live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені надрукували прототип штучного ока

Дослідники з Університету Міннесоти нанесли світлочутливі елементи на внутрішню поверхню скляної півсфери

Як пише Science Daily, ключове значення тут має саме кривизна поверхні - нанесене на неї має залишатися на місці, не стікаючи вниз.

Експерименти починали з чорнилом сріблястого кольору. Вчені, використовуючи принтер власної конструкції, зуміли домогтися того, щоб вони засихали на місці нанесення, нікуди не переміщаючись.

Потім настала черга напівпровідникових фотодіодів - для їх освіти в роздруківці використовувалися спеціальні полімери. Після цього створені фотодіоди діяли на зразок рецепторів звичайного ока - перетворювали світло в електрику.

Як говорить один із співавторів роботи Майкл МакАльпайн,  досягнута в результаті 25-відсоткова ефективність перетворення виявилася приємною несподіванкою для дослідників.

Наступним етапом своєї роботи вчені вважають друк на такій поверхні якогось м'якого матеріалу, що нагадує механічними властивостями контактну лінзу. Ще один пріоритетний напрямок - мініатюризація і полегшення конструкції. Після цього можна буде замислюватися над імплантацією роздруківки в реальне око.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

  • Раніше біологи з Університету Солка в Каліфорнії вживили в голову миші людські мозкові органели розміром з сочевицю.
  • Фахівці Інституту Уайтхед (США) застосували технологію генного редагування CRISPR, щоб знайти і усунути найпоширеніші причини розумової відсталості у чоловіків - синдрому Мартіна - Белл.
  • Вченим вперше вдалося повернути розвиток хвороби Альцгеймера в зворотньому напрямку. Група вчених з клініки Клівленда при Дослідницькому інституті Лернера (США) виявила, що поступове зниження концентрації певного ферменту здатне запобігти утворенню амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати