
У телемарафон стали рідше запрошувати нардепів, членів "ЄС" не кличуть узагалі, – Детектор медіа
Упродовж тижня з 12 по 18 травня народних депутатів рідше запрошували до телемарафону — лише 13 разів, що значно менше, ніж попереднього тижня (21 раз)
Такого висновку дійшов "Детектор медіа".
Найбільшу увагу медіа отримали представники владної партії "Слуга Народу", яких запросили до студій дев’ять разів, що становить понад 69% усіх ефірів за участю депутатів.
Представники "Батьківщини" з’являлися в ефірах тричі. Серед гостей був Олексій Кучеренко, який уперше за тривалий час став гостем телеканалу "Інтер". Інші двоє депутатів з тієї ж політсили — Михайло Цимбалюк та Сергій Євтушок — виступали в ефірі парламентського телеканалу "Рада".
Крім того, на "Раді" також була присутня позафракційна депутатка Оксана Савчук. Водночас народних обранців від партій "Голос" і "Європейська солідарність" у телемарафоні не було взагалі.
Значну частину ефірного часу у гостьових студіях телемарафону займали представники Офісу президента. Найбільше часу в ефірі провів радник глави ОП Михайло Подоляк — сумарно 55 хвилин (двічі на телеканалі "Ми — Україна" та один раз на "Раді"). Інший радник — Сергій Лещенко — був в ефірі чотири рази: по два рази на "Інтері" та "Раді", загалом 49 хвилин.
Також до ефіру чотири рази запрошували уповноваженого президента з питань санкційної політики Владислава Власюка, а один раз — заступницю керівника ОП Олену Ковальську.
Загалом Офіс президента сумарно був присутній у телемарафоні протягом 2 годин і 27 хвилин. Окрім цього, в нічному блоці телеканалу "Інтер" 16 травня всьоме показали запис програми "Ньюзмейкер" з Михайлом Подоляком, яка вперше вийшла ще 27 лютого, що додатково збільшило інформаційну присутність представників ОП у телемарафоні.
- У листопаді 2023 року Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до ЄС.
- Водночас у звіті щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до ЄС наголошувалося на необхідності відновити незалежний медіаландшафт. "У березні 2022 року в умовах воєнного стану президент підписав указ про єдину інформаційну політику шляхом об’єднання програм усіх національних телеканалів у єдину інформаційну платформу. Це рішення призвело до розширення державного контролю над мовленням і деяких обмежень. Деякі ЗМІ вважають ці обмеження непропорційними. Подібним чином виключення трьох приватних (опозиційних) телеканалів із наземного мовлення (в той час, як канали продовжують працювати та залишаються доступними іншими способами) критикувалося опозицією з тих самих підстав", - ішлося в документі. Єврокомісія закликала українську владу розв'язати питання з відключеними телеканалами.
- Тим часом в ОП заявили, що не бачать підстав закривати телемарафон, бо він є інструментом інформаційної боротьби з РФ.
- Навесні 2024 року на сайті уряду з'явилася петиція, в якій Кабмін закликали спрямувати кошти з телемарафону на ЗСУ. Вона набрала достатню для розгляду кількість підписів. Однак прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що переспрямування коштів із телемарафону на фінансування закупівлі дронів і пікапів для ЗСУ є недоцільним.
- Актуальне
- Важливе








