Переможні новини 331 дня війни: мобільні групи ППО, величезні партії західної зброї для України та персонал ЗАЕС не хоче працювати з окупантами

ЗСУ можуть отримати винищувачі, танки, системи ППО та ракети до HIMARS на мільярди доларів, а на Півночі України створено групи ППО для захисту критичної інфраструктури

"Еспресо" зробив підбірку позитивних новин дня за 20 січня, які дозволяють не втрачати оптимізму в нелегкі часи.

"Рамштайн-8"

20 січня у Німеччині, на американській авіабазі "Рамштайн", розпочалася восьма зустріч Контактної групи з питань оборони України, де зібрались близько п’ятдесяти країн. Голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що "це вирішальний момент для України та всього світу".

Також за його словами, у Росії "закінчуються боєприпаси й країна зазнає значних бойових втрат".  "Москва зараз звертається до своїх небагатьох партнерів, що залишилися, щоб поповнити своє трагічне та непотрібне вторгнення, але навіть Іран і Північна Корея не визнають, що вони постачають Росію", – наголосив він.

Україна отримає військову допомогу на мільярд

Німеччина анонсувала весняний пакет допомоги Україні на €1 млрд. На зустрічі в Рамштайні міністр оборони ФРН Борис Пісторіус повідомив про весняний пакет підтримки України. ФРН відправить в Україну систему Patriot, ще 7 САУ Gepard, системи Iris-T SLM і керовані ракети до них. Зокрема, буде організовано логістику та навчання українських захисників на БМП і Patriot, воно розпочнеться наприкінці січня.

Білий дім також заявив про новий пакет військової допомоги для України на суму 2,5 млрд доларів. До пакету допомоги увійшли 8 систем ППО Avenger, 59 додаткових бронемашин Bradley і 90 Stryker, 350 бронемашин Humvee, 53 машини із захистом від мін MRAP, боєприпаси до HIMARS, артилерії та багато іншого.

Про 12 пакет військової допомоги оголосила і Фінляндія. Йдеться про суму понад €400 млн. Крім того, Словаччина та Чехія згодні поставити Україні їхні танки Leopard 2. Залишається отримати згоду Німеччини на їхнє постачання.

Ще одна добра звістка від Нідерландів. Кабмін розглядає можливість надання Україні винищувачів F-16. У Давосі міністр оборони Кайса Оллонгрен додала, що Нідерланди готові оплатити танки Leopard 2, які можуть надіслати Україні інші країни. А британські чиновники готові передати Україні аналоги ракет ATACMS.

На півночі України створено групи ППО для захисту критичної інфраструктури

На півночі України створюють мобільні групи ППО, які захищатимуть критичну інфраструктуру від атак ворожих дронів і ракет. Наразі сформовано 19 таких груп на базі потужних позашляховиків Ford F250 й Ford F350, які адаптовані до бойових умов.

"Мобільні вогневі підрозділи вже захищають підступи до об'єктів критичної інфраструктури на Волині, а також стратегічні об’єкти Сумщини", – зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Мобільні групи також захищатимуть від ворожих безпілотників "Mohajer-6" і "Shahed 136" Київ і населені пункти півночі та північного заходу України.

"Ці групи виконуватимуть завдання на найнебезпечніших ділянках, звідки здійснюватиметься підліт ворожих БПЛА, крилатих ракет або авіації. Робота полягає в тому, що мобільний вогневий підрозділ висовується на визначене місце, відпрацьовує заданий азимут підльоту повітряної цілі й так само швидко повертається до місця дислокації", - наголосив Наєв.

За повідомленням Генштабу, Авіація Сил оборони України впродовж доби завдала 14 ударів по районах зосередження ворога та 3 - по позиціях зенітно-ракетних комплексів. А українські ракетники та артилеристи уразили пункт управління, 2 райони зосередження і склад боєприпасів окупантів.

Персонал ЗАЕС відмовляється співпрацювати з окупантами 

У НАЕК "Енергоатомі" кажуть, що окупанти не можуть запустити енергоблоки ЗАЕС через відмову персоналу співпрацювати. Українські фахівці відмовилися від співпраці, а власних кадрів бракує. Тому росіяни не можуть запустити Запорізьку атомну електростанцію.

"У кадровий дефіцит росіяни самі себе загнали, заблокувавши доступ на станцію майже 1500 українським працівникам ЗАЕС, котрі відмовились отримувати російські паспорти і підписувати договір із фейковим АО "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС" або іншим підприємством Росатому", - зазначили в установі.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb