Декольте для антинаці

Ігор Гулик
21 серпня, 2014 четвер
14:20
Зміст

Напередодні ймовірного візиту фрау Меркель до України, візиту, який у Києві чомусь уважають «особливим», мені пригадалася три історії, - одна давніша, дві – зовсім свіжі, - які, думаю, варто пригадати для не надто пам’ятливих вітчизняних політиків та зацікавлених громадян.

Перша, коли з легкої руки пана Дм. Мєдвєдєва пані Меркель наполегливо взялася боротися із… «героїзацією нацизму та націонал-соціалізму в Україні».

Друга – бразилійська, - у якій пані Меркель запропонувала Путіну і Порошенкові «прямі переговори між українським урядом і сепаратистами у форматі відео конференції».

Третя - 4 березня 2014 року Ангела Меркель через свого представника відкрито висловилася за федералізацію України, як єдиний вихід з Кримської кризи.

Вона що, – із глузду з’їхала? Нормальна реакція нормального українця. Виглядає, - ні. Фрау Меркель верзла нісенітниці обидві нісенітниці при світлому розумі. Завдяки, мабуть, Путіну, знавцю достеменної біографії доньки лютеранського пастора, який «втік» із Західної Німеччини до… НДР, щоб зробити там доволі блискучу церковну кар’єру.

Насправді це були симптоми російсько-німецької змови, яку ми бачили у корупційній схемі Північного потоку (Шрьодер + Путін = «Газпром»), у відчайдушному спротиві Берліна у наданні ПДЧ для України, зрештою, у «справі Дем’янюка».

Нічого дивного: ошалілу від Майдану та світової підтримки зусиль українців Москву тіпає від перспективи відповідальності за «іррегулярну війну на Сході; Берлін же, переживши наслідки гітлеризму давніше, тепер взявся відбілювати власний імідж, звинувачуючи у гріхах наці вчорашніх «ундерменшів». Перед обома столицями фактично одне завдання: відхреститися від минулого, забути його, мов жахливий сон, знайти собі «цапів-відбувайлів».

Є, правда, різниця. Фрау Меркель виконує роль «прачки», аби її країна стала бездоганним лідером і законодавцем політичної моди на континенті. «Гаспадін» Путін робить це задля іншої мети: він намагається подати світу режим, збудований на героїзації сталінізму, «білим та пухнастим».

Зробити це важко, позаяк сталінізм, як і нацизм, – риси спадкові. Ба більше, – вони спонукають своїх прихильників гуртуватися у зграї. Так головний ідеолог нинішнього Кремля Дуґін – колись дивакуватий фільозоф з комуналки, відтак професор Московського університету, тепер – неформальний лідер «коричневого» руху в шагренєвій зоні ДНР-ЛНР, «радник» бородаїв, захарченків та іже з ними...

Чи читала фрау Меркель твори цього пана? Чи часом не зауважила певних збігів дуґінських нісенітниць із конкретними цитатами «біблії нацизму»? Чи випадковим є недавній дозвіл на видання «Майн кампф» у Німеччині усіма мовами, крім державної мови ФРН?

Свого часу фрау Меркель позувала на фотосесії з непристойно глибоким декольте. На передвиборчому плакаті німецькі християнські демократи (!) двозначно натякали симпатикам Анґели Доротеї: «Ми можемо пообіцяти вам більше».
А що запропонує фрау Меркель для України під час «особливого візиту»?
 

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
11 липня
20:13
СБС заявили про ураження 76 суден "тіньового флоту" РФ за шість діб. З них 28 – за одну ніч
20:01
OPINION
Якщо війна триватиме вічно...
19:50
американські системи ППО Patriot
США можуть повчитися в українців, як швидше виробляти Patriot, — конгресмен Маккол
19:34
Оновлено
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
19:18
ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
Міноборони РФ заявило, що ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
19:01
протез
Шлях після поранення: у чому проблема державного протезування та як бійці адаптуються після реабілітації
18:55
Оновлено
наслідки удару по Сумах 11 липня 2026
Атаки РФ на міста України 11 липня: в Одесі й Сумах загинули люди, зросла кількість постраждалих
18:27
Гравець збірної ПАР Джейден Адамс помер у 25 років через кілька днів після участі у ЧС-2026
Через кілька днів після участі у ЧС-2026 помер 25-річний гравець збірної ПАР Джейден Адамс
18:06
Оновлено
Командир 155 механізованої бригади Станіслав Лучанов
Командир 155-ї бригади Лучанов зник після підозри бійців у викраденні людей. ОК "Північ" підтвердило самовільне залишення служби
17:59
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" відкинула звинувачення СБУ і заявила про тиск на компанію
17:39
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
17:35
Огляд
Самотній мисливець, сталінська пітьма і бридке слово на "к" – 5 книг жанрової майстерності
17:01
OPINION
Як працюють "мережі ухилянтів"
16:46
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн" зі швидкістю до 180 км/год, а на фронті відбулося 74 бої від початку доби
16:45
Огляд
Система ППО Patriot
Ліцензія на Patriot і проєкт Freya: коли Україна отримає власну антибалістику
16:36
Оновлено
вшанування в Олиці на Волині жертв часів Другої світової
На Волині відбулися спільні українсько-польські вшанування жертв трагічних подій часів Другої світової
16:14
Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ
Другий за рік: Росія будує військовий гарнізон біля кордону з Фінляндією для залізничних військ, — Yle
16:05
Ексклюзив
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Путіна практично не залишилося карт, - ізраїльський дипломат Мільман
15:57
військові і діти
Лубінець вимагає перевірити обставини ймовірного вивезення окупантами 10-річної дівчинки з Костянтинівки
15:57
OPINION
З приводу однієї обкладинки The Economist: неузгодженої інформації в путінській системі не буває
15:56
Мая Санду
Санду висунула бізнесмена Тофана кандидатом у премʼєри Молдови
15:27
протести в Ірані
Іран почав відновлювати ядерні обʼєкти, які раніше атакували США, – CNN
15:21
Оновлено
ДБР
Без права на заставу: суд відправив під варту підозрюваного у справі про насильство в полку "Скеля"
15:07
гаптована ікона 19 ст. "Богоматір Знамення"
В Україні запобігли вивезенню в Таїланд унікальної реліквії – гаптованої ікони XIX ст. зі срібними нитками
15:03
Німеччина уряд
Бундестаг дозволив поліції Німеччини самостійно збивати ворожі дрони
14:38
Іспанія
Приховав громадянство РФ і шлюб з росіянкою: суд Іспанії підтвердив втрату допуску сержанта-підводника до секретів НАТО
14:03
OPINION
Липнева сверблячка Зеленського
13:23
Крим
"Уявна безпека окупантів у Криму – явище тимчасове": "Атеш" розвідав прикордонне управління ФСБ у Джанкої
12:58
міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан
Глава МЗС Туреччини вважає досягнутий на саміті НАТО консенсус "історичним успіхом"
12:36
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 21 судно тіньового флоту. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2. Сили оборони відмінусували майже 1500 окупантів
12:24
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
У Румунії вранці оголошували повітряну тривогу через атаку РФ на Одещину. Раніше у Чорному морі знищили 5 морських дронів
12:15
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Трампу потрібен результат": Мільман пояснив, як Україна може вплинути на рішення президента США щодо Росії
11:50
пожежа на ТЕЦ у Керчі
"Страх став частиною повсякденного життя", – The Telegraph про реалії життя в Криму
11:36
Аналітика
Мобілізаційна криза в умовах війни: як ухилянтство підриває безпеку Ізраїлю
11:18
Александр Стубб
Стубб: Україна перемогла у війні з РФ, а НАТО потребує Києва так само, як і Київ Альянсу
11:01
OPINION
Автократія — це дефолтний стан суспільства
10:53
Президент Фінляндії Александер Стубб
"Пекін непохитний щодо неприпустимості ядерної ескалації": Стубб сподівається на китайський тиск на РФ
10:41
Гривня, гривні, гроші
Попри сповільнення інфляції у червні, ціновий тиск зростатиме, — НБУ
10:07
Ексклюзив
Прибирання Києво-Печерської Лаври
Приготування до ювілею Києво-Печерської лаври: що після себе залишила УПЦ
09:57
Греко-католицькі єпископи Польщі
Греко-католицькі єпископи Польщі закликали до примирення між українцями та поляками
Більше новин