//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Місяць міг сформуватися всередині молодої Землі, - вчені

Вчені вже довго замислюються над загадкою формування Місяця і зараз з’явилася нова теорія, здатна краще пояснити, звідки взявся супутник Землі

Про це повідомляє Eurek Alert.

Сучасні теорії місячного освіти припускають, що Місяць сформувався у результаті зіткнення ранньої Землі із планетою розміром як Марс, яку називають Теєю.

Згідно з класичною моделлю, це зіткнення викинуло велику кількість матерії на орбіту. Зібравшись в одну велику кулю завдяки гравітаційним взаємодіям ця матерія перетворилася в Місяць.

Нова теорія

Дослідники з Каліфорнійського і Гарвардського університету запропонували теорію, згідно з якою Місяць утворився з сінестії, нового типу планетарних об’єктів, у який на час перетворилася Земля.

Сінестія формується в результаті зіткнення об’єктів планетарних розмірів. Після цього матерія плавиться, дробиться, випаровується і швидко обертається. Зовні (якщо б можна було на це подивитися) це виглядає немов пончик із розплавленої і випареної породи.

Цей процес був недовгим, всього кілька сотень років: пончик знову перетворився в кулю, оскільки диск стискувався і виділяв тепло.

"Наша модель починається зі зіткнення, яке створило сінестію. Місяць утворився всередині випарів Землі при температурах від 2200 до 3300 градусів Цельсія і тисках у десятки атмосфер", - сказав Саймон Лок, аспірант Гарвардського університету і один із авторів теорії.

Лок також додав, що нова модель краще тим, що надає різноманітність можливостей для формування земного супутника, тут не потрібно покладатися на те, що була ймовірна планета з правильною масою, яка вдарила строго під певним кутом на потрібній швидкості.

Коли Земля стала форми сінестіі, шматки розплавленої породи, виведені на орбіту під час удару, утворили ядро ​​Місяця. Випаровувана силікатна порода утворила подобу хмар, які притягнулися до цього ядра.

Місяць успадкував хімічний склад Землі, але оскільки він сформувався при високих температурах, то втратив легко випаровувані елементи, і прийняв остаточну (на цей момент) форму.

Читайте також: Космічна субмарина. Коли і навіщо NASA відправить підводний човен на Титан

  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Вчені знайшли на Марсі колосальні запаси води. Раніше його не помічали - він знаходився глибоко під грунтом, а зараз вийшов на поверхню планети внаслідок ерозійних процесів.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
  • Американське аерокосмічне агентство (NASA) оприлюднило відео, у якому зібрало найбільш популярні знімки минулого року.
  • Вчені думають, що життя на Марсі можливе, але лише глибоко під поверхнею грунту.

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати