
Зеленський доручив сформувати постійну переговорну групу України
Президент України Володимир Зеленський 19 травня провів нараду щодо дипломатичної роботи та доручив сформувати постійну розширену переговорну групу стосовно закінчення війни. Також Київ узгодив покроковий план реалізації обміну військовополоненими
Про це він написав у telegram.
"Провів нараду щодо нашої дипломатичної роботи для завершення війни і встановлення реального, надійного миру. Міністр оборони України Рустем Умєров доповів про роботу нашої делегації та переговорний процес у Туреччині. Зустрічі 15–16 травня продемонстрували світові нашу готовність наближати мир і, відповідно, необхідність тиску на Росію заради припинення війни", - зазначив президент.
Зеленський акцентував, що найбільшим результатом зустрічі у Стамбулі стала домовленість про обмін військовополоненими "1000 на 1000", і Київ нині опрацьовує деталі.
"Доручив сформувати постійну розширену національну переговорну групу", - також акцентував український лідер.
Читайте також: "Путін не мав вибору": політексперт Клочок пояснив, хто тиснув на Кремль, щоб провести переговори в Туреччині
Водночас Зеленський додав, що під час перемовин 16 травня українська делегація відкинула всі спроби російських погроз.
"Україна наполягає на необхідності повного й безумовного припинення вогню для збереження життів людей і щоб дати необхідну основу дипломатії. Таке припинення вогню має бути достатньо тривалим і з можливістю продовження. Наша пропозиція, узгоджена з партнерами, – 30 днів. Ми готові до цього. Також ми готові до зустрічі на рівні лідерів для розв’язання ключових питань", - заявив він.
Умєров: Узгоджено покроковий план реалізації обміну
Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що 18 травня відбулося засідання ради Координаційного штабу з питань військовополонених щодо попередньої домовленості про обмін військовополоненими "1000 на 1000". До роботи залучили всі ключові інституції: Міноборони, ГУР МО, СБУ, СЗР, МВС, Офіс уповноваженого з прав людини.
"Узгоджено покроковий план реалізації домовленості — з урахуванням безпекових, гуманітарних та логістичних аспектів, і завдання на найближчі дні", - підкреслив він.
Також міністр наголосив: українська делегація 16 травня "провела роботу в межах і чітко дотримуючись визначених президентом директив", незважаючи на чутливість діалогу.
Фото: V_Zelenskiy_official
Що відомо про переговори з РФ у Туреччині
Речник російського диктатора Дмитро Пєсков пізніше заявив, що Володимир Путін не буде присутній під час переговорів у Стамбулі з Україною. Зрештою Путіна не було на перемовинах, а Зеленський після зустрічі з Ердоганом в Анкарі вилетів до Албанії.
16 травня у Стамбулі пройшла тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини. Після цього відбулися переговори між делегаціями Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, порушувалися питання обміну полоненими у форматі 1000 на 1000, припинення вогню та зустрічі Зеленського й Путіна.
Зеленський заявив, що в Стамбулі всі побачили слабку й непідготовлену російську делегацію без суттєвих повноважень.
17 травня Пєсков сказав, що зустріч диктатора РФ Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського можлива, але у вигляді "результату роботи" після досягнення домовленостей.
- Актуальне
- Важливе









