
Україна очікує на зустрічі щодо військового контингенту присутності представників 10-12 країн, – ОП
Київ веде підготовку до анонсованої президентом Володимиром Зеленським зустрічі представників генштабів країн, які готові відправити військові контингенти в Україну
Про це під час зустрічі з журналістами повідомив заступник керівника ОП Павло Паліса, передає "Суспільне".
За його словами, Україна очікує участі 10-12 країн, серед них будуть Велика Британія та Франція, країни Балтії та країни Північної Європи (Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія).
"Зустріч, про яку йдеться, — це перша такого роду. Найближчим часом запланована ще одна — вже у більш технічному форматі. Там, сподіваюся, всі питання будуть обговорені глибше та детальніше. Ми чудово розуміємо, що для ухвалення подібних рішень необхідна синхронізація як військового, так і політичного складника. Лише після цього можна буде рухатися далі", - сказав Паліса.
Він зазначив, що Україна зараз веде переговори насамперед із Францією та Великою Британією, бо саме ці країни висловили готовність узяти на себе лідерство в цьому процесі.
Посадовець додав, що найважливішим зараз є наявність політичної волі та військової спроможності для створення миротворчої місії.
Паліса додав, що кожен підрозділ, який візьме участь у можливій місії, повинен мати систему ППО для захисту з повітря, забезпечити надійне логістичне розгортання, мати засоби радіоелектронної боротьби, координувати взаємодію з авіаційною компонентою, а у випадку військово-морської присутності — гарантувати захист і охорону морських сил.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН. Того ж дня президент України Володимир Зеленський пояснив, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.
28 березня Зеленський анонсував перемовини за участі представників генштабів країн, які готові відправити військові контингенти в Україну.
- Актуальне
- Важливе













