Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2"
Парламент Данії ухвалив закон, що дозволяє заборонити прокладання газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни
Про це повідомляє Reuters.
Закон дозволяє уряду накласти заборону на будівництво газопроводу з міркувань безпеки чи зовнішньополітичних інтересів.
Раніше зовнішньополітичні і безпекові мотиви не були достатньою підставою для заборони проектів у територіальних водах.
Консорціум Nord Stream, розміщена у Швейцарії "дочка" російської державної компанії "Газпром", має намір побудувати газопровід протяжністю 1200 км по дну Балтійського моря до Німеччини.
Його запланований маршрут проходить економічні зони Фінляндії та Швеції, а також через 139 км територіальних вод Данії, зосереджуючи майже весь експорт російського газу до Європи на одному маршруті.
Читайте також: Російський газопровід в обхід України розколов Єврокомісію. Які шанси, що його таки збудують
Через цей закон "Північному потоку-2" доведеться змінити маршрут: замість територіальних вод Данії трубу доведеться прокладати в її виключній економічній зоні., і це, за словами головного фінансового директора Nord Stream 2 AG Пола Кокорана, "стане причиною імовірної відстрочки", а також "збільшить вартість" проекту.
Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газі в ЄС.
Німеччина, головний бенефіціар проекту, підтримує "Північний потік-2" з економічних міркувань, заявивши, що він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни.
Зазначимо, що будівництво російським "Газпромом" нового газопроводу "Північний потік-2" через Балтійське море завдасть Україні значних збитків, які можуть становити до 3% валового внутрішнього продукту.
- Раніше Єврокомісія офіційно схвалила пропозицію щодо поширення на газопроводи з третіх країн вимог Третьої газової директиви, що дозволить частково контролювати російський газопровід "Північний потік-2".
- В Єврокомісії заявили, що "Північний потік 2" не відповідає інтересам ЄС. а Польща вважає, що "Північній потік-2" загрожує безпеці Європи.
-
"Газпром" завершив будівництво частини "Турецького потоку" в Росії.
- Актуальне
- Важливе