Російська армія перегрупувалася і відновила наступ на Авдіївку, – ISW

21 жовтня, 2023 субота
06:45

У п'ятницю, 20 жовтня, російські війська здійснили перегрупування та відновили наступ у районі Авдіївки Донецької області. В окупантів є незначне просування вперед

Зміст

Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що перша наступальна операція росіян в районі Авдіївки 10 жовтня призвела до значних втрат їхньої техніки.

На думку аналітиків, той факт, що російські війська перегрупувалися та знову розпочали наступ, свідчить про два фактори: або російські сили вважають, що вони реально можуть взяти Авдіївку, або російське військове командування погано розставляє пріоритети наступальних операцій і не зважає на значні втрати техніки та особового складу.

Зокрема геолокаційні кадри, опубліковані 20 жовтня, показують, що армія РФ незначно просунулася на захід від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки). 

До того російські військові блогери та український військовий оглядач стверджували, що війська РФ захопили український опорний пункт біля терикона на північний схід від Авдіївки, просунулися на північ та південь від міста. 

Інший відомий російський військовий блогер стверджував, що російські війська безуспішно атакували біля Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), на південь від Авдіївки, поблизу Степового (8 км на північний захід від Авдіївки) та поблизу Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки). 

На кадрах, опублікованих 20 жовтня, видно, як Сили оборони України завдають ударів по російській термобаричній артилерійській системі ТОС-1 поблизу Авдіївки. 

Російський військовий блогер поскаржився, що ефективність російського контрбатарейного вогню у цьому напрямку знижується через поганий зв’язок і неможливість накопичення боєприпасів перед наступом.

Наступ окупантів на Авдіївку

16 жовтня ISW зазначив, що спроби наступу РФ під Авдіївкою сповільнилися, в окупантів чисельні втрати солдатів і техніки. Барабаш тоді наголосив, що ворог провалив свій план взяття Авдіївки в оточення. Та вже 17 жовтня в ISW зазначили, що найближчими днями росіяни можуть активізувати спроби оточити Авдіївку, а у британській розвідці вважають, що наступ росіян на місто буде наймасштабнішим із початку року, адже вони хочуть окупувати Донецьку область у її адміністративних межах.

Крім того, повідомлялося, що після початку наступу на Авдіївку втрати Росії у техніці стали вп'ятеро перевищувати українські: за шість днів наступу російська армія втратила щонайменше 118 одиниць техніки проти 25 в України. Проте через постійні обстріли з міркувань безпеки в місто припинили завозити гуманітарну допомогу.

19 жовтня головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний провів роботу на найскладніших Авдіївському та Куп'янському напрямках. Він пояснив, що ворог активно застосовує штурмові підрозділи, кидає велику кількість бронетехніки, використовуючи авіацію та артилерію. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+33.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
29 червня
19:46
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
Лавра, храми, синагоги: Росія знищує святині України за нацистським сценарієм Гітлера, — Forbes
19:03
російський бліцкриг проти НАТО
Дешеві дрони замість дорогих систем: Європа і НАТО переосмислюють воєнну доктрину через загрозу РФ, — Reuters
18:48
Оновлено
Дніпро. Наслідки атаки РФ 29.06.2026
РФ атакувала Україну: у Дніпрі п'ять загиблих та майже 30 поранених, у Запоріжжі росіяни вбили трьох пасажирів маршрутки
18:46
Єврокомісія
Єврокомісія заперечила, що Україна просила Брюссель позбавити захисту чоловіків призовного віку
18:40
Інтерв’ю
"Закон – лише документ, нам потрібна культура", – Віталій Гліжинський, експерт та координатор всеукраїнської ініціативи "Активна громада" про публічні консультації в Україні
18:25
війна з росією
Сили оборони знищили три мости, склад і пункти управління окупантів на ТОТ, а на фронті відбулося 63 бої
18:12
Сергій Кузьміних
Від іміджу волонтера до антикорупційного суду: чому детективи НАБУ затримали нардепа Кузьміних від "Слуги народу"
17:54
прапори Україна Польща
Скандал з УПА сягнув Європарламенту: польські євродепутати домагаються резолюції про геноцид
17:50
Новини компаній
представниця компанії Благо Діана Великочий.
Як Сергій Жадан і blago об'єднали культуру, благодійність та підтримку військових
17:44
Енергетика, споживання електроенергії
У двох областях сталися аварійні знеструмлення через спеку
17:12
НАБУ підозрює нардепа у вимаганні $1 млн за "вирішення питання" з кол-центрами
НАБУ підозрює нардепа у вимаганні $1 млн за "вирішення питання" з кол-центрами — серед підозрюваних Тищенко
17:00
Огляд
Ціни на пальне, АЗС
Чи зникне з заправок 95-й бензин: як з 1 липня маркуватимуть пальне з підвищеним вмістом біоетанолу
17:00
OPINION
Путін і Лунін: чолобитна до царя завершилася арештом
16:52
У Польщі кажуть, що затримали декількох українців і білорусів, яких завербувала РФ
16:31
Путін в Кремлі
Путін вчетверте з початку війни розширює федеральну службу своєї охорони
16:08
Стрілянина в Німеччині 29.06.2026. Поліція Німеччини
У Німеччині сталася стрілянина біля молодіжного центру під Гамбургом: 5 загиблих
16:04
тіньовий флот росії
Росія розширила "тіньовий флот" до 21 судна попри західні санкції, — Bloomberg
15:38
Андрій Єрмак в суді
Суд залишив без змін запобіжний захід для Єрмака
15:33
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія та Німеччина стартують у плейоф: розклад матчів і трансляцій 1/16 фіналу ЧС-2026
15:26
Оновлено
Герман Галущенко
За ексміністра енергетики Галущенка внесли заставу 150 млн грн, — УП
15:15
Сергій Кузьміних
ВАКС відмовився арештовувати нардепа від "Слуги народу" Сергія Кузьміних, якого затримали детективи НАБУ
14:59
Херсонес
Ермітаж скасував всі археологічні експедиції до Криму
14:49
спека
Наталка Діденко розповіла, коли в Україні послабшає спека
14:37
Путін_Росгвардія
Російського військового, який погрожував Путіну заколотом, арештували
14:23
Перу
РФ обманом вербує сотні перуанців та відправляє їх воювати проти України, - CNN
14:01
OPINION
Польща. "Бандеризація" чи деградація?
12:51
Маргус Цахкна
Заблукалі українські дрони варті ціни. Очільник МЗС Естонії не проситиме Київ припинити удари по російських НПЗ
12:42
Ексклюзив
Александар Вучич
Чим спричинена заява Вучича про відставку та дострокові вибори у Сербії: коментує дипломат Левченко
12:16
СБУ затримала агенток Росії, які готували теракт у центрі Києва
11:50
долар євро валюта обмін
Курс валют на 29 червня: скільки коштують євро та долар у банках
11:43
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
Лукашенко бореться за своє виживання, його можуть прибрати за наказом з Кремля, - політолог Лісний
11:16
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб, фронт
ГУР показало, як спецпідрозділ "Артан" знищує російських "десантників" на Запоріжжі
11:02
OPINION
Про що не домовилися Путін з Лукашенком?
10:40
Берлін спека
Аномальна спека в Європі призвела до 1300 смертей, у Німеччині, Чехії та Польщі зафіксували температурні рекорди
10:27
Ексклюзив
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
Є три сценарії подальшого розвитку російсько-української війни, - офіцер ЗСУ Ткачук
10:10
війна з росією
В Україні з'явиться новий морський дрон "Гарпун". Під ударами ЗСУ підстанції та летовища у Криму. Росіяни втратили за добу понад 1200 вояків і 82 безпілотники. Підсумки роботи Сил оборони на ранок, 29 червня
09:54
Олександр Лукашенко та Сі Цзіньпін
Лукашенко після розмови з Путіним на Валдаї полетів до Китаю та зустрівся зі Сі Цзіньпіном
09:47
Оновлено
Уламки Су-24М, що розбився на Хмельниччині 16 червня
Авіакатастрофа Су-24М на Хмельниччині. ДБР опитало свідків, зроблено ДНК-експертизу
09:45
Ексклюзив
Дональд Трамп
Куди дівся "дух Анкориджа": пояснює американіст Довгополий
09:32
Фрідріх Мерц і Дональд Туск
Польща вимагає від Німеччини репарацій жертвам нацистів у Другій світовій війні, — ЗМІ
Більше новин