Ексклюзив

"Намалювати мрію, яка забере далеко від війни": 11-річна Софія Кравчук про власну картину, яку надрукують на марці

Тетяна Яворська
28 квітня, 2022 четвер
15:56

Нещодавно сотні українців вишикувалися в черги за маркою з українським воїном, що вказує напрям руху російському кораблю. Ці марки вже розпродали й додрукововувати їх Укрпошта наміру не має. Натомість анонсувала випуск нової марки  – "Українська мрія", яку створять за картиною 11-річної Софійки Кравчук з Любомля, що на Волині

Зміст

"Еспресо.Захід" поспілкувався з юною авторкою картини і запитав, як вдалося створити знаменитий малюнок. 

Дівчинка ніколи не літала в літаках. Як і більшість її однолітків, любить гуляти, ліпити й малювати, а тепер ще більше любить мріяти, бо чи не одна з її мрій здійснилась – її малюнок побачать мільйони українців по всьому світу. І малюнок цей – з найбільшим українським літаком "Мрія", який російські окупанти знищили в перші дні війни.

Ще одна мрія дівчинки – полетіти туди, де немає війни.



Дівчинка зізнається: не дуже добре пам'ятає, як саме створювала малюнок, оскільки було це ще рік тому, але пригадує – кожен придумував самостійно, який буде малюнок, а вчителька допомогла створити композицію. 

"Я найбільше люблю малювати дівчат, сукні і їхні різні образи. Тому на малюнку про літак є дівчинка. Дівчинка з картини зараз мріє про те, щоб відбудували літак "Мрія", і хоче полетіти далеко в цьому літаку. Я теж хочу, щоб відбудували "Мрію", а полетіла б туди, де немає війни. Якщо чесно, засмутилася, коли дізналась, що літак знищено. Першим цю новину мені сказав брат. А потім я й сама в телевізорі побачила" – ділиться дівчинка. 

Мама Софії Кравчук, Тетяна, розповідає, що донечка була шокована війною. На другий день батьки відвезли дітей до родичів ближче до кордону з Польщею, але вже за п'ять днів повернулись додому. Виїжджати з України не планували і поки що не планують, сподіваються – перемога не забариться. 



"Софія – дуже чутлива дитина і багато плакала через війну, боялась. А дізнавшись про літак, усе повторювала: "Так шкода, так шкода". Вона має складену "тривожну валізу" на випадок, якщо, не дай Бог, буде гірше, хіба от речі міняємо з зимових на весняні, але їхати нікуди не хочемо. У нас є родичі у Польщі, з першого дня нас чекають і  будинок для нас є, але якщо їхати, то вже в критичному випадку", – розповідає пані Тетяна. 

Сподівається на те, що війна скоро закінчиться, а учні повернуться до класу і викладачка студії "Етюд"  Оксана Богута. Саме вона вчила Софійку малювати і відправляла роботи на конкурс, хоч і каже, що новина з маркою від Укрпошти була для них абсолютною несподіванкою. 

"Ми не відправляли малюнок для Укрпошти, але мені зателефонували друзі і кажуть, що ми тепер знаменитості. Цей малюнок торік брав участь у конкурсі "Намалюй свою "Мрію". Це була саме  річниця конструкторського бюро Антонова. 

Конкурс малюнків був про авіацію. Я не надто на цьому розуміюся, тому перед конкурсом вишукувала всю необхідну інформацію про авіацію і самого Антонова. І дізналась цікаву річ: Антонов теж займався живописом. Як побачила його портрет, одразу помітила глибокий погляд. Здавалося б, авіація, інженерія – це така точна справа, але на світлині у нього досить романтичний погляд. 

А от про саму ідею малюнку, то Софійка, як каже навіть її мама – мрійниця, "літає в небесах". Спершу ми пробували кольори: підібрали, міняли. Як на мене, на вибір саме нашої ілюстрації вплинула ще й емоційна дія кольору.

Ще на один конкурс цей малюнок ми відправили вже до Дня Незалежності, тема була "Що для мене Україна". Гадаю, з цього конкурсу і взяли роботу за основу для марки. Укрпошта, мабуть, підняла інтернет-архіви і знайшла наш малюнок", – пояснює викладачка малювання.

Маленька художниця Софія дуже хоче повернутися до улюбленої вчительки і продовжити займатися малюванням, але поки що творить удома: простими й кольоровими олівцями, маркерами, фарбами. Сумує за однокласниками, і перше, що хоче зробити після війни – піти в школу. 



"Я хочу  побачитися з друзями і нарешті піти в школу, бо бачу однокласників лише на відеоуроках. Гуляю тільки з двома подругами. Інколи разом з мамою ходимо по магазинах, купуємо мені щось для малювання. А недавно моя двоюрідна сестричка подарувала мені набір професійних олійних фарб".

  • Нагадаємо, Укрпошта слідом за маркою про російський військовий корабель планує випустити марку з найбільшим у світі літаком "Мрія"

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.






