
НАТО разом з Україною готується до ймовірності війни на два фронти, - Мирослав Чех
Польський політик, журналіст Мирослав Чех зазначив, що дискусії щодо європейського контингенту зводяться до питання не про те, чи буде він в Україні
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Британська колишня імперія має довгу пам'ять, і якщо вони щось заявляють, то вони це точно виконають. Якщо вони кажуть, що зайдуть в якусь країну – то так і станеться. Світові медіа переповнені повідомленнями про те, як британці з самого початку допомагали Україні, навіть всупереч позиції Вашингтона. Вони проявили більше відваги. Їхня роль у керуванні системою допомоги Україні є природною. Це перший важливий елемент", - зазначив Чех.
Другий елемент стосується прогнозів і побоювань щодо можливого виходу Америки з НАТО. За словами політика, зараз можна майже з 99-відсотковою впевненістю сказати, що всі такі припущення зведені нанівець.
"Нещодавно Державний секретар США Марко Рубіо, під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО, заявив, що Америка нікуди не збирається виходити, зокрема з Альянсу. Існування НАТО це елемент національних інтересів і безпеки Сполучених Штатів", - зауважив Мирослав Чех.
Читайте також: На засіданні Коаліції охочих 10 квітня офіційно обговорювалось розміщення миротворчих сил в Україні, - кореспондентка Висоцька
Третій елемент — білорусько-російські навчання, заплановані на осінь. Побоювання, що Росія може вдатися до провокацій проти країн НАТО і країн Європейського Союзу, мають під собою серйозне підґрунтя. Тому питання контингенту і готовності європейців підтримати стабілізацію України та українські війська базується на таких реаліях, каже польський політик.
Також американські та натівські стратеги мають враховувати додатковий елемент — а що станеться, якщо Китай вирішить забрати Тайвань, який вважає частиною єдиного Китаю?
"У такому разі Євроатлантична спільнота стане перед загрозою, боротьби війни на два фронти. Тобто все, що відбувається зараз, — це підготовка до того, що Північноатлантичний Альянс разом з Україною, як невід'ємною частиною безпекової структури, готуються до ймовірності війни на два фронти", - сказав Чех.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
11 квітня The Telegraph повідомив, що Британія розглядає можливість розміщення військ в Україні на п’ять років.
- Актуальне
- Важливе














