Огляд

Переможні новини 421 дня війни: ізраїльська система оповіщення у Києві та відмова Китаю у зброї для вагнерівців

Зіновія Воронович
20 квітня, 2023 четвер
20:00

У травні в Києві тестуватимуть ізраїльську систему оповіщення про повітряні атаки, а у злитих даних Пентагону виявилась інформація про зброю ПВК Вагнера

Зміст

Київрада розірвала договір оренди землі з посольством Росі

20 квітня, столична рада розірвала договір оренди землі з посольством Росії та просить Кабмін повернути майно до власності держави.

"Сьогодні Київрада розірвала договір оренди землі з посольством країни-агресора – Росії", – написав мер столиці Віталій Кличко.

Окрім того, Київрада звернулася до Кабінету Міністрів щодо повернення майна дипустанови до власності української держави.

Ізраїль встановив у Києві систему оповіщення 

У травні ізраїльська Служба тилу проведе в Києві випробування розробленої спеціально для України системи оповіщення про повітряні атаки та ракетні обстріли.

Якщо випробування пройдуть успішно, система може бути готова до застосування цього літа. Як пише Walla, протягом останніх місяців співробітники ізраїльської Служби тилу та їхні українські колеги кілька разів зустрічалися у Польщі, щоб обговорити деталі проєкту.

До Миколаєва повернулись майже всі мешканці, які виїхали через війну

Майже всі мешканці Миколаєва та населених пунктів Миколаївської області, які виїхали з регіону після початку повномасштабного вторгнення РФ, повернулися додому. Зараз там перебуває понад 400 тисяч людей. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

"З 11 листопада, коли звільнили правобережжя Дніпра на Херсонщині та місто Херсон, люди почали повертатися. Після 24 лютого 2022 року в місті було приблизно 200 тисяч людей, а зараз, за даними мобільних операторів, більше ніж 400 тисяч, за довоєнної чисельності міста - 460 тисяч... У регіоні теж майже всі повернулися", – сказав Кім.

Відповідаючи на запитання щодо ситуації на Кінбурнській косі, голова ОВА наголосив, що ЗСУ працюють над її звільненням від російських окупантів

Данія та Нідерланди передадуть Україні 14 танків Leopard 

У Данії оголосили про намір разом із Нідерландами передати Україні 14 танків Leopard 2 німецького виробництва. 

"Це велика пожертва від Данії у спільному проєкті з Нідерландами, де ми передаємо Україні 14 танків Leopard 2. Відтепер і до кінця 2023 року ми побачимо, як щонайменше 80 танків Leopard 1 потраплять в Україну і зможуть допомогти підтримати боротьбу за свободу, яка відбувається", – заявили міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен і в.о. міністра оборони Троельс  Лунд Поульсен.

Китай та Туреччина відмовили у постачанні зброї ПВК Вагнера  

У злитих документах Пентагону виявилась інформація про поставки зброї російській приватній військовій компанії Вагнера, повідомляє Financial Times.  

Відповідно до документів Пентагону, представники ПВК Вагнера, яка контролюється близьким соратником Владіміра Путіна Євгенієм Пригожиним, на початку 2023 року намагались купити в Китаю зброю та боєприпаси, однак жодних поставок зброї з Китаю на той момент не відбувалось. 

Тим часом у Туреччині вагнерівці намагались домовитись про закупівлю безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, контрбатарейних систем і гаубичних артилерійських установок. Також безуспішно.

Натомість у документах Пентагону є інформація про поставки зброї для ПВК з Білорусі та Сирії. 