 
Теги:
Читайте також:
Київ
+20.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
20 липня
01:09
збірна Іспанії ЧС-2026
Збірна Іспанії у друге в історії стала чемпіоном світу із футболу, мінімально здолавши Аргентину
2026, неділя
19 липня
21:57
Дмитро Лубінець
Лубінець закликав кардинально змінити систему мобілізації в Україні
21:56
Ексклюзив
Олександр Мусієнко
Мусієнко: Росія може посилювати удари по Україні до осені, готуючись до можливих переговорів
21:52
Оновлено
Атака РФ на Кропивницький
РФ атакувала Україну: КАБи вдарили по Запоріжжю, ракети — по терміналу "Нової пошти" на Харківщині й цивільному судну в Чорному морі. Є загиблі та зниклі безвісти
21:23
Кіліан Мбаппе
Мбаппе став найкращим бомбардиром в історії ЧС, обійшовши Мессі. У фіналі аргентинець матиме шанс
21:12
Ексклюзив
Віталій Портников
Зеленський поспішив з відставкою Федорова, бо у виборчих перегонах із Залужним міг бути не він, - Портников
20:56
Ексклюзив
Військовий аналітик Мусієнко припустив, чому РФ атакує житлові райони Лук'янівки
20:44
спека у Європі
"На термометрах скінчиться шкала": Європу чекає спека до 50°C наприкінці липня
20:21
Олександр Сирський
Командувачі ВМС, ДШВ і ракетних військ підтримали Сирського і закликали "не політизувати армію"
20:11
Полковник Андрій Крока очолив 155-ту ОМБр
"Відновимо світле ім'я бригади": полковник Андрій Крока очолив 155-ту ОМБр
20:01
OPINION
Футбол як привід для війни
19:47
санкції проти РФ
Країни ЄС обирають бізнес замість нових санкції проти Росії, підриваючи підтримку України, — FT
19:30
Ексклюзив
Марк Фейгін
Фейгін пояснив, чому Росія не може подолати паливну кризу
19:09
Інтерв’ю
американський дипломат Метью Брайза
Російська війна повертається на територію РФ і Трамп це поважає, - Брайза
19:07
Інтерв’ю
Меморіальне кладовище має не лише зберігати пам'ять про полеглих, а й навчати живих, - Дарця Веретюк
18:56
Ендрю Тейт та Трістан Тейт (ліворуч)
У США заарештували скандальних блогерів Тейтів, які у червні відвідували РФ
18:24
Оновлено
У РФ згорів дотла найбільший склад Wildberries
Удар по логістичній імперії Росії: знищення складів Wildberries може коштувати росіянам понад 100 млрд рублів
18:21
Дональд Трамп
"Це те, чого хотів Ліндсі Грем": Трамп закликав додати Іран до санкцій проти РФ
18:00
дрон
Атаки України вглиб РФ, зокрема операція "Павутина", налякали Пекін: Китай заборонив дрони в центрі майже 20 міст, — ЗМІ
17:46
Інтерв’ю
Марк Фейгін
Фейгін: Російські еліти вже сигналізують Заходу про готовність домовлятися
17:42
Флеш пояснив, чому РФ продовжує бити по заводах часів СРСР у Києві
17:20
російський диктатор Володимир Путін
Путін втрачає довіру росіян через удари України вглиб країни, — Le Monde
17:02
Зеленський обговорив ситуацію на фронті з Драпатим, Горбатюком і Апостолом
"Завтра у мене ключові розмови": Зеленський обговорив ситуацію на фронті з Драпатим, Горбатюком і Апостолом
17:01
OPINION
Кейс Федорова: культ — це точно не про демократію
16:49
Сили оборони знищили 75% спроможності Керченської паромної переправи в операції "МоЛоЧКа"
Сили оборони знищили 75% спроможності Керченської паромної переправи в операції "МоЛоЧКа", а на фронті — 60 боїв
16:24
Оновлено
Атака на Київ: один загиблий і 17 поранених. Знищено завод військової амуніції UKRTAC
16:16
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна
"Ізоляція Росії не може призупинятися ні на мить": глава МЗС Естонії закликав посилити санкції після удару по Києву
15:51
США - Іран
CША заявили про загибель двох своїх військових після ударів Ірану
15:22
кримінальні серіали
У Польщі чоловік побив українця за розмову українською мовою
15:14
Владислав Косіняк-Камиш
Удар РФ по Києву показав відірваність від реальності заклики послабити підтримку України, — міністр оборони Польщі
14:50
Снігова буря в Антарктиді
Найхолодніше за 14 років: на станції Конкордія в Антарктиді зафіксували -84,1°C
14:48
Екологи на зустрічі із Мінекономіки наполягали на прийняття закону про Смарагдову мережу в захист Карпат
14:39
Оновлено
Одещина. Наслідки атаки РФ на парк розваг 18.07.2026
Удар РФ по парку розваг на Одещині: загинув 16-річних хлопець, серед 12 постраждалих ще двоє дітей
14:34
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат
У Повітряних силах відповіли, чи справді сьогоднішня атака на Київ була найбільшою за кількістю балістики
13:31
OPINION
Федоров став жертвою системи, яку активно допомагав будувати Зеленському
13:28
валюта
Курс валют на 19 липня: скільки коштують євро та долар
12:50
Оновлено
Сили оборони вразили 4 судна "тіньового флоту" РФ та 3 нафтобази у Ставропольському краї
11:41
Андрій Сибіга
В МЗС України закликали Захід до "нищівного тиску" на РФ після масованого удару по Києву
11:32
Інфографіка
Кіліан Мбаппе та Букайо Сака (праворуч), Франція - Англія, ЧС-2026
Англія перемогла Францію у матчі за бронзу із 10 голами, Іспанія та Аргентина грають у фіналі: результати та розклад ЧС-2026
11:03
Кадрова криза: а навіщо це все було?
Більше новин