РФ перекинула сили з Часового Яру до Курщини, - ISW

21 серпня, 2024 середа
07:10

Російське військове командування передислокувало підрозділи з Часового Яру Донецької області до Курщини задля протидії операції Сил оборони

Зміст

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Так, 20 серпня російський пропагандист заявив, що підрозділи 11-ї бригади ВДВ РФ завдали удару по українській бронетехніці на півдні Руської Конопельці (на схід від Суджі), проте нещодавно вони діяли поблизу Часового Яру.

"Однак російське військове командування, ймовірно, передислокувало частини 11-ї бригади ВДВ, які мали на меті замінити або посилити передові частини, а не підрозділи, які брали участь у бойових діях на передовій", - йдеться у повідомленні.

Раніше ISW зазначав, що таке розгортання може вплинути на темп російських наступальних операцій. Однак, ймовірно, знадобиться кілька тижнів, щоб побачити будь-який можливий вплив такої передислокації на російські операції в Донецькій області.

"ISW продовжує оцінювати, що російське військове командування, ймовірно, вкрай не схильне виводити російські військові підрозділи, які беруть участь у бойових діях, із пріоритетних секторів у Донецькій області через побоювання щодо подальшого уповільнення темпів російських операцій на цих напрямках", - припускають аналітики.

Що відомо про події в Курській області

У вівторок, 6 серпня, влада Курської області РФ заявила, начебто ЗСУ намагалися прорвати російський кордон, але цьому нібито змогли запобігти. Згодом у російському міноборони повідомили, що "українська ДРГ відступила на свою територію". У Головному управлінні розвідки українського Міноборони відмовилися коментувати заяви щодо Курської області. 

7 серпня очільник Кремля Володимир Путін зібрав військове керівництво РФ через ситуацію в Курській області, яку він назвав "масштабною провокацією". В цей час речниця МЗС РФ Марія Захарова закликала міжнародну спільноту "рішуче засудити злочинні атаки київського режиму на російську територію".

10 серпня президент України Зеленський назвав операцію в Курській області "витисканням війни на територію агресора". Уночі того ж дня у Брянській, Курській та Білгородській областях Росії влада ввела режим контртерористичної операції.

14 серпня стало відомо, що українські військові сформували на території Курської області РФ "санітарну (буферну) зону" для самооборони. Там планується відкрити гуманітарні коридори для евакуації цивільних, а за необхідності у російському регіоні створять військові комендатури.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на Ставці з президентом 15 серпня повідомив, що Україна створила першу військову комендатуру в Курській області для надання гуманітарної допомоги місцевим жителям.

Водночас Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом із військовими наразі опрацьовує можливий маршрут гуманітарного коридору для цивільних із Курщини до Сум.

15 серпня The Independent повідомляв, що в ході операції ЗСУ в Курській області РФ взяли в полон близько двох тисяч російських військовослужбовців.

Українські військовослужбовці продовжують проведення операції у Курській області. Станом на 19 серпня ЗСУ взяли під контроль 92 населені пункти.

20 серпня російський диктатор Володимир Путін наказав військовослужбовцям витіснити українські сили з Курської області до 1 жовтня 2024 року.

Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський 20 серпня заявив, що українські військові контролюють 1263 кв. км у Курській області - 93 населених пункти.

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
4 липня
10:15
Дональд Трамп
Трамп опублікував фото нової купюри номіналом $100 з власним підписом
10:08
Аварія на Миколаївщині
На трасі між Одесою та Новоазовськом унаслідок аварії загинуло 9 людей
09:51
Капітолій (Вашингтон)
У Вашингтоні скасували парад до дня незалежності США через екстремальну спеку
09:47
Крістен Міхал
"Справедливий і тривалий мир також потребує чіткого шляху до Європейського Союзу. Україна давно готова", - прем'єр Естонії
09:24
Оновлено
Пожежа у Петербурзькому нафтовому терміналі
У Санкт-Петербурзі горить нафтовий термінал у порту, уражено порт "Висоцьк" у Ленінградській області. У Білгороді блекаут. Ракети зафіксували над Удмуртією
09:22
Атака РФ 3 липня: у Сумах загинули четверо людей, серед них — мати з дитиною. На Херсонщині удару зазнала найбільша птахофабрика України
09:12
Оновлено
війна з росією
У Криму палають аеропорти та пороми. "Українська бронетехніка" розробила FPV-дрон з ударним ядром. На фронті 268 боїв, ворог втратив 1190 вояків. Підсумки роботи Сил оборони на ранок 4 липня
08:55
НАТО прапор у Києві
У комюніке саміту НАТО зафіксують зміну ситуації на фронті на користь України, – Суспільне
08:51
Ексклюзив
окупанти оркі русня
Поєднання двох чинників може призвести до обвалу російських окупаційних сил, — генерал Люте
08:32
Інфографіка
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2026
Визначились всі пари 1/8 фіналу ЧС-2026 з футболу: результати усіх матчів 1/16 фіналу та сітка плейоф
08:27
Укрпошта запустила продаж колекційної зброї, яку використовували для охорони поштових відділень
08:20
Огляд
Карта бойових дій за 27 червня – 4 липня
Карта бойових дій за червень 2026: ЗСУ переламують фронт і б'ють рекорди
08:00
OPINION
Не свобода, не безпека, а територія як символ повноти польськості...
08:00
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Кабо-Верде легендарно програла Аргентині, Єгипет здолав Австралію, а Колумбія Гану: результати матчів 1/16 фіналу 3-4 липня
07:45
Витік документа Єврокомісії: Угорщину підозрюють у створенні шпигунської мережі в інституціях ЄС
07:32
Ексклюзив
Як виглядав один з найколоритніших базарів Києва понад 100 років тому: десятки архівних фото "ожили"
2026, п'ятниця
3 липня
23:02
Ексклюзив
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Є багато ознак, що Путін не піде на застосування ядерної зброї, проте він може вдатися до "горизонтальної" ескалації, — генерал Люте
22:59
погода, серпень, літо
4 липня: які свята відзначають, що варто зробити цього дня, а від чого краще утриматися
22:45
Дональд Туск
Туск про можливу провокацію Росії: Найближчі місяці можуть бути вирішальними
22:35
Гігантські черги до російських заправок вже можна побачити із космосу
22:25
В Україні різко зросла смертність цивільних, — ООН
22:14
окупанти
Окупанти в Криму отримали наказ до 4 липня екстрено вивезти важливі документи і техніку з Керчі та Феодосії
22:00
Україна Євросоюз
Угорщина розблокувала відкриття шостого переговорного кластера України з ЄС, - ЗМІ
21:47
Оновлено
Сумщина
Через атаки РФ на Сумщині, Дніпровщині та Харківщині, у Запоріжжі є загиблі та постраждалі. На Полтавщині та в інших областях ворог атакує АЗС
21:39
підводний човен рф
РФ тепер оснащує підводні човни антидроновими "мангалами"
21:34
Вогняний смерч у Чорнобильській зоні. Рятувальники показали кадри незвичайного природного явища
21:21
Прем'єр Молдови Мунтяну оголосив про відставку та натякнув на конфлікт із Санду. Президентка відреагувала
21:17
Путін дає інтерв'ю в салоні авто
Шлях постачання кокаїну до РФ вивів до найближчого оточення Путіна
20:54
Ексклюзив
шахраї
Могли бути ошукані серйозні люди, які хотіли помститися: журналістка Данилюк-Ярмолаєва про замах на Єрмолаєва у Монако
20:52
Ексклюзив
війна з росією
На стратегічному, оперативному і тактичному рівнях Україна перехоплює ініціативу, — генерал Люте
20:40
Ексклюзив
Економіка Росії
Ексголова СОТ Ламі пояснив, як Росія сама виснажує свій бюджет
20:39
ЄС ППО
Єврокомісія запускає п'ять масштабних оборонних проєктів, Україна доєдналася до чотирьох з них
20:23
спека у Європі
На піку спеки у Франції зафіксували понад 2 тисячі смертей
20:20
Ексклюзив
Дефіцит бензину в Росії
У РФ зараз "віджимають" приватні мережі АЗС, - експерт з енергетики Закревський
20:01
OPINION
Заробітки Трампа і наші любителі тюльпанів
19:26
Ексклюзив
Російський Су-30СМ
Авіапідрозділ, який втратив більшість літаків, мав би бути розформований: авіаексперт Криволап про удари про військових аеродромах в Криму
19:24
Данія
Данія надасть Україні додаткову військову допомогу на 590 млн євро
19:17
Володимир Зеленський
Рівень українських технологій здатен перевищити спроможності Росії. Зеленський провів Ставку
19:09
Оновлено
Микола Тищенко, суд
В депутата Тищенка забрали закордонний паспорт і призначили заставу у 10 млн грн, - рішення ВАКС
19:05
Україна НАТО
У НАТО сперечаються через текст заяви за підсумками саміту Альянсу: один з пунктів стосується тривалості фінансової допомоги Україні - Bloomberg
Більше новин