Теги:
Читайте також:
Київ
-8.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.27
    Купівля 41.27
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 42.8
    Продаж 43.5
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
10 лютого
09:33
Ексклюзив
знищені окупанти
У ворога немає потужних резервів: офіцер ЗСУ Цехоцький про Покровський напрямок
09:30
Сергій Наєв
Генерал Наєв назвав три складові, від яких залежить стабілізація ситуації на фронті
09:17
В Індії поліція зупинила імпровізований вуличний концерт Еда Ширана
09:09
ППО
Українська ППО за ніч знищила 61 з 83 російських дронів
09:01
Ексклюзив
Стела на в'їзді в Покровськ
"Немає 100% гарантій безпечного виїзду": волонтер Маховський про евакуацію людей з Покровська
08:47
окупанти крим
Окупанти в Торецьку шість разів намагалися встановити триколори РФ: ЗСУ знищили їх разом з "прапороносцями"
08:44
Німеччина уряд
У Німеччині відбулися дебати кандидатів у канцлери: серед ключових тем - війна в Україні
08:13
Оновлено
На фронті за добу сталося 99 боєзіткнень: Сили оборони відбили 33 ворожих атаки на Покровському напрямку
08:05
OPINION
України у США має бути більше
08:00
Начальник Штабу оборони ЗС Італії адмірал Драгоне
У НАТО відповіли, чи готові компенсувати військову допомогу Україні в разі зменшення її обсягів з боку США
07:57
Оновлено
Удар по Сумах
Росіяни вночі атакували Україну безпілотниками: у Сумах вдарили по житловому кварталу, постраждала жінка
07:41
Афіпський НПЗ
У Краснодарському краї заявили про атаку БПЛА. Імовірно, ціллю був Афіпський НПЗ
07:41
втрати окупантів
Надалі Росії буде складно не зважати на високий рівень втрат на фронті, - голова Військового комітету НАТО
07:39
"Особливо цінні у протидії ударам ракет і БПЛА": в НАТО оцінили ефективність F-16 на фронті в Україні
07:26
втрати окупантів
Від початку вторгнення армія РФ втратила в Україні понад 850 тис. військових
07:07
Дональд Трамп
Президент США заявив, що запровадить мита на весь імпорт сталі й алюмінію
06:41
Дональд Трамп
Трамп висловив намір купити сектор Газа і віддати контроль над ним близькосхідним країнам
06:22
Джеймс Девід Венс
CBS News: на Мюнхенській конференції Зеленський зустрінеться з віцепрезидентом США Венсом
05:24
Ігри Нескорених
У Канаді стартували Ігри нескорених. Українська команда здобула перемогу в першому матчі
00:18
Обстріл Донеччина
У Краматорську та Костянтинівці 9 лютого через атаки РФ постраждали 6 людей
2025, неділя
9 лютого
23:52
Ілюстративне фото
ЦАХАЛ здійснив авіаудар по підземному тунелю "Хезболли" між Сирією та Ліваном
23:10
На Шрі-Ланці стався блекаут через мавпу, яка залізла до трансформатора
22:57
Вадим Прокоп'єв
"Це мало б повну підтримку місцевого населення": білоруський опозиціонер Прокоп'єв каже, що пропонував ЗСУ влаштувати "Курськ" для Лукашенка
21:57
Голова уряду Косово Альбін Курті
У Косові відбулися парламентські вибори: за даними екзит-полів, лідирує партія чинного прем’єра Курті
21:57
Ексклюзив
Дональд Трамп
"З точки зору переговорів і того, як вони мають вестися, Трамп поводиться майстерно": дипломат Клімкін
21:33
Дональд Трамп
Не думаю, що Трамп має плани щодо вторгнення в Канаду, - радник Волц
21:15
Олег Кулініч під час затримання
ФСБ на виборах 2019 року впровадила до штабу Зеленського двох своїх агентів: подробиці від Times
21:03
Ексклюзив
озеро
ВР може ухвалити законопроєкт, за яким особи, які нечесно заволоділи землею, зможуть її узаконити, - голова ГО "Українська природоохоронна група"
20:57
Сербія
Сербські студенти перекрили низку доріг по всій країні до 100 днів трагедії на залізничному вокзалі в Новому Саді
20:52
Огляд
Вибух на Астраханському газопереробному заводі
Вибухи у Волгограді, атака на Ростов-на-Дону та уражений аеродром для запуску "шахедів": де у ворога вибухало та палало цього тижня
20:25
РФ атакувала рятувальників на Донеччині
РФ атакувала FPV-дроном рятувальників на Донеччині: є постраждалий
20:12
світло
Промисловості та бізнесу 10 лютого обмежуватимуть потужність електроенергії
20:11
Оновлено
електроенергія
Литва, Латвія та Естонія відключились від енергомереж Росії та Білорусі. Україна відреагувала
20:01
OPINION
Не той час і не те місце
19:56
Росіяни вдарили КАБом по Дергачівській громаді на Харківщині: пошкоджено будинки та лінію електромережі
19:40
Україна запускає масштабний військовий проєкт "Лінія дронів": що він передбачає
19:34
Ексклюзив
Волгоградський НПЗ
"Передумовою загальмовування росіян став комплексний вплив Сил оборони на всі складові воєнної машини РФ": Defense Express
19:08
Майк Волц
Війну завершить Трамп, але гарантії безпеки на Європі, - Волц
18:54
Ілон Маск
Маск хоче закриття "Радіо Свобода" та "Голосу Америки"
18:38
"Їм потрібен ляльковий президент": Зеленський пояснив, чому РФ вимагає виборів в Україні
Більше новин