live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Покоління X, Y. Z – 5 книг, які наближають майбутнє

У книжках цього огляду нам вкотре нагадують, що в майбутньому справжня винагорода чекає не на тих, хто може вправно користуватися соцмережами, оскільки цього легко навчитися. Особливими стають ті, що здатні глибоко мислити та створювати унікальні ідеї.

Девід Стіллман, Йона Стіллман. Покоління Z на роботі. – Х.: Фабула, 2019

Ця книжка про те, як наступне покоління змінює сферу трудових відносин. Невже мова знов про міленіалів? «Ні, це не міленіали, - заперечують автори. - Власне, вони досить сильно відрізняються. Хочете вірте, хочете — ні, та міленіали виросли.

Бейонсе вже давно не співачка-одиначка, а справжній магнат шоу-бізнесу. Брітні з Джастіном розбіглися, позагоювали рани і навіть стали батьками. Загалом, за даними журналу Time, 47 % міленіалів мають дітей. Вони мають нерухомість, завершили навчання та будують кар’єру». Тож час невпинно рухається вперед, найстарші з тих самих міленіалів уже стоять на рубежі 40-річчя і на сцену виходить новий головний персонаж — покоління Z. За розрахунками демографів, у найближчі роки люди, що народилися в 1995–2012 рр., складатимуть третину населення. І чи не пора ближче познайомитися з поколінням Z — першим поколінням, що народилося в цифрову еру?

 

Франсіско Хав'єр Соберон Майнеро, Моніка Берґна. Однакові чи різні? Геноміка. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2019

Ця цікава та практична книжка розповідає про ДНК, геном та гени — одні з найзагадковіших феноменів сучасної науки.

Свого часу стало відомо, що людина складається з мільярдів клітин і в кожній — є ядро із утвореним ДНК геномом. Саме ЦК явище вчені називають молекулою життя з інструкціями для кожного індивіда. Які вони, ці інструкції* Це поради чи правила? Тож автори недаремно на початку перепитують, чи знає читач про те, що всі ми, живі істоти, маємо спільну клітинну мову? Це означає, що ми — люди й рослини — мали колись спільного предка. Ми маємо спільну частину нашої ДНК з нашими сусідами, зокрема мавпами й навіть мухами. Але що робить нас такими різними?

 

Кел Ньюпорт. Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі. – Х.: Віват, 2019

У цій книжці нам вкотре нагадують, що в сучасному світі справжня винагорода чекає не на тих, хто може вправно користуватися соцмережами, оскільки цього легко навчитися.

Особливими стають ті, що здатні глибоко мислити та створювати унікальні ідеї. Для цього, переконує автор, важливо вміти занурюватися у завдання та фокусуватися. Він дає поради, як зробити глибоке фокусування основою для виконання будь-яких завдань, дозовано сприймати інформацію, розумно користуватися соціальними мережами, змінити свої звички, щоб концентруватися на роботі та досягати успіху. Адже зосередженість поруч з гаджетами, глибина думки в умовах інформаційного вибуху, усамітнення в мегаполісах виглядають як парадоксальні і неможливі явища сьогодення. Але саме усамітнення, заглиблення і зосередженість дозволяють і жити повноцінно, і створювати щось дійсно нове. Книжка запрошує всіх небайдужих до власного життя повірити в те, що в сучасному світі це можливо.

 

Кріс Фріт. Формування розуму: як мозок створює наш духовний світ. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

Завдяки автору цієї книжки, відомому британському нейрофізіологу, ми дізналися, що таке шизофренія і аутизм з точки зору сучасної нейробіології.

В основі ж книги - нові відкриття у вивченні когнітивних наук і мозку. Загалом це спроба дати відповідь на питання що таке наша свідомість? Як насправді мозок створює реальність і наш духовний світ. Автор впевнений, що класичний поділ на фізичний і психічний світи – це ілюзія, помилка, забобон. У такий спосіб мозок грається з нами, пропонуючи чергову ілюзію, адже все що ми знаємо про світ – тобто про "фізичне" і "психічне" світі - проходить крізь наш мозок. І не слід забувати, що наш зв'язок із зовнішнім, фізичним світом не такий простий і безпосередній, як зв'язок зі світом внутрішнім, світом психіки та ідей. Він набагато складніший, але й чарівніший, бо наш мозок не просто рятує від нудних справ. "Він створює "мене", який входить у соціальний світ, - уточнює автор. - Ба більше, саме завдяки мозку я можу ділитися своїм внутрішнім світом із друзями і, відповідно, створювати щось більше, ніж те, що кожен із нас здатен зробити самотужки. Пропонована книжка описує, як мозок усе це робить чарівним».

 

Сьюзен Фовлер. Націлені на результат. Що насправді мотивує людей. – К.: Наш Формат, 2018

Авторка цієї книжки переконана, що незвичні речі існують навіть на виробництві, де традиційна система мотивування працівників… не працює.

Тобто система нагород та покарань може давати лише тимчасові результати, натомість потрібно щось більше, щоб зарядити працівників позитивною енергією та налаштувати на стабільну роботу й найкращі результати. Справді, чому мотивація грошима не дає бажаного результату? Чому цінності компанії не стають цінностями для працівника? І як саме можна навчитися мотивувати? "Конкуренція і змагання — не найкращий спосіб заохотити підлеглих до сумлінної праці, - переконують нас у цій книжці. - Варто збагнути: попри практичну користь грошей і незмінне прагнення людей заробляти більше, грошові винагороди далекі від реальних причин прив’язаності працівників до роботи". Далі авторка визначає головні мотиваційні орієнтири, які допоможуть знайти дієві й водночас справедливі шляхи для ефективної роботи та створити середовище, що сприятиме розкриттю потенціалу будь-якої команди.

Все по темі

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати