live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада повинна оперативно знизити фіскальний тиск на газовидобувників, - експерт

Україні необхідно терміново знижувати фіскальний тиск на газовидобувну галузь

Про це сьогодні на прес-конференції заявив радник глави правління Міжнародного центру перспективних досліджень Вадим Перебийніс.

На думку експерта, існуючі ставки рентної плати призведуть до занепаду вітчизняної газодобувної галузі, що в свою чергу обернеться збитками для державного бюджету.

"На сьогодні в Україні немає умов, які можуть гарантувати, що завтра ця галузь буде стабільно працювати і буде, в тому числі, забезпечувати надходження до бюджету... На сьогодні ця галузь демонструє падіння видобутку природного газу. Інвестори не будуть ризикувати своїми коштами, і будуть згортати виробництво. Це означає, що вони будуть скорочувати, в тому числі й робочу силу, що призведе до збитків державного бюджету", - зазначив Перебийніс.

На думку експерта, Верховна Рада повинна оперативно знизити фіскальний тиск на газовидобувників, підтримавши законопроект 2120, який передбачає відповідні поправки до Податкового кодексу.

"Цей законопроект є строковим. Він дозволить забезпечити такі умови, які не призведуть до вирішення проблеми, але, принаймні, на сьогодні будуть гарантувати, що газовидобувні компанії продовжать свою роботу і зможуть вести діалог з інвесторами про те, щоб вони сприймали умови ведення бізнесу в країні, як перспективні і заслуговують на довіру", - уточнив Перебийніс.

Нагадаємо, законопроектом №2120 "Щодо стимулювання видобутку природного газу в Україні та створення сприятливих умов для залучення інвестицій в газовидобувну галузь" передбачається внесення поправок в 252 статтю Податкового кодексу України. Документ пропонує знизити ренту при видобутку газу з покладів глибиною до 3,5 км до 34%, для свердловин глибиною до 5 км - до 29%, а для надглибоких розробок глибиною понад 5 км - до 14%.

За прогнозами провідної світової консультаційної компанії IHS CERA, це дозволить збільшити виробництво газу до 8,5 млрд м3 у 2025 році і 11 млрд м3 в 2035 році.

Голосування по законопроекту №2120 заплановано на 30 червня.

Нагадаємо, в серпні 2014 Кабмін підвищив ренту для незалежних видобувних компаній, що змусило учасників ринку повністю переглянути інвестиційні плани газовидобутку в Україні. Темпи інвестицій в газовидобувну галузь країни скоротилися до 10% (в порівнянні з 2012-2013 рр.).

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати