live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше виявили екзопланети за межами Чумацького Шляху

Астрофізики з Університету Оклахоми (США) вперше довели існування екзопланет за межами нашої галактики Чумацький Шлях

Зробити відкриття вдалося за допомогою методу, відомого як мікролінзування, повідомляє Science Daily.

Існування планет в інших галактиках здається досить очевидним, але досі у вчених не було достеменних тому підтверджень.

Справа в тому, що виявити планети на такій великій відстані дуже важко. Єдиний відомий на сьогодні спосіб знайти їх полягає в використанні мікролінзування. Невидимі далекі планети "видають" себе, оскільки їх гравітаційне поле спотворює світіння зірок.

null

Задіявши метод мікролінзування, команда астрономів змогла виявити поза Чумацьким Шляхом скупчення планет масою від Місяця до Юпітера.

Маса об'єктів була визначена за допомогою математичного моделювання. Дослідники визнають, що зафіксовані ними спотворення теоретично можуть бути викликані і іншими причинами, але вплив екзопланет залишається кращим поясненням.

Це перший випадок в історії, коли вдалося знайти екзопланети поза нашою галактикою. Вони знаходяться на відстані 3,8 млрд світлових років від нас, і навіть в науковій фантастиці не існує телескопів, в які їх можна було б розглянути.

Однак метод мікролінзування, який вже допоміг знайти багато планет в Чумацькому Шляху, є досить потужним, щоб робити відкриття і за його межами.

Читайте також: Видобуток корисних копалин у космосі спровокує світову кризу. Вчені пояснюють, чому

  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Вчені знайшли на Марсі колосальні запаси води. Раніше його не помічали - він знаходився глибоко під грунтом, а зараз вийшов на поверхню планети внаслідок ерозійних процесів.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
  • Американське аерокосмічне агентство (NASA) оприлюднило відео, у якому зібрало найбільш популярні знімки минулого року.
  • Вчені думають, що життя на Марсі можливе, але лише глибоко під поверхнею грунту.

новини партнерів

17 грудня, 2018 понеділок

17 грудня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати