OPINION

Путін руками проксі терористів сіятиме хаос на Олімпіаді

10 липня, 2024 середа
08:03

Майбутні 33-ті Олімпійські ігри, що пройдуть у Франції з 26 липня по 11 серпня, ставлять багато питань перед відповідальними за безпечне розміщення спортивних делегацій держав, які Росія вважає своїми ворогами

Зміст

І вже зараз потрібно бути готовими до гучних терактів, які російські спецслужби можуть влаштувати проти спортсменів цих країн.

Не виключено, що Путін зробить спробу через підставних осіб з-поміж радикальних ісламістів повторити криваві події теракту на мюнхенській Олімпіаді 1972 року. Тоді, 5 вересня, вісім палестинців з угруповання "Чорний вересень" проникли до олімпійського селища, убили двох ізраїльських спортсменів, ще дев’ятьох взяли в заручники. Пізніше, в результаті погано організованого штурму, загинули всі 9 захоплених спортсменів з Ізраїлю, німецький поліцейський та п’ятеро терористів.

В Москві добре навчилися знаходити вразливі місця західної цивілізації. А Європа навпаки – дуже довго недооцінювала небезпеку, яка надходить від реваншистської Російської Федерації. Хто тепер може гарантувати, що російські спецслужби не підштовхнуть ХАМАС, чи інші ісламістські угруповання на теракти проти Ізраїлю чи України?

Адже французька Олімпіада є чудовою можливістю для Москви застосовувати терористичні методи там, де вона не має шансів здобути перемогу.

Кремль узяв за правило: якщо він хоче дестабілізувати іншу державу, то напад на функції її основних інститутів є найбільш поширеним і ефективним. Путінський режим вже давно намагався розірвати ланцюг постачання зброї в Україну. І це мало б підштовхнути наших європейських союзників, до запровадження більш жорстких правил безпеки. Адже ті, що діяли в Європі протягом останніх десятиліть – не витримують перевірки в ситуації підвищеного ризику, в час, коли Росія фактично почала неоголошену війну з усім західним світом.

Читайте також: Вибори у Франції: все вирішить другий тур

Очевидно, що служби безпеки та поліція європейських держав нині мусять діяти зовсім інакше, ніж це було до Великої війни Росії в Україні. Адже росіяни навчилися дуже легко виходити на контакт з ультраправими та ультралівими екстремістськими організаціями та кримінальними елементами. Москва готова заплатити великі гроші за теракти, підпали й організацію вибухів, щоб дестабілізувати ситуацію в об’єднаній Європі.

Європейський політичний істеблішмент не має часу на розгойдування чи довгі обговорення цієї проблеми. Російські терористи вже всередині Європи. ФСБ може також діяти через численні мусульманські та арабські громади. Які облаштувались в Європі, але не бажають натуралізуватися та живуть своїм відокремленим життям.

Ці тенденції простежуються в європейських країнах скрізь. Не став винятком і Брюссель – столиця об’єднаної Європи. Тут арабський квартал розташований прямо біля центру міста, і з кожним роком він дедалі більше розширюється, створюючи великі проблеми не тільки для бельгійських правоохоронних органів. Таке неінтегроване в життя країни свого проживання населення є чудовим об’єктом співпраці з російськими спецслужбами, які легко знаходять собі прихильників у цьому замкненому середовищі.

Наразі диверсанти Путіна в Європі стали не тільки європейською проблемою. Диктатор використовує європейський континент як поле битви, на якому важливо послабити або й взагалі перекрити допомогу Україні. Кремлівські клієнти в Європі іноді можуть навіть і не знати, якою є справжня ціль терористичних актів, і хто конкретно стоїть за їхнім замовленням. Для них головне, щоб замовник повністю розрахувався, а що буде далі – їх не хвилює.

Читайте також: Вибори у Франції: міжнародний аспект

Терористична Росія за радянські та пострадянські роки добре навчилася організовувати та контролювати терористичні угруповання по всьому світу, і Європа – не виняток. Адже завжди можна знайти невдоволених своїм життям європейців, – нонконформістів і ренегатів, які прагнутимуть приєднатися до могутніх тоталітаристів з Росії. Плюс – отримувати регулярне і щедре фінансування під їхнім крилом.

Завданням для російських "дипломатів" під прикриттям є виявити таких осіб, а вже робота з відступниками – справа техніки. У Російській Федерації це відпрацьовано десятиліттями. Публічно видаючи цю роботу як заступництво за слабших, що не змогли вписатися в контекст сучасного європейського життя, тому й потребують допомоги від тих, кому вони нібито небайдужі.

Причому Кремль заявлятиме, що жодних контактів з такими організаціями й терористичними угрупуваннями він не має, мовляв, ті самі по собі та існують на пожертви своїх прихильників або членські внески, якщо це екстремістські політичні партії. А тим часом – російські спецслужби працюють як партія війни. Вони намагаються проникнути скрізь по Європі, знайти потрібних їм політичних і соціальних люмпенів, та нацькувати їх на конкретні цілі.

Раніше Москву влаштовувала позиція Європи, яка спокійно спостерігала за тим, як Путін розширював свою владу, а потім у 2014 році, всупереч міжнародному праву, окупував Крим і частину Донбасу. Це дало Росії шанс підготуватися до наступальної війни проти України, знаючи наперед, що європейці не об’єднають свої військові зусилля разом з НАТО, і не введуть для допомоги в Україну контингент військ.

Читайте також: Саміт НАТО: Байдуже, які слова ви напишете...

Тепер настав час колись політично роздробленій Європі зрозуміти, що і вони опосередковано перебувають у стані війни з Росією. І при неправильному ставленні до ситуації, котра склалася, до безпосереднього вступу в неї у європейців залишається тільки один крок. Необхідно пам’ятати, що найкраще, що взагалі вміють робити росіяни – це проводити теракти та диверсії в країнах, які вони мають намір покарати з тієї чи іншої причини.

Не можна виключати, що Москва вже запланувала, напередодні та під час проведення Олімпіади у Франції, декілька гучних терактів і диверсій на залізниці та автобанах цієї та сусідніх із нею держав. Російська терористична надсистема розкинула свої щупальця по всій Європі, тому сподіватися, що Путін не залучить її за такої сприятливої для себе нагоди, марно. Тим більше, що тепер він вважає президента Франції Еммануеля Макрона ледве не своїм особистим ворогом.

Цього літа в Європі всьому світові може бути продемонстровано, що сильніше – західна демократія чи московська тоталітарна система. Звісно, що демократії обмежують себе з погляду можливості силових дій та застосування превентивного насилля до потенційних злочинців. Та європейська демократія мусить бути готовою захистити себе.

На даний час виклик демократії Кремль готує у Франції. Для Путіна це буде тестування Європи на готовність до відступу, окреслення червоних ліній та нескінченних розмов про необхідність дотримуватися міжнародного права, на яке диктатор воліє взагалі не звертати уваги.

Росія хоче збільшити ціну, яку європейці мають заплатити за підтримку України. Путінський диктаторський режим має сьогодні багато можливостей для активізації гібридної війни в Європі. Для провокування нового конфлікту на Європейському континенті Москва готова до конкретних терористичних і диверсійних дій. Для неї важливо показати, що не дивлячись на усі посиленні заходи безпеки, Франція не змогла уберегти від нападів українських спортсменів. А значить і Європа в цілому є абсолютно недієздатною та незахищеною.

Причому Кремль робитиме вся для того, щоб у більшості випадків неможливо було остаточно довести причетність Росії до терактів і диверсій. Ну зійшли собі поїзди з рейок під час Олімпіади 2024, але у вас немає доказів, що це зробили саме ми. Такий собі проксі-тероризм, коли добре проплачені злочинці, за певних обставин, можуть бути готовими навіть публічно взяти вину на себе, відводячи увагу світової громадськості від московського сліду.

Читайте також: Путін ставить на виснажливу війну

Необхідно враховувати й той факт, що кримінальна енергетика в Росії завжди була високою. І, на відміну від західних країн, вона міцно укорінилася в державному апараті ще від початку правління Путіна. Тому ще однією видимою небезпекою для проведення Олімпіади у Франції є залучення Москвою, крім своїх терористичних кіберформувань, приватних злочинців-хакерів, метою яких буде сіяти хаос і плутанину. Адже якщо у запрошених на Олімпіаду спортсменів і глядачів почнуть масово зникати гроші з карток, а можливість переказів на їхні рахунки буде блокуватися, то це може спровокувати великі фінансові проблеми для всіх, хто приїхав на спортивне свято.

Гібридна війна Путіна із Заходом не має чіткого концептуального та юридичного визначення. Якщо це означає змішану форму відкритої та прихованої війни, то ця форма війни, ймовірно, використовувалася завжди, і не є винаходом Росії. Різниця лише в тому, що нині технологічні та інформаційні можливості зросли в рази.

Але гібридна війна працює в обох напрямках. На будь-яку ескалацію Кремль має очікувати адекватну відповідь. А кібератаки хакерів, організовані Москвою на європейську інфраструктуру, здатні викликати різку відсіч з боку Європейського Союзу, і відповідно кібервідповіді на інфраструктуру Росії.

Війна Росії в Україні є геополітичним конфліктом, Путін хоче підім’яти під себе не тільки Україну, а й всю Європу. Диктатор не відчуває меж своєї влади над Російською Федерацією, тому він і зовні постійно замахується на те, чого ніколи не зможе "проковтнути". А йому постійно треба все більше і більше.

Отже, у недалекому майбутньому європейцям потрібно чекати на організовану Москвою серію підривів на виробництвах, сходження поїздів з рейок та пожеж. У цьому контексті Україні потрібно вже зараз подумати, як убезпечити своїх спортсменів на Олімпіаді-24.

Якщо ми згадаємо, як чітко, злагоджено і рішуче діяли українські спецпризначенці під час евакуації дипломатичного Корпусу в Кабулі, коли таліби захопили владу в Афганістані –  виникає думка, чи не варто залучити тих самих фахівців для охорони олімпійської команди України у Франції. Адже існує велика ймовірність того, що саме українці можуть стати об’єктом нападу проксі терористів Путіна під час Олімпіади 2024.

