live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МЗС: шукатимемо компроміс у суперечці з Румунією щодо нацменшин

Румунсько-українські відносини
фото: glasweb.com
Київ та Бухарест мають намір вирішити питання стосовно освіти національних меншин в обох країнах

Таку заяву зробили в МЗС після зустрічі заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара із державним секретарем міністерства закордонних справ Румунії Денуцем Некулєску.

У заяві йдеться, що держави дійшли згоди щодо необхідності знаходження компромісу в питанні забезпечення освітніх прав румунської меншини в Україні та української меншини в Румунії.

Боднар поінформував румунського колегу про перебіг імплементації положень Закону України "Про освіту" та актуальні питання захисту прав представників національних меншин в Україні.

Сторони також обговорили комплекс питань українсько-румунських відносин, розвиток політичного діалогу з акцентом на тематиці загальноєвропейської та регіональної безпеки, а також культурно-гуманітарну проблематику.

  • Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.
  • МЗС України направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.
  • Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.
  • 8 грудня Венеційська комісія оприлюднила загальні висновки щодо української реформи освіти, яка викликала критику з боку Угорщини. Комісія прийняла рішення, що нерівне ставлення до мов, що не стосуються до офіційних мов ЄС, є "проблематичним". Комісія написала, що вирішити цю проблему допоможе внесення змін у 7-му статтю закону.
  • 11 грудня Венеційська комісія офіційно оприлюднила рішення щодо мовної статті закону України "Про освіту".
  • Держсекретар МЗС Румунії заявив, що румунський уряд вважає за необхідне продовження діалогу з Україною у багатосторонньому форматі, зокрема в НАТО, попри невирішену суперечку щодо ст. 7 закону "Про освіту".
  • Нагадаємо, на відміну від Румунії, Угорщина блокує подальше зближення України з НАТО та ЄС.

новини партнерів

30 вересня, 2020 середа

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати