
Папа Лев XIV: перші ознаки надії
Ми всі слідкували за обранням нового Папи з надією і водночас тривогою
Бо не можна навчитися спокійно сприймати розчарування, хоч, здається, за останні роки ми всі вже добре призвичаїлися до гнітючих несподіванок.
Поява Папи Лева XIV стала добрим знаком, а його перші публічні заяви разом із тими його міркуваннями, що були відомі раніше, принесли полегшення.
Щоб скласти повноцінне уявлення про його курс, нам треба дочекатися формування церковного, державного і громадського оточення нового Папи.
Читайте також: Новий Папа: не конспірологія, а геополітика
Але вже зараз бачимо багато багатонадійливих жестів.
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, став першим, кого прийняв Папа Лев XIV. У знаковій промові Папи перед дипломатичним корпусом у Ватикані можна знайти прямі паралелі з тезами синодального послання УГКЦ про війну і мир, оприлюдненого ще у 2024 році.
Треба віддати належне Бл. Святославу, Синоду УГКЦ, представникам нашої Ради церков та українським дипломатам, які роблять велику роботу для налагодження нового діалогу з Ватиканом.
До слова, це треба не лише Україні, але і Ватикану. Бо ясна позиція Святого Престолу — це також зміцнення репутації та посилення ролі Ватикану у міжнародних відносинах.
Цей фактор особливо важливий в час, коли коаліція авторитарних держав намагається нав’язати свій світовий порядок, за яким визначальним і вирішальним буде лише право сильного.
Про автора. Данило Лубківський, український дипломат, експерт з міжнародної політики
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе












