Оновлено

Влада РФ заявила, що на Курщині ЗСУ контролюють 28 населених пунктів, DeepState пише про 44

12 серпня, 2024 понедiлок
17:41

У понеділок, 12 серпня, тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов відзвітував Путіну, що ЗСУ взяли під контроль 28 населених пунктів на Курщині. Натомість за підрахунками DeepState, їхня кількість складає 44

Зміст

Про це інформує російське пропагандистське видання "РИА Новости".

"Ситуація у Курській області складна, під контролем противника 28 населених пунктів", - заявив тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов на нараді у Путіна, зауваживши, що довжина фронту – 12 км, ширина – 40 км.

Читайте такожВійна заглиблюється в Росію: як український наступ у Курській області змінює динаміку конфлікту. Пояснюємо

За його словами, станом на понеділок, 12 серпня, із прикордонних районів Курської області виїхали приблизно 121 тисяча жителів.

Однак, як стверджує Смирнов, місцева влада наразі не має інформації про долю близько 2 тисяч людей, які перебувають у цих 28 населених пунктах. 

Водночас за підрахунками DeepState, кількість населених пунктів Курської області, які наразі перебувають під контролем Збройних Сил України, становить 44, ще в 10 статус невідомий.

"Оцінка вкрай консервативна. Зараз майже ніхто не знає реального числа, але є села, біля яких була світлина наших бійців, але контроль був не наш. Тому оцінка й консервативна", - йдеться у повідомленні.

Що відомо про події в Курській області

У вівторок, 6 серпня, влада Курської області РФ заявила, начебто Збройні Сили України намагалися прорвати російський кордон, але цьому нібито змогли запобігти. Згодом у російському міноборони повідомили, що "українська ДРГ відступила на свою територію". У Головному управлінні розвідки українського Міноборони відмовилися коментувати заяви щодо Курської області. 

7 серпня очільник Кремля Володимир Путін зібрав військове керівництво РФ через ситуацію в Курській області, яку він назвав "масштабною провокацією". В цей час речниця МЗС РФ Марія Захарова закликала міжнародну спільноту "рішуче засудити злочинні атаки київського режиму на російську територію".

8 серпня у росгвардії заявили, що вжили додаткових заходів безпеки на Курській АЕС задля убезпечення "особливо важливого об'єкта".

The Washington Post написав, що Україна взяла під контроль газорозподільчу станцію в Суджі Курської області. До цього росіяни стверджували, що ЗСУ зайняли кілька прикордонних сіл і частину міста Суджа. Аналітичний центр VoxCheck разом із "Суспільним" підтвердили знищення колони російської техніки в селі Октябрьське Рильського району Курської області РФ.

Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що дії в Курській області РФ "відповідають політиці США" та жодним чином не спричиняють ескалацію.

У пʼятницю, 9 серпня, стало відомо, що терористи з ПВК Вагнера мають намір воювати за Росію в Курській області.

10 серпня президент України Володимир Зеленський назвав операцію в Курській області "витисканням війни на територію агресора". Уночі того ж дня у Брянській, Курській та Білгородській областях Росії влада ввела режим контртерористичної операції

11 серпня партизанський рух "Атеш" повідомив про перекидання російської 810-ї бригади з Покровського напрямку (Донеччина) на Курщину. Перед цим згадана бригада окупантів діяла на Херсонщині.

Теги:
Читайте також:
Київ
+7.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.21
    Купівля 41.21
    Продаж 41.72
  • EUR
    Купівля 46.17
    Продаж 46.84
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
17 травня
05:38
Дональд Трамп
Трамп відмовився називати Путіна перешкодою для миру і знову заявив, що Зеленський не має "козирів"
05:08
Оновлено
БПЛА, шахед, дрон
РФ запустила по території України БПЛА: ситуація вночі 17 травня
03:37
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль розпочав масштабну операцію в Газі
03:00
зруйнований Свято-Вознесенський храм в с. Новотроїцьке
На Донеччині РФ зруйнувала унікальний пам’ятник дерев’яної церковної архітектури - Свято-Вознесенський храм
02:07
Кирило Дмитрієв
Представник РФ подякував Трампу і його команді за сприяння у переговорах з Україною, попри вимогу відсутності США під час зустрічі
01:25
Чоловіка, який скоїв замах на письменника Салмана Рушді, засудили до 25 років ув'язнення
00:32
Світовий банк
Саудівська Аравія і Катар сплатили борг Сирії перед Світовим банком
00:14
днр
"Інакше опинимось на фронті": донецькі студенти розповіли, як їх вербують до "МВД ДНР"
2025, п'ятниця
16 травня
23:30
Президент Франції Еммануель Макрон
Трамп планує організувати розмову з РФ у найближчі години або дні, - Макрон
22:50
Оновлено
Від початку доби на фронті відбулось 115 боїв, понад третина - на Покровському напрямку
22:41
"Багатир зачищено на 95%": бійці 33-ї ОМБр запобігли спробам росіян закріпитись у селі на Донеччині
22:37
Китайський стартап відкрив першу у світі клініку, у якій пацієнтів діагностує ШІ
22:12
Тейлор Свіфт
Трамп каже, що Тейлор Свіфт "більше не гаряча" після його заяви, що ненавидить її
22:04
Радослав Сікорський
"Ми станемо сильнішими, а Росія матиме жахливе похмілля": Сікорський відреагував на переговори у Стамбулі
21:35
Ексклюзив
Володимир Путін
У Путіна є можливість напасти на європейські країни до січня 2029 року, - Портников
21:33
Оновлено
Зеленський і 4 лідери країн ЄС провели телефонну розмову з Трампом
21:25
Сирія хоче друкувати нову валюту в Еміратах і Німеччині замість РФ, - Reuters
21:16
У США можуть провести реаліті-шоу, у якому іммігранти змагатимуться за громадянство
21:07
Ексклюзив
Карта бойових дій за 25 квітня – 3 травня
Суми та Харків мають бути готовими: майор ЗСУ у відставці Лапін про ймовірні напрямки наступальних дій армії РФ
21:01
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Переговори з РФ, спроби росіян перейти річку Оскіл та бронемашина Oncilla. Колонка Сергія Згурця
21:00
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
Нової системи безпеки Європи без України не буде, - єврокомісар з питань оборони Кубілюс
20:54
голод
Продовольчі набори, яких вистачило б для мільйонів людей, пліснявіють на складах через скорочення USAID, - Reuters
20:31
Київ компенсує до 500 тис. грн на переобладнання житла для ветеранів з інвалідністю
20:23
Російський Ка-52
Оператори ССО дроном уразили російський гелікоптер Ка-52
20:02
OPINION
Росія — це дракон
20:00
Влада Києва вирішила цьогоріч не відкривати пляжний сезон: названо причину
19:49
Віктор Орбан
"Київ зайшов надто далеко": Орбан закликав НАТО відреагувати на "кампанію України проти Угорщини"
19:40
Спікер МЗС України Георгій Тихий
Україна хоче, аби Китай і Бразилія переконали Путіна погодитися на припинення вогню, – МЗС
19:39
виставка Схід СОС
"Єдиний спосіб врятувати життя": волонтери розповіли про найгарячіші напрямки евакуації та найскладніші регіони
19:27
На Житомирщині запрацював найбільший в Україні завод із переробки конопель
19:19
Ексклюзив
Російський диктатор Володимир Путін
"Путін не мав вибору": політексперт Клочок пояснив, хто тиснув на Кремль, щоб провести переговори в Туреччині
19:19
Костянтин Єлісєєв
ДБР провело обшуки в ексзаступника глави МЗС Єлісєєва: "ЄС" заявила про залякування оточення Порошенка
19:17
Карім Хан
Прокурор МКС Хан, який видав ордер на арешт Путіна, тимчасово пішов із посади
19:17
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін отримав блискучу дипломатичну перемогу завдяки Трампу: Портников про перемовини у Туреччині
19:05
Оновлено
евакуація
На Донеччині розширили зону примусової евакуації родин із дітьми
18:51
Оновлено
переговори у Стамбулі 16.05.2025
Обмін полоненими, припинення вогню, зустріч Путіна й Зеленського: українська делегація озвучила підсумки перемовин з РФ у Стамбулі
18:48
Спікер МЗС України Георгій Тихий
Від російської делегації лунала низка вимог, які ми вважаємо неприйнятними, - речник МЗС України Тихий
18:38
кіно про лікарів
Спалах гепатиту A в Києві: в одному районі захворіли 65 людей, серед них 31 дитина
18:30
Ексклюзив
путін трамп
Путіну не треба нічого пояснювати, його зараз "відмиває" Трамп: політик Рибачук про імітацію перемовин з РФ
18:23
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Пісторіус запевнив, що ЄС допоможе Україні не втратити боєготовність у разі ймовірного перемирʼя
Більше новин