Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2"

Парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни

Про це повідомляє Reuters.

Закон дозволяє уряду накласти заборону на будівництво газопроводу з міркувань безпеки чи зовнішньополітичних інтересів.

Раніше зовнішньополітичні і безпекові  мотиви не були достатньою підставою для заборони проектів у територіальних водах.

Консорціум Nord Stream, розміщена у Швейцарії "дочка" російської державної компанії "Газпром", має намір побудувати газопровід протяжністю 1200 км по дну Балтійського моря до Німеччини.

Його запланований маршрут проходить економічні зони Фінляндії та Швеції, а також через 139 км територіальних вод Данії, зосереджуючи майже весь експорт російського газу до Європи на одному маршруті.

Читайте також: Російський газопровід в обхід України розколов Єврокомісію. Які шанси, що його таки збудують

Через цей закон "Північному потоку-2" доведеться змінити маршрут: замість територіальних вод Данії трубу доведеться прокладати в її виключній економічній зоні., і це, за словами головного фінансового директора  Nord Stream 2 AG Пола  Кокорана, "стане причиною імовірної відстрочки", а також "збільшить вартість" проекту.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газі в ЄС.

Німеччина, головний бенефіціар проекту, підтримує  "Північний потік-2" з економічних міркувань, заявивши, що він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни.

Зазначимо, що будівництво російським "Газпромом" нового газопроводу "Північний потік-2" через Балтійське море завдасть Україні значних збитків, які можуть становити до 3% валового внутрішнього продукту.

 

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати