
Навіть 100-тисячна армія миротворців не забезпечить миру в Україні, - дипломат Чалий
Дипломат Валерій Чалий вважає, що забезпечити мир може тільки членство України в НАТО, або ядерна парасолька, а не миротворча місія після встановлення перемирʼя
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Якби рішення про миротворчу місію приймала тільки Велика Британія, то вони б вже давно були в Україні. Велика Британія давно б підготувала дві бригади своїх військовослужбовців. Зараз вони разом із Францією намагаються знайти підтримку в інших країнах щодо цього питання. Що мене дивує так це те, що всі говорять про розміщення миротворців в Україні лише після встановлення миру. Послухайте після встановлення миру без членства України в НАТО чи ядерної парасольки, жоден миротворчий контингент нічого не зробить. Навіть якщо це буде 100-тисячне угруповання. Перші постріли РСЗВ і ці всі шоломи як вітром здує з території України. Це фактично знову почнеться війна. При всій повазі, я не вірю в жодні миротворчі місії без членства України в НАТО чи ядерної парасольки", - пояснив Чалий.
Дипломат наголосив, що Європа має надіслати сигнал Росії про те, що вони все ще сильні. За його словами, таким кроком може негайна стати відправка миротворців до України.
"Україні потрібні миротворчі сили не колись, вони потрібні зараз. Саме для того, щоб надіслати Путіну сигнал, що Європа залишається в грі і що вони готові захищати себе. Це велика помилка, що європейці знову роблять кроки назад. А діють так, бо бояться. Бояться того, що вони не готові, політики бояться втратити свої місця, а також того, що довгий час не займались питаннями безпеки", - підсумував він.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
- Актуальне
- Важливе















