live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На поверхні Плутона виявили аміак. Про що це свідчить

Астрономи з місії New Horizons знайшли сліди аміаку в складі водяного льоду з поверхні Плутона

Як йдеться в журналі Science Advances, сліди аміаку можуть вказувати на триваючі тектонічні процеси на небесному тілі.

Зонд New Horizons пролетів над поверхнею Плутона в липні 2015 року. Тоді за допомогою бортового інструменту LEISA (Linear Etalon Imaging Spectral Array) і камери вчені зібрали безліч даних про планету, в тому числі інформацію про можливий хімічний склад.

В спектрах вчені виявили смуги поглинання з довжинами хвиль 1,65 і 2,2 мкм, що, найімовірніше, вказує на існування аміаку близько борозни Вергілія в північній частині регіону Ктулху на Плутоні.

Астрономи вважають, що цей регіон утворився в результаті тектонічної активності Плутона. Борозна, ймовірно, з'явилася через кріовулканізм планети і величезний підлідний океан, який не може замерзнути.

Вперше астрономи припустили, що на Плутоні може існувати рідкий океан, в 2015 році - тоді зонд NASA New Horizons зібрав дані про еліпсоїдний басейн під назвою Рівнина Супутника, який розташований на екваторі космічного тіла і перевершує за розміром штат Техас.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту
Все по темі

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати