//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Люди у віртуальному тілі Ейнштейна стають розумнішими. Вчені розповіли, чому

Дослідження показало, що досвід перебування у віртуальному тілі Альберта Ейнштейна може допомогти людям з низькою самооцінкою

Робота, опублікована в Frontiers In Psychology також свідчить, що перебуваючи в тілі престарілого генія люди менш схильні несвідомо стереотипізувати літніх осіб.

До таких висновків дійшли три іспанських психолога в експерименті за участю п'ятнадцяти чоловіків 25-40 років і одного віртуального Ейнштейна.

Учасникам пропонувалося недовго побути в віртуальному тілі досить літнього вченого, і стільки ж часу - в віртуальному тілі невідомого чоловіка свого віку.

До і після занурення у віртуальну реальність учасники дослідження заповнювали анкети про ставлення до людей різного віку і проходили тести на найпростіші логічні операції. Після недовгого перебування у віртуальному образі Ейнштейна учасники експерименту були менш схильні погано судити про людей похилого віку і демонстрували кращі результати тестів.

Цей маленький експеримент свідчить, зокрема, про те, наскільки гнучко ми себе сприймаємо. Іспанські вчені виходили з того, що людина здатна переносити сприйняття власного тіла на сторонні предмети, видимі оку.

Краща ілюстрація цієї здатності - експеримент Ботвинника і Коена з гумовою рукою, коли люди відчували дотик до рукавички, що лежить на столі там, де раніше знаходилася їх власна рука. Якщо людина бачить себе з розпатланою шевелюрою Ейнштейна і в білому халаті, він сприймає себе як Ейнштейна, тобто - генія, і може задіювати приховані інтелектуальні ресурси, пояснюють свої результати автори роботи.

Що ж стосується ставлення до віку, то тут все простіше: одного разу відчувши якумь властивість у собі, люди стають менш схильні засуджувати цю властивість в інших, тож навіть віртуально побувавши людиною літнього віку, піддослідні були менш схильні стереотипізувати старше покоління.

Попередні дослідження показали, що люди зі світлою шкірою, що у віртуальній реальності пробули деякий час в темношкірому тілі, рідше діють керуючись стереотипами про темношкірих.

Дослідники сподіваються, що методика буде корисна для освіти. "У віртуальному середовищі учасники можуть бачити це нове тіло, відбите в дзеркалі, і воно точно відповідає їх рухам, допомагаючи створити потужну ілюзію того, що віртуальне тіло є їх власним", - каже автор дослідження доктор Слейтер.

Попередні дослідження показали, що віртуальне втілення може кардинально впливати на сприйняття та поведінку. Люди з низькою самооцінкою виконували логічні задачки краще у тілі Ейнштейна, в порівнянні з тими, хто був у віртуальному тілі когось свого віку.

Дослідники припускають, що ті, у кого була низька самооцінка, найбільше виграли, змінивши власну думку про себе. Є гіпотеза, що гра "Віртуальний Ейнштейн" зробить людей розумнішими. Вбачаючи себе в тілі шановного і розумного вченого, у людей підвищувалась впевненість під час роботи над когнітивним тестом.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

‡агрузка...

20 березня, 2019 середа

20 березня, 2019 середа

19 березня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати