live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Океан на Плутоні може бути рідким, - вчені

Під поверхнею Плутона може перебувати рідкий океан - не замерзнути йому дозволяє ізолюючий шар газу, який підтримує температуру вище 0 ° С

До таких результатів дійшла група вчених з Університету Хоккайдо в результаті складання комп'ютерної моделі карликової планети, йдеться в Nature.

Вперше астрономи припустили, що на Плутоні може існувати рідкий океан, в 2015 році - коли зонд NASA New Horizons пролетів над карликовою планетою і зібрав дані про еліпсоїдний басейн під назвою Рівнина Супутника, що розташований на екваторі космічного тіла і перевершує за розміром штат Техас, США.

Однак Плутон надто холодний - карликова планета знаходиться далеко від Сонця і не має розплавленого ядра. До того ж, космічне тіло знаходиться далеко від інших планет, які могли б розігрівати його своїми приливними силами. Тому океан повинен був замерзнути мільярди років тому, але, ймовірно, цього не сталося.

Дослідники склали комп'ютерну модель планети і з'ясували, що наявність шару газових гідратів між шапкою і океаном на Плутоні могла зберегти його в рідкій формі.

Моделювання передбачає, що метан для гідратів надійшов з кам'янистого ядра Плутона і може бути причиною того, що атмосфера карликової планети бідна на метан і багата азотом. Дослідники відзначають, що на космічному тілі, імовірно, є декілька не пов'язаних між собою рідких океанів.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати