live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МОЗ хоче дозволити ВІЛ-інфікованим усиновлювати дітей

Міністерство охорони здоров'я України пропонує надати можливість усиновлення дітей ВІЛ-інфікованим особам

Про це передає "Інтерфакс-Україна".

Відповідний проект наказу, що виключає ВІЛ-інфекцію з переліку хвороб, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем, оприлюднений на сайті відомства. В цілому список скорочений більш ніж у два рази – з 18 до 8 захворювань.

У МОЗ зазначають, що заборона на усиновлення для осіб, які живуть з ВІЛ - це дискримінація, норма не відповідає міжнародним договорам, а також законодавству України.

"Зокрема, відповідно до ст. 14 закону "про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ, ВІЛ-інфіковані особи з груп підвищеного ризику користуються усіма правами і свободами, передбаченими Конституцією і законами, іншими нормативно-правовими актами країни", - йдеться у повідомленні.

Крім того, проектом наказу також пропонується виключити з переліку хвороб онкологічні захворювання четвертої стадії, а також хворобу Альцгеймера.

З переліку також виключені деякі захворювання, при яких чинний наказ дозволяє особам бути усиновлювачами у випадку стійкості ремісії, зокрема, розлади поведінки та емоцій, що спостерігалися в дитячому і підлітковому віці, розлади, пов'язані з психічним розвитком, поведінковий синдром, пов'язаний з фізіологічними розладами та фізичними факторами.

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати