
Павел припустив імовірність відправлення чеських військових в Україну
Чехія може відправити своїх військових в Україну, якщо в Європі домовляться про створення відповідного контингенту, визначаться з його мандатом і чисельністю
Про це президент Чехії Петер Павел сказав на пресконференції з українським лідером Володимиром Зеленським 21 квітня.
"Була зустріч на рівні головкомів у Лондоні. Її основна мета була обговорити модальності потенційної військової присутності в Україні. І Чехія готова бути частиною цих перемовин. І якщо буде фінальне рішення про те, щоб створити такі сили, я справді вірю в те, що Чехія стане їхньою частиною", - заявив Павел.
На його думку, дуже складно визначити мандат військових контингентів до початку перемовин.
"Тому спочатку треба нам мати угоду про військову присутність, потім треба обговорити мандат місії та її структуру, склад", - пояснив президент Чехії.
Він зазначив, що нині обговорюють чисельність контингенту в 10 або 20 тис. військових.
Водночас, на переконання політика, важливо визначити, "яка країна може надати кращі частинки в пазл, щоб цей контингент був ефективним".
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.
Того ж дня президент України Володимир Зеленський сказав, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.
- Актуальне
- Важливе














