Оновлено

Припинення вогню й безпекові гарантії: Умєров, Єрмак і Сибіга підсумували зустріч з Келлогом у Лондоні

23 квітня, 2025 середа
23:13

Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що перемовини української делегації зі спецпредставником США Кітом Келлогом у Лондоні були продуктивними та успішними

Зміст

Про це він сказав в етері телемарафону.

"Ми говорили про нашу послідовну позицію, також про припинення вогню, а також про безпекові гарантії. Зі своєї сторони вважаю, що зустріч була дуже продуктивною й успішною", - заявив глава Міноборони.

Також Умєров наголосив, що основною позицією Києва на переговорах із партнерами є безпека населення, тривалий мир та міжнародно визнані кордони. Також він пообіцяв згодом розкрити деталі.

Читайте також: Провал у Лондоні. США знову в пошуках кращої Росії

Згодом зустріч української делегації з Келлогом прокоментував і керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. 

"Ми донесли свою позицію та наголосили на тому, що негайне, повне та безумовне припинення вогню має стати першим кроком до початку переговорів про досягнення справедливого і тривалого миру. Висловили сподівання, що це відповідає баченню Президента США Дональда Трампа", - зазначив Єрмак.

Він також наголосив, що за будь-яких обставин Україна буде захищати свої принципові позиції під час переговорів, оскільки вони становлять основи її суверенітету та територіальної цілісності.

"Домовилися продовжувати діалог та регулярні контакти", - резюмував керівник Офісу президента.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у соцмережі X повідомив, що під час зустрічі з Келлогом, сторони мали конструктивний обмін думками щодо шляху до миру. 

"Під час зустрічі зі Спеціальним посланником США генералом Кітом Келлогом ми мали конструктивний обмін думками щодо шляху до миру. Україна, як ніхто інший у світі, хоче, щоб війна закінчилася. Ми віддані спільній роботі для досягнення цієї мети", - зазначив очільник українського МЗС.

Келлог охарактеризував перемовини як позитивні  

"Позитивні переговори в Лондоні з Андрієм Єрмаком. Настав час рухатися вперед у виконанні військової директиви президента Трампа щодо України та Росії: припинити вбивства, досягти миру та поставити Америку на перше місце", - написав спецпредставник США у соцмережі X. 

  • Як повідомлялося раніше, мирні переговори на рівні міністрів, які мали відбутися у Лондоні 23 квітня, були скасовані. Натомість запланували зустріч між дипломатами нижчого рангу.
  • 23 квітня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та керівник Офісу президента Андрій Єрмак провели зустріч із радниками з питань національної безпеки та зовнішньої політики країн-учасниць коаліції охочих у Лондоні. Сторони домовилися про проведення подальших регулярних консультацій.

     
Теги:
Читайте також:
Київ
+28.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
2 липня
11:39
Ексклюзив
Зеленський під час візиту до Швеції
Телешун: Термінове повернення Зеленського з Ірландії через обстріл РФ могло бути політичним сигналом для України та Європи
11:39
Ексклюзив
метро Университет
У метро Києва під час атаки РФ 2 липня перебували понад 52,5 тис. людей - найбільша кількість від 2022 року
11:34
Сибіга закликав партнерів до рішень у відповідь на атаку РФ. Кая Каллас анонсувала посилення санкцій ЄС
11:18
OPINION
Атака на Київ. Ця війна не закінчиться найближчим часом
11:02
OPINION
Вибори восени: Це якби ми оголосили про літні Олімпійські ігри, але стадіону жодного нема
11:01
Ексклюзив
Сили оборони відновили контратаки на півдні, розширюють сірі зони й повертають тактичні позиції, - Братчук
10:59
удар по складу moyo в Києві
РФ знищила склад і офіс компанії MOYO в Києві
10:56
валюта
Курс валют на 2 липня: скільки коштують євро та долар у банках
10:19
Оновлено
наслідки удару по Києву 2 липня 2026
РФ масовано вдарила по Україні: в Києві відомо про 13 загиблих і десятки постраждалих. ППО знищила понад 500 цілей
10:13
Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез
Сили оборони уразили один із найбільших НПЗ Росії у Кстово, залізничний міст і командний пункт окупантів
09:50
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
ISW: Темпи наступу РФ невпинно падають з листопада, а втрати на кожен захоплений км кв. зросли майже у 20 разів
08:44
ВАКС
Співучасник справи Скороход про $250 тис. за "продаж" санкцій РНБО уклав угоду зі слідством
08:42
Оновлено
війна з росією
РФ за добу втратила 1140 військових, на фронті - 259 боїв, а у Данії випробували спільну з українцями модель НРК. Підсумки роботи Сил оборони 1 липня
08:15
Ексклюзив
Володимир Зеленський
Ініціатива з позбавлення Зеленського ордена Білого лева у Чехії не матиме такого резонансу, як у Польщі, - історик Мокрик
08:10
У Криму вночі горіли підстанції, лунали вибухи в районі Феодосії
08:01
OPINION
Путін ніколи не віддасть наказу про евакуацію росіян з Криму
07:57
Інфографіка
Джуд Беллінгем, Гаррі Кейн та Ентоні Гордон (зліва - направо), збірна Англії, ЧС-2026
ЧС-2026 з футболу: результати усіх матчів 1/16 фіналу та сітка плейоф
07:25
Оновлено
Фоларін Балогун та Амар Дедіч (праворуч), США - Боснія і Герцеговина, ЧС-2026
США у меншості здолали Боснію і Герцеговину, Бельгія з камбеком пройшла Сенегал: результати матчів 1/16 фіналу ЧС-2026
2026, середа
1 липня
22:50
РФ пригрозила Apple штрафом до 4 млрд рублів через "дискримінацію" російських пошукових систем
22:50
Володимир Зеленський
Зеленський попередив, що РФ готує новий масований удар. Мережа АЗК через загрозу не працюватиме в низці областей вночі
22:40
Оновлено
Сергій Кузнєцов у супроводі італійської поліції
Німеччина висунула обвинувачення українцю, який очолював команду підривників "Північних потоків"
22:35
Ексклюзив
марш у Лондоні 24.02.2023
Змін у державній політиці Великої Британії щодо України після відставки Стармера не очікується, - журналіст Цюпин
22:19
Ексклюзив
пошкоджені резервуари АЗС
Експерт з енергетики Рябцев пояснив, чи можна убезпечити АЗС у прифронтових містах від ударів РФ
22:15
Ексклюзив
У Києві вшанували Героя Романа Орищенка в роковини смерті
Пластун, майданівець, історик і воїн: у Києві вшанували пам'ять Романа Орищенка в роковини загибелі
22:03
Ексклюзив
Сергій Фурса
Ефективність наших ударів має перевищити швидкість відновлення російських НПЗ, - інвестиційний банкір Фурса
21:52
Трамп на зустрічі з Путіним
Путін програє в будь-якому разі, і Трампу варто це зрозуміти, — ексголова Пентагону
21:39
Пушкін Німеччина
У німецькому Гемері вкрали пам’ятник Пушкіну - "символ дружби між народами РФ і ФРН"
21:22
Ексклюзив
Крим, Саки, Новофедорівка, вибух, пожежа, удар
Через деякий час буде уражено останній найбільший НПЗ в Росії, - військовий оглядач Коваленко
20:18
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Валерій Залужний
Зеленському доведеться відмовляти балотуватися в президенти не лише Залужного, - Данилюк-Ярмолаєва
20:16
У районі Козачої Лопані ліквідували прорив держкордону, – полк "Скеля"
20:01
OPINION
Може, справа не в Волині? І навіть не в Бандері?
19:56
Оновлено
Зеленський Харріс
В Ірландії Зеленський виступив на церемонії відкриття головування країни в Раді ЄС та провів зустріч з Коштою та Мартіном
19:49
легіон "Свобода Росії"
Легіон "Свобода Росії" рік готував диверсію проти газової інфраструктури РФ на $6 млн збитків, — Business Insider
19:28
українські оборонні технології
Україна запускає контрольований експорт зброї та оборонних технологій
19:16
Дмитро Лубінець
Лубінець запропонував РФ запровадити для полонених обов'язкові дзвінки рідним не менш ніж 3 хвилини
19:14
Новини компаній
Компанія blago та Usyk Foundation оголосили про партнерство
18:54
Оновлено
Понівечена маршрутка у Херсоні
РФ атакувала кілька АЗС Дніпровщини, автівку й маршрутку в Херсоні, підприємство в Новій Одесі, Харків та Одещину: кількість загиблих і потерпілих зросла
18:52
Ексклюзив
Пастка СЗЧ: чому військові залишають службу та які бюрократичні перепони трапляються на шляху назад
18:51
центри для біженців Польща
Польща з 1 липня припиняє фінансувати проживання в центрах для біженців: кого це торкнеться
18:50
Віктор Вілліс
Помер соліст Village People і співавтор легендарного хіта Y.M.C.A. Віктор Вілліс
Більше новин