live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше повернули назад розвиток хвороби Альцгеймера

Група вчених з клініки Клівленда при Дослідницькому інституті Лернера (США) виявила, що поступове зниження концентрації певного ферменту здатне запобігти утворенню амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера

Про відкриття розповідає Science Daily.

Вчені сподіваються, що зможуть створити лікарський препарат, націлений на цей фермент і здатний успішно боротися із захворюванням. 

На ранніх етапах хвороби Альцгеймера в нейронах відбувається аномальне накопичення бета-амілоїдних пептидів. Утворені в результаті бляшки порушують роботу синапсів.

Фермент BACE1, відомий також як бета-секретин, грає ключову роль у виробництві бета-амілоїдів, розщеплюючи їх хімічний попередник - амілоїд. Багато засобів проти хвороби Альцгеймера спрямовані саме на BACE1, але це може бути небезпечним для організму, оскільки фермент бере участь у багатьох інших важливих біохімічних процесах.

null

Так, лабораторні миші, повністю позбавлені BACE1, страждали від серйозних проблем з нервовою системою. Дослідники вирішили уточнити, чи не буде менш небезпечним поступове зниження концентрації ферменту. Для цього вони створили геномодифікованих мишей, які в міру дорослішання поступово втрачали здатність виробляти BACE1. При цьому гризуни виглядали здоровими.

Цих тварин схрестили з іншою лінією мишей, які в 75-денному віці починали накопичувати бета-амілоїд. Нащадки цього союзу також починали формувати бляшки в 2,5 місяці, але до 10 місяців від них не залишилося й сліду.

Експерименти також показали відновлення когнітивних функцій, таких як пам'ять і здатність навчатися. На жаль, повністю проблем уникнути не вдалося, і у мишей були зафіксовані деякі синаптичні порушення.

Дослідники вперше спостерігали настільки різке скорочення бета-амілоїдів і деяких інших симптомів хвороби Альцгеймера. Їх робота дає генетичне доказ, що поступове пригнічення ферменту BACE1 дозволяє успішно боротися з цим захворюванням. Тепер перед ученими стоїть завдання створити безпечний препарат для лікування людей.

Амілоїдні бляшки формуються в організмі протягом десятиліть до появи перших симптомів хвороби Альцгеймера. Виявити їх на ранніх етапах дозволить новий аналіз крові, розроблений вченими з Японії і Австралії. Це дозволить пацієнту змінити спосіб життя і відстрочити прихід симптомів хвороби.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати