Зонд NASA "Юнона" пролетів на висоті всього 1 тис. км від найбільшого супутника Юпітера Ганімеда
7 червня о 19:56 за Києвом зонд "Юнона" безпечно пролетів повз найбільший супутник Сонячної системи - Ганімед
Про це повідомляє Space, передає "Укрінформ".
У NASA попередили, що світлини планетоїда ще не надійшли з зонду. Зазвичай фото з "Юнони" завантажують тоді, коли він не надто активно збирає дані під час свого польоту.
В агентстві підкреслили, що це востаннє "Юнона" наближалась до Ганімеда аж у 2000-му році.
Цей політ може передати важливу інформацію для подальших досліджень крижаних супутників Юпітера, куди у 2030-х роках мають прибути дві місії: JUICE Європейського космічного агентства та Europa Clipper від NASA.
Читайте також: NASA знову полетить до Венери: останні дослідження американців закінчились в 1994 році
Крижані супутники вважаються перспективним середовищем для проживання завдяки їхньому водному середовищу та джерелу енергії від гравітаційного буксирування сусідніх планет, коли один предмет рухається по орбіті навколо іншого.
Ганімед складається з приблизно рівної кількості з силікатних порід і водяного льоду. Супутник має рідке ядро, багате на залізо. Вчені припускають, що в в його надрах на глибині близько 200 км між шарами льоду є океан рідкої води. На поверхні Ганімеда спостерігається два типи ландшафту. Третину поверхні супутника займають темні області, поцятковані ударними кратерами. Їхній вік сягає чотирьох мільярдів років. Решту площі займають молодші світлі області, вкриті борознами і хребтами.
- Актуальне
- Важливе