live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Керівники "Хрещатика" завдали банку збитків на 2,5 млрд грн

Дії керівництва, наглядової ради та власників неплатоспроможного банку "Хрещатик" призвели до 2,5 млрд гривень збитку фінансової установи

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за підсумками аналізу неплатоспроможності банку.

Повідомляється, що в період з травня по листопад 2017 року проводився аналіз неплатоспроможності (forensic) банку "Хрещатик", який ініціював департамент розслідування протиправних дій фонду.

Згідно з його результатами, починаючи з 2013 року дії керівництва, спостережної ради та власників не були спрямовані на отримання прибутку та підвищення фінансової стійкості банку. Зокрема, в цей період банк не дотримувався принципу забезпеченості кредитування, видаючи значну частку незабезпечених кредитів.

Крім того, банк купував цінні папери у вигляді облігацій емітентів - потенційно пов'язаних осіб, які на сьогоднішній день залишаються непогашеними. Дані операції призвели до збитку у розмірі 1,286 млрд гривень. Ліквідність банку постійно погіршувалася з 2014 року, а керівництво продовжувало політику зниження високоліквідних активів.

Комплексним аналізом неплатоспроможності ПАТ "КБ "Хрещатик" виявлено проведення сумнівних операцій та дій (бездіяльності) керівництва банку, наглядової ради та його власників, які призвели до збитків банку на суму понад 2,5 млрд гривень.

  • 5 квітня 2016 року до київського банку "Хрещатик" увійшла тимчасова адміністрація. В банку обслуговувалися столичні комунальні підприємства, багато з яких в кінці березня перейшли до інших банків.
  • Разом з тим, напередодні банкрутства банк не входив до так званого чорного списку НБУ, в якому перебувають установи з максимальними шансами на виведення з ринку.
  • У квітні 2017-го Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним рішення НБУ про віднесення банку "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних.
  • Національне антикорупційне бюро підозрює посадовців Нацбанку в розтраті 12 млрд грн рефінансування. У цій схемі нібито було задіяно і банк "Хрещатик".

новини партнерів

28 травня, 2020 четвер

28 травня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати