У Польщі відкривають провадження проти Газпрому за "Північний потік-2"
Польське Управління з питань захисту конкуренції та споживачів (UOKiK) відкриває провадження проти Газпрому та п'яти міжнародних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу “Північний потік-2”
Про це повідомляє Польське Радіо.
“Голова Управління пояснив, що понад два роки тому компанії хотіли створити консорціум, аби профінансувати будівництво російської газомагістралі. Марек Нєхцял наголосив, що тоді UOKiK не дав згоди на це, оскільки створення консорціуму посилило б компанію, яка вже тоді мала домінуючу позицію на ринку”, - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, голова UOKiK вважає, що діяльність неофіційного консорціуму порушує законодавство.
Нєхцял додав, що провадження не полягає у вирішенні долі будівництва газогону. Він пояснив, що йдеться про дотримання польського законодавства.
За порушення заборони створення консорціуму загрожує штраф у розмірі до 10% обороту.
- У листопаді 2017 року Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2".
- Польща планує побудувати власний газопровід до Данії по дну Балтійського моря.
- 16 лютого 2018 року Канцлер Ангела Меркель заявила, що вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини не загрожує енергетичній безпеці Європи.
- Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що в разі завершення російського проекту будівництва газогону "Північний потік-2" Європа має бути готовою до відключень газу.
- США виступають проти "Північного потоку-2" і припускають запровадження санкцій.
- Наприкінці березня Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні.
- В Єврокомісії заявили, що не підтримають "Північний потік-2".
- 12 квітня Фінляндія дозволила Росії будувати "Північний потік-2".
- Під час візиту до Києва у квітні Ангела Меркель наголосила в розмові з Петром Порошенком на необхідності збереження ролі України як транзитера російського газу до Європи.
- США пропонують Європі газ замість російського "Північного потоку-2".
- Актуальне
- Важливе