Україна може імпортувати електроенергію, але це можливо за певних умов, - радник Шмигаля з енергетики
Синхронізація з європейською континентальною мережею ENTSO-E допоможе Україні імпортувати електроенергію, але це стане можливим за умови розв'язання технічних і комерційних питань
Про це пише Главком з посиланням на радника глави уряду з питань енергетики Юрія Бойка.
"З технічної точки зору, мережі на кордоні з нашими західними сусідами повинні не лише мати можливість прийняти певні обсяги електроенергії, а й щоб була можливість передати її вглиб країни, де відбувається основне споживання. А це залежить від того, наскільки потужними та надійними будуть міжрегіональні зв’язки всередині нашої держави", – пояснив Бойко.
В Європі ціна на електроенергію вища, ніж в Україні, тому потрібно створити механізм фінансової компенсації різниці вартості між імпортною і внутрішньою кВт-годиною. Бойко каже, що інакше забезпечити імпорт буде вкрай важко.
"Не може ж бути так, що імпортер купить одну кВт-годину за 8 грн, а продасть її за 3 грн. Поки що йдуть дискусії, наскільки це доцільно робити та в який спосіб. Власна генерація сьогодні здатна забезпечити всі потреби споживачів, палива вистачає", – каже Бойко.
Радник Шмигаля повідомляє, що у разі гострої потреби короткотерміново можна активувати аварійну допомогу від ЄС.
"Аварійна допомога – це коли без комерційного контракту на експортно-імпортну операцію один системний оператор може попросити в іншого системного оператора (іншої держави, – ред.) надати йому певний обсяг електроенергії на певний проміжок доби. Це робиться у випадку виникнення раптових дефіцитів електроенергії в системі, які не можуть бути покриті власними потребами. Покриття дефіцитів здійснюється на підставі договорів між системними операторами суміжних країн", – додав Бойко.
Експортувати електрику Україна зможе не раніше весни через окупацію та зупинку Запорізької АЕС.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе