
Україна зацікавлена і в 30-денному припиненні вогню, і у всеохоплюючому перемир'ї, - Порошенко
П’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко вважає, що наша країна зацікавлена і в 30-денному припиненні вогню, і у всеохоплюючому перемир'ї
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Я можу виходити із інтересів України, мушу, і можу наголосити, що безумовно Україна зацікавлена і в тридцятиденному припиненні вогню, і в перемир'ї всеохоплюючому, широкомасштабному. До речі, я хотів би чітко наголосити, що припинення вогню і перемир'я - це абсолютно різні речі. І у всіх глядачів мають бути чітке розуміння, що дуже далека відстань. Чи вірю я в можливість припинення вогню? Вірю. Що така домовленість буде досягнута. Чи вірю я в перемир'я? Ні. Думаю, що ми ще дуже далеко від цього. І думаю, що Путін має чітке розуміння, що це в інтересах України і не в інтересах Росії. Тому я був здивований, коли українська делегація почала обумовлювати додатковими підставами саме рішення, яке було запропоноване американцями щодо тридцятиденного припинення вогню. Ми почали модифікувати його: “Давайте робити тільки на морі, чи тільки на морі і по енергетичним об'єктах”. Україна зацікавлена в припинення вогню на землі", - сказав він.
Петро Порошенко зауважив, що його дивує обговорення щодо типів об’єктів, які можуть припинити атакувати. На його думку, доцільніше виокремити типи озброєнь, які буде заборонено застосовувати на час можливого припинення вогню.
"Ми чомусь почали обговорювати, які саме об'єкти будуть підпадати під дію припинення вогню, а які не підпадати. Енергетичні будуть, а лікарні ні? Я вважаю, що ми маємо виходити з інших принципів. І саме це я сповідував, коли ми проводили в 14-15 роках переговори з Путіним в форматі нормандському. І у нас там було не по видах об'єктів, а по типах озброєнь. От, наприклад, якщо ми підписуємо тридцятиденне припинення вогню, забороняється застосовувати балістичні ракети зовсім. Чому? Бо вони літають на відстань, яка виходить за межі фронтових позицій. Друга: не маємо права застосовувати крилаті ракети. Третє: не маємо права застосовувати ударні дрони з дальністю, яка перевищує 25-30 кілометрів. Четверте, п'яте, шосте. Але, будь ласка, ми поки що не досягнуто перемир'я на припинення вогню на землі. Артилерія ствольна, системи залпового вогню, навіть керовані авіаційні бомби, які мають відстань до 50-60 кілометрів - це вже другий етап. Україна негайно має виходити. Тут дуже легко контролювати, тут абсолютно чітка позиція, і на сьогоднішній день ми маємо озброїти американців, що це буде те, що буде працювати", - вважає п'ятий президент України.
- 20 березня стало відомо, що помічник російського диктатора Юрій Ушаков повідомив, що переговори між делегаціями Росії та США відбудуться в Ер-Ріяді в понеділок, 24 березня.
- Згодом президент Володимир Зеленський анонсував зустріч української та американської технічних команд у Саудівській Аравії 24 березня.
- Водночас спецпредставник Кіт Келлог заявив, що Штати планують провести окремі зустрічі з українськими та російськими представниками в Саудівській Аравії, намагаючись організувати непрямі перемовини.
- 21 березня речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заявив, що українська делегація зустрічатиметься з американською в Саудівській Аравії, відкинувши можливість перемовин із росіянами.
- 22 березня у Washington Post повідомили, що в Саудівській Аравії відбудуться переговори між делегаціями України та Росії щодо припинення вогню. Ці перемовини не будуть прямими, тобто українська делегація не перетинатиметься з російською.



- Актуальне
- Важливе















