
Європейські війська в Україні під питанням, а нові солдати КНДР прибувають у РФ. Акценти світових ЗМІ 27 березня
У фокусі міжнародних видань – чи можуть європейці домовитися про відправку своїх військ в Україну, а також, скільки нових солдатів з КНДР прибуло до Росії
Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 27 березня.
Шукають новий формат: європейські війська в Україні під питанням
Фото: Getty Images
Як відзначає Reuters, близько 30 лідерів зустрінуться в Парижі у четвер, щоб обговорити з президентом України Володимиром Зеленським, як посилити військову підтримку, переглянути зусилля щодо припинення вогню та оцінити, яку роль вони можуть зіграти, якщо з Росією таки погодиться на мирну угоду.
"Перш за все ми будемо обговорювати негайну підтримку України. Вона має тривати, тому що необхідно продовжувати опір", - сказав президент Емманюель Макрон журналістам у середу ввечері на пресконференції з Зеленським.
Макрон пообіцяв надати Україні ще 2 мільярди євро на військову підтримку. Зеленський сказав, що інші партнери можуть оголосити пакети допомоги в четвер.
У виданні додають, що цей формат зустрічі має на меті зробити роль Європи вагомою у будь-яких переговорах щодо припинення конфлікту. Хоча Сполучені Штати не присутні, французькі офіційні особи кажуть, що результати саміту будуть повідомлені адміністрації США.
Також відзначається, що європейські лідери, зокрема Макрон і Стармер, через політичні, логістичні труднощі та опір Росії й США переглядають плани безпеки для України, відходячи від ідеї відправки військ до альтернативних варіантів. За даними Reuters, у документі для саміту пропонується розміщення сил заспокоєння в Україні, віддалених від фронту, як частина майбутнього мирного врегулювання за підтримки США, для гарантій безпеки та стримування Росії.
У New York Post теж пишуть, що європейські лідери відмовляються від планів відправити війська для зміцнення оборони України через "матеріально-технічні проблеми та очевидну відсутність підтримки США".
"Вони відступають від ідеї наземних військ і намагаються змінити те, що вони робили, на щось, що могло б бути більш розумним", — сказав один дипломат.
У Bloomberg додають, що єдині дві ядерні держави в Європі (Франція та Велика Британія) протягом останніх тижнів намагалися знайти способи захисту України у будь-якому врегулюванні, навіть коли Росія вимагає припинити військову підтримку Києва у рамках угоди.
Серед питань, які обговорюють на саміті офіційні особи, за словами одного з дипломатів, є те, чи повинні європейські сили бути схвалені Росією і чи слід їх розгортати після досягнення мирної угоди чи до цього, щоб це стало можливим.
Європа готується до можливої війни
У CNN відзначають, що ЄС закликає громадян робити запаси на 72 години через ризик війни. Зокрема, Єврокомісія закликала громадян ЄС запастися їжею та речами на 72 години - три доби - на випадок кризи, наголосивши на потребі вироблення "культури готовності" через війну в Україні, геополітичну напруженість і загрози від Росії.
У 18-сторінковому документі пропонується самозабезпеченість, уроки готовності у школах і боротьба з дезінформацією. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що нові реалії вимагають підготовки для запобігання та реагування на кризи. Це відображає тривогу щодо безпеки в ЄС, особливо на тлі російської загрози та позиції Трампа до НАТО. Німеччина вже оновила свої плани оборони, реагуючи на агресію Росії.
У Bloomberg вважають, що Європі потрібно більше, ніж просто робити гроші, щоб захистити себе. Так, Європа активізує переозброєння: Німеччина знімає боргові обмеження на оборону, Єврокомісія пропонує підняти військові бюджети до 3% ВВП і випускати спільний борг, що може додати понад 800 млрд євро за чотири роки.
Але для створення незалежних від США сил потрібні не лише гроші, а й стратегічні, спільні витрати — з чим Європа історично має проблеми через марнотратство й фрагментацію. Наприклад, Європа має 29 типів бойових кораблів проти 4 у США, що знижує ефективність. Консолідація могла б звільнити 30% ресурсів, але Європа все ще залежить від США в ключових сферах оборони й імпортує звідти більшу частину зброї (2/3 імпорту НАТО з 2020 по 2024 роки).
Найближча мета Європи — підтримка України, щоб уникнути нестабільності та стримати Росію, що потребуватиме американської зброї, поки Європа нарощує виробництво. Для автономії потрібні реформи, зокрема раціональні закупівлі: лише 18% їх у 2021 році були спільними, далеко від цілі в 35%.
Трамп сприяє РФ до якої линуть все нові солдати КНДР
У The Washington Post написали, що політика Трампа могла допомогти Росії та сприяла досягненню цілей Путіна.
"За кілька місяців роботи нової адміністрації низка політичних змін допомогла Росії, зокрема позбавлення фінансування "м’якої сили" США, припинення кіберзусиль і розрив із союзниками по НАТО", - відзначають у виданні.
На думку деяких аналітиків, поворот президента Дональда Трампа до Росії через серію поступок і змін у політиці в поєднанні з погрозами традиційним союзникам Вашингтона відкриває світовий порядок, більш поступливий для Москви.
Тим часом Північна Корея відправила ще щонайменше 3000 солдатів до Росії на початку цього року, заявили в четвер військові Південної Кореї, пише CNN. За словами Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, підкріплення, надіслане в січні та лютому, доповнює приблизно 11 000 військових, які Північна Корея направила до Росії. За даними Сеула, близько 4000 з них були вбиті або поранені в боях.
Пхеньян також надіслав "значну кількість" балістичних ракет малої дальності та близько 220 одиниць 170-міліметрових самохідних гаубиць і 240-міліметрових реактивних систем залпового вогню.
Читайте також: Тінь переговорів чи військова невдача: чому Україна виходить з Курщини. Пояснюємо



- Актуальне
- Важливе









