
Словацька опозиція виступила за відправлення військового контингенту в Україну
Член Національної ради Словаччини від опозиційної партії "Свобода і солідарність" Юрай Крупа розкритикував антиукраїнську політику прем'єр-міністра Роберта Фіцо
Про це він написав у блозі на Dennik N.
Крупа зазначив, що в разі повернення його політичної сили до влади Братислава збільшить витрати на оборону та візьме участь у військових місіях в Україні — під прапором ЄС або в межах Коаліції охочих.
При цьому політик висловив жаль з приводу того, що такі важливі члени ЄС, як Польща та Німеччина, заявили, що не братимуть участі в миротворчій місії.
"Це може змінитися, але вже є ознаки неоднакового підходу в Європі", - зазначив словацький опозиціонер.
Також він висловив занепокоєння тим фактом, що наразі не вдалося досягти припинення вогню в Україні.
"Я переконаний, що якщо Європа хоче побудувати свою зміцнену оборонну структуру, Україна буде для цього ідеальним місцем", - наголосив Крупа.
Він переконаний, що потрібно створити великий об’єднаний контингент, який потребуватиме командного складу, матеріально-технічного забезпечення та відповідних вимог.
"Саме в цьому бойовому хрещенні має бути створена майбутня опора зміцненої оборони Європи", - підкреслив політик.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.



- Актуальне
- Важливе











