"Викрили для всього світу звірства Росії": Зеленський подякував команді фільму "20 днів у Маріуполі"

8 березня, 2024 п'ятниця
11:58

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з режисером номінованого на "Оскар" документального фільму "20 днів у Маріуполі" Мстиславом Черновим

Зміст

Про це він повідомив у Facebook.

Президент України Володимир Зеленський подякував команді документального фільму "20 днів у Маріуполі" під час особистої зустрічі з режисером, воєнним кореспондентом Associated Press Мстиславом Черновим. Фільм показує перші 20 днів вторгнення у Маріуполь через історії людей - свідків і жертв злочинів російської армії. 

"Вдячний команді, яка створила цей дуже важливий фільм, за те, що вони викрили для всього світу звірства Росії проти нашого народу. Ця жахлива та правдива розповідь має критично важливе значення для протидії російській брехні, утримання України в центрі уваги та для розуміння, що наша держава має виграти цю війну, а Росія має бути притягнута до відповідальності", - наголосив президент.

Зеленський подякував команді за їхню безстрашну й невтомну роботу та побажав успіхів у номінації на "Оскар", церемонія якого відбудеться 10 березня.

Документальний фільм "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова номінований на "Оскар-2024" в категорії "Найкращий повнометражний документальний фільм". Документалка посіла 4-те місце у списку найкращих фільмів у Великій Британії та 6-те - у США, складених виданням The Guardian.

Видання ІndieWire, яке спеціалізується на кіноіндустрії та кінооглядах, також назвало найкращі художні та документальні фільми 2023 року. Воно зібрало думку 158 кінокритиків з усього світу, і "20 днів у Маріуполі" опинився у топ-10 найкращих документалок року.

У листопаді українська документальна стрічка "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова здобула приз глядацьких симпатій на Міжнародному фестивалі документального кіно IDFA 2023 в Амстердамі.

Стрічка також отримала дві номінації на британську премію BAFTA - найкращий документальний фільм і фільм іноземною мовою.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
9 липня
18:40
Поліція Казахстану
Щоб запобігти вивезенню бензину, Казахстан облаштовує блокпости на кордоні з Росією
18:17
Андрій Мельниченко
Від розпаду до повної залежності від Китаю: російський мільярдер описав 5 можливих сценаріїв майбутнього РФ
17:53
"Я сидів і чекав, коли мене вже приб'є": історії мешканців Вишневого після нічного обстрілу 6 липня
17:42
Meteor і Gripen
Gripen плюс Meteor. Швеція дозволила бити своїми ракетами по літаках Росії. На фронті 79 атак від початку доби
17:37
Сергій Буковський
Сергій Буковський став лавреатом Премії за внесок у розвиток українського кінематографа кінопремії "Золота Дзиґа"
17:30
Система ППО Patriot
Міністр оборони Польщі заявив, що виробництво ракет для Patriot в Україні може початися за кілька тижнів 
17:21
Наслідки удару по маршрутці у центрі Херсона
Атаки Росії 9 липня: У Херсоні окупанти вдарили по маршрутці, на Донеччині — по рятувальниках
17:10
Нідерланди
"Перевірене" російське джерело: чому нідерландська розвідка не повірила у повномасштабне вторгенння РФ
17:00
OPINION
Інцидент з ТЦК на Сихові: щоб нейтралізувати зловмисників, є МВС, а не ЗСУ
16:54
Микола Тищенко
Тищенко вніс заставу у справі про хабар
16:49
Бонні Тайлер
Померла співачка Бонні Тайлер, виконавиця хіта Total Eclipse of the Heart
16:34
Ігор Рогов
У Польщі оголосили вирок екскоординатору штабу Навального та його дружині за роботу на ФСБ
16:33
напад на українця у Вроцлаві
У Вроцлаві жорстоко побили 19-річного юнака, який розмовляв українською мовою
15:57
Дмитро Пєсков
Трамп досі не телефонував Путіну, — Пєсков
15:41
Оновлено
Убивство Березовської, яку підозрювали у замаху на Єрмолаєва в Монако: ЗМІ з'ясували імена затриманих. Обидва вже під вартою
15:31
Ексклюзив
Ірландія
Ірландія докладатиме зусиль, щоб переконати країни ЄС відкрити нові кластери для України, - політологиня Булана
15:29
рсійські окупанти
У ЄС обговорюють можливість послабити візовий режим для росіян, які воювали в Україні
15:26
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" заявила про незаконні обшуки СБУ та побиття заступника директора
15:03
OPINION
Хто стоїть за лаштунками репресій правоохоронців проти оборонних компаній?
15:00
флешмоб
#НеДоброзвичайний: Громадські організації запустили флешмоб проти нового Цивільного кодексу
14:44
Борислав Береза
"Створюють атмосферу страху", – правозахисні організації відреагували на санкції проти екснардепа Берези
14:01
OPINION
Трамп — Зеленський: це ще не кінець гри
13:58
Італія висилає двох військових аташе РФ через шпигунство
13:42
Ексклюзив
Папа Римський Роберт Превост, Лев XIV
"Іншої людини не бачу": Шлінчак назвав Папу Римського можливим модератором діалогу між Україною та Польщею
13:29
У РФ проєкт "Open Алабуга" планує злити дані осіб, які повʼязані із заводом із виробництва "шахедів"
13:11
Ексклюзив
Саміт НАТО-2026
Підсумкова декларація саміту НАТО навіяла на мене великий сум, бо Путін може сприймати її як слабкість, - Шлінчак
13:00
nord stream 1 Північний потік газ
Причетність України до підриву Північних потоків не встановлено, слідчі дії тривають, – Офіс генпрокурора
12:20
Ексклюзив
Олег Дунда
Нардеп Дунда: 70 млрд євро від НАТО - це мінімальна гарантована планка фінансування оборони України
12:19
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Рада ЄС готує санкції проти Росії за її масовані атаки по Україні, - ЄП
11:43
OPINION
Ольга Решетилова
Напад на ТЦК у Львові: хто винен?
11:38
сидяча робота
На Дія.Освіта запустили Кар’єрну студію із ШІ
11:35
Оновлено
обстріли рф
Дрони атакували нафтобази у російській Твері та Ставропольському краї і танкери у Таганрозькій затоці, а СБС знищили 1603 цілі противника
11:12
Сергій Кислиця
"Робота ЗСУ справляє враження на адміністрацію США", – Кислиця про ставлення Трампа до України
11:02
OPINION
Резолюція Європарламенту: політичні переслідування, зволікання з реформами, свобода слова
10:50
Ексклюзив
Сергій Братчук
Росія активізувала балістичні удари, щоб інформаційно "перебити" невдачі на фронті, - Братчук
10:49
ЗАЕС
Частина Херсона знеструмлена через обстріл РФ: ситуація в енергосистемі 9 липня
10:32
Радницю Торгово-промислової палати та її сина підозрюють у вимаганні €100 тисяч від виробника бойових безпілотників
10:21
на фото: винищувачі НАТО
У НАТО дозволили винищувачам збивати повітряні цілі над країнами Балтії
10:04
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп назвав Іспанію "жахливим партнером у НАТО". Прем’єр-міністр країни заявив, що сприймає це "з певною мірою нормальності"
09:46
Ексклюзив
Ірландія
Україні пощастило, що саме Ірландія головуватиме в ЄС, але вона не всесильна, - аналітикиня Булана
Більше новин