
Обраний президент Румунії Дан вважає недоречною участь країни у можливій миротворчій місії в Україні
Обраний президент Румунії Нікушор Дан виступив проти відправлення румунських військ до України у складі будь-яких майбутніх миротворчих сил
Свою думку він висловив Politico.
Політик зазначив, що країна готова гарантувати підтримку Україні, однак не відправлятиме туди своїх військових.
"Бути частиною армій, які гарантують мир в Україні, – ні. Я думаю, що це було б не дуже доречно через напруженість, яка вже існує між Румунією та Росією", - сказав Дан.
Дан розкритикував підхід президента США Дональда Трампа до пошуку угоди з російським диктатором Володимиром Путіним, чиї нереалістичні вимоги не віщують нічого доброго для перспектив миру. Політик наголосив, що, коли йдеться про врегулювання, "все щодо України має бути вирішено та узгоджено самими українцями".
"Я не дуже оптимістично налаштований щодо того, що в нас скоро настане мир, і я також радий, що європейці разом вирішили продовжувати підтримувати Україну, доки не отримають найрозумніший мир для себе", - сказав Дан.
Він привітав посилення оборони ЄС.
"Я хочу зберегти партнерство зі Сполученими Штатами. Але підтримуючи європейські зусилля щодо зміцнення європейської безпеки, щоб узгодити структуру європейських країн [та їхніх збройних сил] та, звичайно, збільшуючи [витрати на оборону]", - сказав обраний президент Румунії.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
2 травня очільник МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна веде предметні консультації з партнерами щодо присутності миротворців на суші, в повітрі та на морі.



- Актуальне
- Важливе











