live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд США постановив частково розсекретити доповідь Мюллера


фото: REUTERS
Суд округу Колумбія у США розпорядився розсекретити фрагменти доповіді спецпрокурора по Росії Роберта Мюллера, які стосуються екс-радника американського президента Дональда Трампа з Національної безпеки Майкла Флінна
Про це повідомляє Bloomberg

"Американський суддя наказав розсекретити стенограму голосового повідомлення тієї особи, яка намагалася відмовити колишнього радника з національної безпеки Майкла Флінна від повної співпраці зі слідством спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у вибори 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Флінн повідомив команду Мюллера, що він контактував з особами, пов'язаними з адміністрацією Трампа і Конгресом, до і після того, як він визнав, що брехав прокурорам.

У пояснювальній записці Роберта Мюллера йдеться, що Флінн "проінформував уряд про численні випадки, як до, так і після його визнання провини, коли він або його адвокати отримували повідомлення від осіб, пов'язаних з адміністрацією або Конгресом, які могли вплинути як на його бажання співпрацювати, так і на повноту такої співпраці".

"Відповідач навіть надав запис головосої пошти одного з таких повідомлень. У кількох випадках в апараті спецпрокура не знали про це до тих пір, поки відповідач не повідомив про такі спроби", - написав Мюллер.

Принаймні одне таке повідомлення було передано владі. Прокурори не називають ім'я людей, про яких йдеться.

Протоколи запису та розмови Флінна передадуть не пізніше 31 травня.

Як зазначає видання, оприлюднений запис може підтвердити твердження, що президент Трамп або його адвокати намагалися перешкодити розслідуванню Мюллера щодо зв'язків його виборчої кампанії 2016 року з Росією.

Флінн раніше визнав себе винним у введенні в оману слідства й погодився співпрацювати з офісом прокурора Роберта Мюллера, який веде розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори в Сполучених Штатах Америки.

24 березня міністр юстиції США Вільям Барр представив конгресменам письмовий висновок на чотирьох сторінках про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Але сам звіт спецпрокурора на більш ніж 400 сторінках з’явився лише в середині квітня.

У звіті наголошувалося, що Мюллер та його колеги виявили багато випадків контактів команди Трампа з росіянами під час президентської кампанії 2016 року. Утім, попри це вони не виявили в діях Трампа та його оточення ознак злочину.

18 квітня Міністерство юстиції США опублікувало відредаговану версію 400-сторінкової доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання у вибори президента 2016 року.

Барр пояснив, що в звіті приховали дані про велике журі, конфіденційну інформацію, а також частини, що стосуються незавершених розслідувань і конфіденційності або репутації людей, непричетних до звинувачень.

 

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати