
У Канаді заявили, що розглядають варіант відправлення миротворців в Україну
Командувач Об’єднаного оперативного командування Канади генерал-лейтенант Стів Бойвін заявив, що його країна розробляє план участі своїх військових у можливій миротворчій місії в Україні
Про це пише CBC News.
За словами генерала, цього тижня в межах Коаліції охочих західні військові командири розпочнуть детальне планування місії.
Бойвін припустив, що Канаді буде складно зробити свій внесок, враховуючи загальну нестачу військ.
Він повідомив, що минулого тижня в Сполученому Королівстві відбулася попередня зустріч старших військових командирів із 28 країн, які висловили готовність зробити свій внесок у сили, які будуть розгорнуті у разі припинення вогню.
Наразі у Канаді готуються до виборів, і якщо новий уряд погодиться направити миротворців, він зіткнеться з тим, що канадських військ не так уже й багато. Зокрема, сотні солдатів беруть участь у підготовці українських сил, нагадав генерал.
"Я дав своїй команді таку вказівку: почнімо з того, що ми вже маємо на місцях... У нас є оперативна група з більш ніж 400 осіб, які вже проводять навчання військовослужбовців Збройних сил України, і вони проводять це навчання у ближньому закордонні з різних напрямків. Отже, перший підхід, який ми обираємо, полягає у тому, чи можемо ми переформувати цю оперативну групую Чи можемо ми використовувати тих людей, які вже є, щоб скоригувати наш внесок?" – висловився Бойвін.
Він сказав, що союзники почали обговорювати розмір і склад потенційних миротворчих сил, а також те, наскільки добре вони мають бути озброєні.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.
Водночас президент України Володимир Зеленський пояснив, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.
- Актуальне
- Важливе









