live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Газпром" буде вимушений транзитувати газ через Україну, - аналітики


фото: informator
Російському "Газпрому" доведеться зберегти транзит газу через українську газотранспорту систему, напіть попри запуст двох газопроводів в обхід України

Про це йдеться в секретному звіті аналітиків корпоративно-інвестиційної компанії Sberbank CIB, передає "Економічна правда"

У звіті йдеться, що будівництво "Турецького потоку" і "Північного потоку-2" вигідно в першу чергу підрядникам через великі витрати та на наземну інфраструктуру в Росії, хоча трубопроводи і вважаються морськими. 

"Оскільки нові маршрути не передбачають вихід на нові ринки, їх будівництво не тягне за собою жодного маржинального прибутку. Будівництво газопроводів в обхід України економить кошти "Газпрому" на транзиті газу, але їх основне обгрунтування знаходиться в геополітичному полі - уникнути транзиту газу через українську ГТС", - вважають аналітики.

За підрахунками аналітиків, у випадку з "Північним потоком-2" йдеться про $800 млн, а з "Турецьим потоком" - $500 млн на рік. 

Ці проекту не усунуть повністю потребу в українському транзиті, якщо тільки європейський експорт газу не знизиться приблизно на 20% в порівнянні з рівнем минулого року.

На думку аналітиків, "Газпрому" доведеться перекачувати до 39 млрд кубометрів газу в рік через українську ГТС.

"ПП-2" коштуватиме $17 млрд, і не окупиться за 20 років. 

"Залишається відкритим питання про те, скільки потужностей "Північного потоку-2" дійсно буде використовуватися, враховуючи, що ключовий трубопровід для транспортування газу через Німеччину (Eugal) не буде повністю готовий до 2020 року", - говориться в звіті.

22 травня компанія Sberbank CIB звільнила аналітика Олександра Фека, який в своєму звіті розкритикував керівництво компанії "Газпром" за неефективні рішення, передає Медуза.

Документ для широкого поширення не призначався - його мали побачити тільки клієнти компанії.

У ньому йшлося, що основну вигоду від будівництва газопроводів за кордоном отримають не акціонери "Газпрому", а компанії-підрядники, пов'язані з друзями президента Росії Володимира Путіна.

У звіті аналітиків мова йде про будівництво газопроводів "Сила Сибіру" (в Китай), а також "Північний потік-2" (в Європу по дну Балтійського моря) і "Турецький потік" (по дну Чорного моря).

  • Як повідомлялося, у німецькому Лубміні почалося будівництво газової приймальної станції у рамках проекту газопроводу "Північний потік-2".
  • Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.
  • Крім Німеччини, Фінляндія також схвалила будівництво газопроводу, довжина якого складе 1200 кілометрів. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що проект "Північний потік-2" не може бути реалізований без збереження України як країни-транзитера.
  • У травні 2017 року "Газпром" почав будівництво в Чорному морі газопроводу "Турецький потік".

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати