live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У молдовському парламенті ініціювали заборону російської


фото: newsmaker
У Молдові депутати Ліберальної партії зареєстрували в парламенті законопроект, який вимагає від депутатів обов'язкове знання румунської мови як державної, натомість російську пропонується скасувати як застарілу

Про це у вівторок, 20 листопада, повідомляє молдовське видання NewsMaker з посиланням на текст документу.

Як зазначається, законопроект зокрема, пропонує не перекладати російською державні документи, зобов'язати депутатів виступати в парламенті тільки державною мовою і вводить в Кодекс про вибори нову вимогу до кандидатів в депутати - знання румунської мови. У разі прийняття проекту, юридичної комісії парламенту буде доручено розробити механізм перевірки знання депутатами мови.

Автори законопроекту пояснюють ініціативу рішеннями Конституційного суду про визнання верховенства Декларації незалежності над Конституцією, де румунський названий державним, і про визнання "застарілим" закону "Про функціонування мов". 

У пояснювальній записці йдеться про те, що, оскільки КС визнав застарілим закон, відтак немає необхідності зберігати і статус російської мови - офіційної мови СРСР".

Крім того, як пише видання, за рахунок змін ліберали пропонують заощадити на перекладі законопроектів російською 1,5 млн леїв на рік.

4 червня Конституційний суд Молдови визнав таким, що втратив юридичну силу закон "Про функціонування мов на території МРСР". У КС вважають, що рішення суду "еквівалентно скасуванню" цього закону.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати