Огляд

Пожежа у Москві, гучні вибухи у Севастополі та атака дронів на нафтобазу в Краснодарському краї: де у росіян вибухало та палало цього тижня

28 січня, 2024 неділя
21:07

Цього тижня у Москві палав театр сатири, у тимчасово окупованому Севастополі лунали вибухи, а у Краснодарському краї палала нафтобаза через атаку дронів

Зміст

Більше про "бавовну" в Росії та на тимчасово окупованих територіях у тижневому огляді Еспресо.

Пожежа у театрі у Москві, на нафтобазі у Краснодарському краї та на меблевій фабриці у Челябінській області

  • Вночі 24 січня У Челябінській області РФ сталась масштабна пожежа на меблевій фабриці. Вогнем були охоплені 3600 квадратних метрів. За два кілометри від селища Батуринський горіла покрівля меблевої фабрики. На місці працювали понад 60 спеціалістів та 18 одиниць техніки, які згодом локалізували пожежу. Інформації про постраждалих не надходило.
  • А вранці 24 січня російське міністерство оборони заявило про нібито атаку безпілотників по території Орловської області. У регіоні буцімто працювала ППО, яка нібито збила чотири безпілотники над територією Орловської області. Як зазначив губернатор Орловської області Андрій Кличков, у Залізничний та Північний райони стягнули служби порятунку та правоохоронні органи. За попередньою інформацією, постраждалих немає.
  • У російському місті Туапсе у Краснодарському краю в ніч на 25 січня внаслідок атаки дронів виникла пожежа на нафтобазі. Це спецоперація Служби безпеки. Зазначається, що там була пошкоджена установка первинної обробки нафтопродуктів, а саме – вакуумна та атмосферна колони. "СБУ б'є вглиб РФ і продовжує атаки на обʼєкти, які не тільки мають важливе значення для економіки Росії, але й забезпечують паливом ворожі війська. Далі буде багато сюрпризів, системна робота триває", – сказали у джерелі. Російські телеграм-канали повідомляли, що причиною пожежі могла стати атака безпілотника, а перед займанням у місті лунали вибухи – ймовірно, від роботи ППО. Також про проліт кількох безпілотників до та після пожежі писали місцеві мешканці. Під час повітряної тривоги припиняв роботу аеропорт міста Сочі. На запасному аеропорту у Мінеральних Водах приземлились чотири літаки.
  • У ніч з 25 на 26 січня російська влада звинуватила Україну в обстрілі селища Тьоткіно Курської області. Жителі Тьоткіна нібито залишились без опалення та електроенергії."Через пошкодження теплотраси у будинках немає опалення. Також частина селища залишилася без електропостачання. Аварійні бригади розпочнуть ремонт, як тільки це буде безпечно. Крім того, пошкоджено фасади та вікна двох багатоквартирних будинків. Обов'язково надамо допомогу у відновленні", – заявляла російська влада.
  • У неділю, 28 січня, у центрі Москви сталась пожежа в Театрі сатири. Горів купол театру: "Площа пожежі у Театрі сатири – 200 квадратних метрів. З-під купола валить густий дим", – йшлося у повідомленні. За попередньою інформацією, постраждалих не було, людей із театру евакуювали. А на місці працювали рятувальники. За даними пропагандистського ресурсу, площа пожежі в Театрі сатири згодом збільшилася до 250 метрів квадратних, а деякі дороги в районі перекрили.

Фото: shev.kyivcity.gov.ua

Атака на військовий полігон в окупованому Іловайську та гучні вибухи

  • Пропагандистські ЗМІ зранку 25 січня заявили про нібито обстріл військового полігону у тимчасово окупованому Іловайську Донецької області. "Про вибухи в Іловайську Донецької області 24 січня близько 15 години дня повідомили місцеві пабліки та жителі", – йшлося у повідомленні. Зазначається, що в результаті обстрілу на військовому полігоні в районі селища Покровка є буцімто загиблі та поранені російські військовослужбовці. Проте варто зауважити, що офіційно про обстріл не повідомляла ні російська, ні українська сторона.
  • Уранці суботи, 27 січня, жителі тимчасово окупованого Севастополя у Криму чули гучні звуки вибухів. Окупаційна влада заявила, що це військові РФ проводили тренування. Зазначається, що гучний звук, який чули жителі Севастополя, був схожий на ракетний пуск. Пізніше пролунав вибух, від якого затремтіли шибки у вікнах. "Крим.Реалії" припускають, що це спрацювала російська ППО. Водночас так званий губернатор Севастополя Михайло Развожаєв поспішив заявити, що чутні звуки вибухів – це наслідок тренувань російських військових. 

Думки експертів

Військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих зазначив, що війна переходить в інший етап ведення бойових дій.

"Серія далекобійних ударів по об'єктах інфраструктури поблизу Санкт-Петербурга говорить про те, що в розпорядженні ЗСУ та інших складових Сил оборони України з'явилися дієві далекобійні засоби. Слід зазначити, що відстань до цілі по прямій становить від 700 до 900 км. Для того, щоб обійти вузли російської ППО й різні загрозливі напрямки, то подібна траєкторія має становити десь 1200 км", – пояснює він. 

На думку полковника запасу ЗСУ Сергія Грабського перенесення війни на територію РФ – основне завдання збройної боротьби.

"Україна має завдавати удари по об'єктах критичної та енергетичної інфраструктури Росії, зосередитись на цьому завданні. Саме росіяни нас цьому навчили, ніхто інший. Ми завдаємо удар у відповідь, це так званий бумеранг. Тому, що можна намагатися зруйнувати той чи інший цех, але в сьогоднішні часи, коли виробництво дуже розосереджено і може бути перенесено на інші напрямки, потужності, більш доцільним виглядає намагання знищити саме енергетичні об'єкти. Без електроенергії заводи РФ не будуть працювати", – зазначає Сергій Грабський.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
23 липня
10:00
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 23 липня: скільки коштують євро, долар і злотий
09:58
У Башкортостані невідомі дрони атакували об’єкт "Транснефть-Урал"
Удари по Росії: НПЗ в Ульяновській області, нафтовий вузол у Башкортостані, логістичний хаб компанії Wildberries у Воронежі
09:41
Ексклюзив
на фото Михайло Федоров
Федоров, повернувшись на посаду міністра оборони, ризикує втратити електоральні симпатії, - Буряченко
09:36
Унікальний досвід України у війні має формувати оборонні технології НАТО, – Залужний
09:02
Оновлено
Наслідки обстрілів цивільних об'єктів на Запоріжжі
Росія атакувала регіони України: є загиблі, поранені, зруйновано інфраструктуру
08:58
Трамп розглядає можливість військової операції США в Малі
08:44
Лора Лумер у Києво-Печерській лаврі
Путін вдарив по Ісусу Христу. Блогерка Лора Лумер побувала у Києво-Печерській лаврі та показала наслідки російської атаки
08:31
Ексклюзив
Карта бойових дій за 4-11 липня
Ворог робить ставку на ефект несподіванки: речник 66-ї ОМБр про Лиманський напрямок
08:15
Оновлено
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті понад 260 боїв
08:00
OPINION
Зеленський має зрозуміти, що узурпувати владу в Україні йому не вдасться
07:51
безпілотник, дрон, шахед
Reuters: у США перевіряють можливу причетність РФ до атак Ірану на об'єкти ЦРУ
07:34
Німеччина дала дозвіл "дочці" французької Framatome на виробництво ядерного палива за технологіями Росатому
07:25
МіГ-29
Польща може передати МіГ-29, які призначалися Україні, іншій країні НАТО
2026, середа
22 липня
22:58
Ексклюзив
Олег Рибачук
Рибачук: Зеленський призначив Драпатого головкомом під тиском, тому не може мати з ним довірливих стосунків, як із Сирським
22:56
прапор, Євросоюз
ЄС поки не зміг досягти згоди щодо запровадження 21-го пакета санкцій проти РФ
22:51
Рада безпеки ООН
Україна скликає Радбез ООН через російські атаки на цивільні судна, — Сибіга
22:16
Міненерго
Тарифи на енергетичні послуги залишаться замороженими до кінця воєнного стану, — Міненерго
22:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Драпатий знає, що таке солдатське життя і як зберегти людей, - полковник Вдовиченко
22:07
Держдума Росії
Держдума Росії дозволила бандитам та учасникам злочинних угруповань укладати контракти на війну з Україною
21:47
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Оцінити роботу Драпатого можна буде через 4-6 місяців
21:42
Консульство України у Познані
У Познані відкриють нове Консульство України
21:25
Ліндсі Грем під час останнього візиту до Києва
Зеленський планує поїздку до США на похорон Ліндсі Грема, — ЗМІ
21:02
Затримання російського судна з тіньового флоту
ЄС посилює тиск на російський тіньовий флот, — Каллас
20:52
Володимир Зеленський
Нове військове командування готує модернізацію Сил оборони України — Зеленський
20:45
Ексклюзив
У США назвали призначення Драпатого "монументальним тестом" для командування ЗСУ, - американіст Довгополий
20:39
Попри звільнення Сирського, мітинги у Києві та Львові тривають: учасники вимагають повернути Федорова
20:34
Зустріч Володимира Зеленського зі Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером
"Мир потрібен – мир з гідністю". Зеленський у Києві зустрівся з представниками Трампа Віткоффом та Кушнером
20:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Європейські партнери не розуміють причин зміни уряду та керівництва ЗСУ, - журналістка Висоцька
20:10
Мадяр повідомив про ураження 13 енергооб'єктів у Криму та на ТОТ
20:01
OPINION
Чому Росія поквапливо продає своє золото
19:53
Габор Балінт Надь
Справа Ощадбанку. Генеральний прокурор Угорщини подав у відставку
19:52
Ексклюзив
Новий головком має прискорити технологічну трансформацію ЗСУ, - генерал-майор запасу Гаврилов
19:39
PR
Віталій Кіро
Віталій Кіро: Ера "живого" пошуку: як штучний інтелект перебудовує ринок нерухомості для кожного з нас
19:34
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Угорщина заблокувала затвердження переговорних кластерів для України та Молдови
19:17
НАБУ
Розкрадання 102 млн грн на захисті для танків. НАБУ та САП завершили розслідування гучної справи
18:59
кримінал
У Польщі судитимуть жінку за напад на українських підлітків біля басейну
18:53
Володимир Зеленський та Метью Вітакер
Зеленський зустрівся із Послом США при НАТО Метью Вітакером
18:52
Джеффрі Епштейн
У Франції знайшли мертвим пособника Епштейна, який вербував жінок
18:37
Трамп Інфантіно
Трамп хоче зробити голову ФІФА Інфантіно Генеральним секретарем ООН
18:17
США - Іран
США пообіцяли відповісти на атаки Ірану в Ормузькій протоці
Більше новин