OPINION

Можливо, час опустити нову "залізну завісу"?

6 листопада, 2024 середа
12:04

Ми бачимо, як поширюється російська тінь на світовій карті, але поки не бачимо "залізної завіси"

Зміст

"Тінь впала на сцени, нещодавно осяяні перемогою Союзників. Ніхто не знає, що має намір зробити Радянська Росія та її комуністична інтернаціональна організація в найближчому майбутньому, або які, якщо такі є, межі їхніх експансивних і пропагандистських прагнень", - це цитата із Фултонської промови Вінстона Черчилля, в якій він оголосив про опускання "залізної завіси". Сьогодні ми знову бачимо цю тінь, яка падає на міжнародну арену. На різних театрах бойових дій, — чи це Україна, чи Близький Схід, — ми бачимо ту саму російську підтримку, іранські технології та китайські гроші. 

Сьогодні ми також не знаємо, які плани Росії і які межі цих планів. Ми бачимо, як створюються п'яті колони в країнах Заходу, як російська пропаганда втручається у вибори й намагається зсередини підірвати солідарність членів НАТО та ЄС. Російський політичний істеблішмент погрожує застосуванням ядерної зброї й все тісніше починає працювати з КНДР. 

Ми бачимо, як поширюється російська тінь на світовій карті, але поки не бачимо "залізної завіси".

Читайте також: Доля путінської війни проти України вирішуватиметься на саміті G20

Виснажлива війна

Будь-яка війна тривалістю понад 3 роки стає війною на виснаження і битвою ресурсів більшою мірою, ніж армій. Це саме те, що відбувається на українському театрі бойових дій. Попри колосальні витрати на війну, ми змушені констатувати, що в Путіна залишаються значні ресурси для продовження. У Білогородській області РФ оголосили про збільшення одноразової виплати за укладення контракту до 31 000 доларів. 

Росія продовжує заробляти колосальні кошти для війни, і, на жаль, це відбувається за прямої або опосередкованої участі Західних країн або їх партнерів.

Попри санкції на російську нафту та обмеження ціни до 60 дол., у 2024 році ціни на російську нафту досягали 84 дол. за барель. За повідомленням FТ, тіньовий російський флот виріс на 70% у 2024 році, порівняно з 2023. Китай і Індія залишається найбільшими споживачами російської нафти й водночас найбільшими конкурентами Європи в промисловому виробництві, дякуючи саме дешевій російській нафті. Разом з тим, Маріо Драгі у своєму звіті про економічні виклики для Європи вказує, що саме дорогі енергоносії є причиною кризи її промисловості.

Читайте також: Путін з новою ядерною доктриною змушений іти ва-банк

Однак, не тільки Китай та Індія, навіть партнери України, такі, як Чехія, активно фінансують російську економіку. 7 млрд євро витратили чеські компанії на російську нафту і газ, що в 5 раз більше чим надана Україні допомога на 1,29 млрд євро. 

Поки Путін продовжує гребти гроші, ситуація для України є зовсім іншою. Надання допомоги в 45 млрд доларів від заморожених активів РФ блокується другом Росії Орбаном, і вже тривалий час ЄС не може знайти рішення. Чеська ініціатива з надання снарядів рухається дуже повільно через брак коштів. Франція визнала, що не зможе виконати свої зобов’язання на 3 млрд євро. 4 місяці 2024 року була заблокована допомога США в сенаті. На цьому тлі українська економіка страждає від колосальних енергетичних втрат, і в перспективі може зазнати колосальних втрат в експорті сталі через захоплення шахт біля Покровська.

Чому варто опускати "залізну завісу"?

Правда полягає в тому, що демократії завжди перемагають тиранію. Це пов’язано з тим, що саме вільні відкриті суспільства спроможні народжувати інновації, які надають їм конкурентні переваги над суспільствами, де вбивається індивідуальна свобода та ініціатива. Однак тиранії можуть жити нескінченно довго, якщо розв'яжуть проблему інновацій через легкий доступ третіх країн. Російські ракети, які знищують українську енергетику і дитячі лікарні, обладнані американськими чіпами.

Джерело

Про автора. Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.97
    Купівля 40.97
    Продаж 41.58
  • EUR
    Купівля 46.59
    Продаж 47.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
21 квітня
08:12
Оновлено
ППО
Росія зранку 21 квітня обстріляла дронами Черкащину і ракетами Миколаїв
08:01
OPINION
блог Андрій Магера
Путін в гробу бачив нас із вами
07:59
Безсмертний полк
"З оркестром, піснями й портретами": росіяни планують відновити ходу "Безсмертного полку" у Вашингтоні
07:43
Кремль
Росія, ймовірно, готується до потенційного затяжного конфлікту з НАТО, - ISW
07:36
Марк Цукерберг
Цукерберг закликав конгрес США запровадити перевірку віку для магазинів застосунків Apple і Google
07:22
втрати окупантів
Сили оборони за добу ліквідували 2 танки, 10 артсистем і 670 військових армії РФ
07:00
Дональд Трамп
Нейтральна територія навколо ЗАЕС та визнання анексії Криму: у WSJ окреслили ключові пункти мирного плану Трампа щодо України
06:42
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
РФ окупувала Катеринівку на Донеччині, - DeepState
06:08
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
Росіяни утримують один ракетоносій у Чорне море
05:57
путін
Спроба Путіна виставити себе головним миротворцем провалилася, - очільник ЦПД Коваленко про "перемирʼя"
00:00
Українська гімнастка Онофрійчук відмовилася фотографуватися з ексросіянкою та білорускою на змаганнях у Баку
2025, неділя
20 квітня
23:38
Дональд Трамп
Трамп сподівається, що наступного тижня Росія та Україна "укладуть угоду"
23:04
Гео Шкурупій
Цей день в історії: народився геній "Розстріляного відродження", футурист Гео Шкурупій
23:01
фентезі
У світі з'явилися фіктосексуали: хто це такі
22:36
Нашивка "Радіаційна небезпека"
Суто технічно для відновлення ядерного статусу Україні вистачить 4-х років, - Радіо Свобода
21:51
Оновлено
ЗСУ
Україна пропонує Росії відмовитися від будь-яких взаємних ударів дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі протягом наступних 30 діб
21:51
Ексклюзив
Міністерство оборони
Громадська радниця Міноборони Ніколаєнко розповіла, що турбує Антикорупційну раду в діях міністрества
21:36
Ексклюзив
"Коли нічого сказати, починають вигадувати нову термінологію": дипломат Джиджора про перемовини в Парижі
21:33
Андрій Сибіга
Дії РФ після опівночі покажуть її ставлення до мирних зусиль США та пропозиції 30-денного припинення вогню, - Сибіга
21:23
Оновлено
Віталій Буяльський, Динамо, УПЛ
"Верес" здолав "Чорноморця" в УПЛ: Результати й розклад матчів 25-го туру
20:51
Ексклюзив
окупанти, оркі, російські солдати
Відмова США захищати союзників заохочує Росію до агресії, - головред PolUkr.Net Матерняк
20:49
РСЗВ M-1991 виробництва КНДР під час випробувань
Окупантам надійшла на фронт з КНДР принаймні перша РСЗВ, що є аналогом "Урагану". А мають бути понад дві сотні, - Defense Expresse
20:26
Ексклюзив
Пілоти дронів 63-ї бригади показали, як знищили бліндажі та склад БК окупантів
Ворог намагається під "перемир'я" просунутись по сірій зоні, - воїн 77-ї ОАМБр Петрович
20:14
Ексклюзив
ЗСУ
У нас немає такого ресурсу, щоб масово просуватися, але і ворогу це не вдається, - боєць 77-ї ОАМБр Петрович
20:08
Китай
Китайці випробували неядерну водневу бомбу: що це означає
20:06
OPINION
Сьогодні свято не просто життя. Сьогодні свято нахабного життя
19:17
смартфон_інтернет
Швидкість перевищує 9 800 Мбіт/с: у Китаї запустили першу у світі мережу 10G
19:13
Крим, Балаклава
У Криму водосховища заповнені менш ніж на половину: це відвічі гірше, ніж торік
18:49
Дмитро Пєсков
Путін не продовжує "великоднє перемир'я", - Пєсков
18:44
Інтерв’ю
Зеленський Трамп
Зараз Трамп діє як хоче, але в підсумку буде орієнтуватися на позицію України, - генерал Кларк
18:34
Дональд Трамп і Джо Байден
У великодньому привітанні Трамп назвав Байдена "дуже деструктивним дебілом"
18:20
Ексклюзив
Акція нагадування Free Azov на Великдень (Київ, 20.04.2025)
"В полоні немає свят": на Великдень рідні та друзі полонених захисників України зібралися на столичній Софійській площі
18:15
Тренд TikTok: популярність дубайського шоколаду спричинила глобальний дефіцит фісташок
18:07
Дональд Трамп
Трамп: ми зробимо Америку релігійнішою
18:06
OPINION
Про віру у світлий Великдень
17:38
Вбивці проукраїнського активіста з Бахмута Артема Мирошниченка долучилися до ЗСУ за програмою "18-24" й один з них вже втік у СЗЧ: як таке сталося
17:37
Інтерв’ю
Європі не потрібні США, щоб себе озброїти, бо тепер є Україна, - польський експерт Петр Кульпа
16:45
Хрещатик
У Києві із 21 до 26 квітня тимчасово обмежуватимуть рух транспорту на Хрещатику: причина
16:36
ЗСУ
Попри "великоднє перемир'я" на фронті зафіксували 45 боїв: майже половина з них на Покровському напрямку
16:25
Ексклюзив
Путін на зустрічі з Герасимовим оголошує 30-годинне великоднє перемир'я (19.04.2025)
Не від доброго життя Путін пішов на "перемир’я", - економіст Непран
Більше новин