Джерело

Про автора. Віктор Каспрук, журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+28°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 41.35
  Купівля 41.35
  Продаж 41.89
 • EUR
  Купівля 45.07
  Продаж 45.82
 • Актуальне
 • Важливе
2024, неділя
21 липня
13:43
Володимир Путін та Дональд Трамп
Ексрадник Трампа Болтон: його поступки Путіну виявляться руйнівними для України та США
13:39
літо
Локально до +35 °С: погода від Наталки Діденко на 22 липня
13:39
У Грузії викликали на допит трьох добровольців, які воювали за Україну
13:36
Іл-76 РФ
Частина російських літаків Іл-76 вийшла з ладу через неякісні деталі, - росЗМІ
12:48
світло
Укренерго скасувало графіки відключень з 12:00 до 15:00 у неділю, 21 липня
12:48
ЗСУ
Росіяни готують нові штурми у Вовчанську та Глибокому
12:27
на фото наслідки обстрілу Торецька
Протягом доби РФ скинула на Торецьк 13 авіабомб
12:08
OPINION
Ірина Геращенко
Як Джонсон з Трампом прагнуть замирити Росію з Україною
12:01
Урсула фон дер Ляєн
Байден провів телефонну розмову з фон дер Ляєн: говорили про Україну
11:57
Камала Гарріс
NYT: Команда Трампа готує кампанію проти віцепрезидентки Гарріс, якщо Байден відмовиться від участі в перегонах
11:43
Джо Байден
Лікар Байдена розкрив подробиці про стан президента після хвороби на коронавірус
11:15
на фото: ИіГ-29
Польща може передати Україні літаки МіГ-29 через пів року, - ексміністр оборони
10:45
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за знесення історичної садиби Зеленських у Києві
10:34
Ексклюзив
ударний дрон «Лютий»
"Тимчасово точно не буде працювати": авіаексперт Романенко про атаку на аеродром "Міллерово" в Ростовській області
10:20
В Одеському торговельному порту обвалилась будівля, під завалами якої загинув чоловік, ще один поранений
10:09
дрон, дрон камікадзе
Росіяни спрямували дрон-камікадзе у жителя Новоберислава: у чоловіка множинні поранення та переломи
10:02
OPINION
Валерій Пекар
Про багатство Америки
09:50
Роберт Фіцо
Фіцо у розмові зі Шмигалем розкритикував санкції проти російської нафтової компанії "Лукойл"
09:33
шахеди, ППО, ЗСУ
Вночі певна кількість "шахедів" прямувала на Київ: скільки БПЛА збила ППО на підступах до столиці
09:05
вибух на авіабазі в російському Енгельсі
Увечері 20 липня росіяни вдарили ракетами по сільгосппідприємству на Миколаївщині: сталась пожежа, є поранені
08:57
ЗСУ
Протягом минулої доби на фронті відбулося 172 боєзіткнень, зокрема на Покровському напрямку ЗСУ відбили 52 ворожі атаки, - Генштаб
08:50
Оновлено
Патрульний корабель ЧР РФ "Василь Биков"
В Азовському морі чергують 4 військові кораблі РФ: ракетоносії - у пунктах базування
08:47
вибух
РФ вдарила ракетами по об'єктах критичної інфраструктури в районі Шостки
08:43
обстріл, ППО
Сили ППО в ніч на 21 липня знищили 35 ворожих "шахедів" та 2 ракети Х-59/69
08:37
Інфографіка
втрати окупантів
За добу війни в Україні РФ втратила 1110 військових, одну систему ППО, 9 танків і 44 артсистеми
08:00
OPINION
Орест Сохар
"Миротворці з глушником": як радикалізація Трампа вплине на завершення війни в Україні
07:30
OPINION
Віталій Портников
Зеленський-Трамп: аналіз
2024, субота
20 липня
22:07
Ексклюзив
транзит газу, газ
Портников пояснив, чому транспортування нафти й газу через Україну не вигідне Росії та що не так з азербайджанською сировиною
22:05
Наслідки "прильоту" по Ніжину: 2 ушпиталених, 18 постраждалих квартир
21:55
Київ Цифровий
У застосунку "Київ Цифровий" 11 годин не працюватиме оплата сервісів
21:36
домедична допомога-тренінг
У Міноборони затвердили 4 рівні домедичної допомоги для військових
20:51
Держсекретар Ватикану відвідав зруйнований окупантами кафедральний собор в Одесі
20:49
Ексклюзив
Віталій Портников
Росія почала використовувати політичні вбивства й розраховувала на дестабілізацію після пострілів у Фаріон, - Портников
20:31
Оновлено
У Києві знесли історичну садибу Зеленських
У Києві знесли садибу Зеленських кінця ХІХ сторіччя: у поліції та Мінкульті відреагували
20:20
Дональд Трамп та Борис Джонсон
Кордони 24 лютого 2022 року та особливий статус "російськомовних" в обмін на членство України в ЄС і НАТО: Борис Джонсон пояснив, на яких умовах Трамп міг би зупинити Росію
20:09
Оновлено
Джозеф Байден, саміт НАТО
"Він повинен піти у відставку зараз": Венс хоче, щоб Байден негайно склав повноваження президента
20:06
OPINION
Блог Андрія Любки
Стріляли у Фаріон. Цілили – в Україну
20:05
Microsoft
Microsoft заявила, що внаслідок останнього кіберзбою постраждало 8,5 млн її пристроїв
19:40
Ексклюзив
Джозеф Байден
Байден має піти у відставку з посади президента США: Піонтковський про заміну кандидата від демократів у передвиборчій кампанії
19:36
ядерна торпеда "Посейдон"
США розсекретили інформацію про запаси ядерної зброї
Більше новин