Аналітика

Переговори з РФ, спроби росіян перейти річку Оскіл та бронемашина Oncilla. Колонка Сергія Згурця

16 травня, 2025 п'ятниця
21:01

Росія маніпулює та блефує на перемовинах, поки на Харківщині намагається форсувати річку Оскіл. А в Польщі та Україні спільно виробляють бронемашини для ЗСУ

Зміст

Процес перемовин для РФ важливіший за результат

Сьогодні пройшли перемовини у Стамбулі між делегаціями РФ та України. Що в підсумку? Міністр оборони України Рустем Умєров сказав, що метою було припинення вогню, обмін полоненими ймовірно "тисяча на тисячу". Також йшлося на підготовку ймовірної зустрічі між Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним. Як повідомили окремі ЗМІ, Росія висунула неприйнятні й нереалістичні умови для припинення вогню. Зокрема рашисти хотіли виведення українських військ з тих територій, які утримуються нашими військами для того, щоб можна було оголосити перемир’я. Звісно, це не реалістичні вимоги. Не можна було очікувати іншого від країни-агресора. Росія далі маніпулює, блефує і бреше. Саме процес для росіян важливіший, ніж будь-який результат – бо дипломатична, димова завіса. Як вчора заявив головком Сирський на Раді Україна-НАТО, ми розраховуємо на досягнення справедливого миру, але активні бойові дії тривають на фронті протяжністю 1100 км і Москва перевела агресію у війну на виснаження. Зараз вона для цього використовує до 640 тис. військових на всі.

Ситуація на фронті: Куп'янщина (Харківська область)

Сьогодні розповімо більше про Куп’янський напрямок на Харківщині. Офіцер 3-ї окремої танкової Залізної бригади Ігор Романенко розповів, що ситуація стабільно напружена. Є постійна загроза, зокрема спроби штурмів. Він додав, що може працювати багато різних підрозділів на одній ділянці фронті, тому відбувається постійна взаємодія. Ворог же намагається постійно збирати сили й атакувати. Змін особливих в тактиці росіян немає – спроба проникнути малими і мікроскопічними групами, накопичення військ в окремих локаціях і потім спроба атак. За останні місяці і тижні, на смузі нашої бригади рідко з’являється бронетехніка. В основному ворог використовує цивільну автотехніку, щоб доставити бойовий склад на лінію боєзіткнення – мотоцикли й багі. А бронетехніки менше.

Як впливає зміна погоди

Офіцер заявив, що поява зелені і листя на деревах значно ускладнює виявлення малих штурмових груп та транспорту. Але з іншого боку, це й допомагає нам маскувати нашу техніку. Частина бійців бригади тримає оборону в напрямку річки Оскіл і ворогу простіше зараз переправлятися. Військові спостерігають постійні спроби перетнути річку і закріпитися на правому березі річки Оскіл.

Застосування танків та важкої техніки

За словами офіцера, танки в більшості випадків використовуються, як артилерія – вогонь із закритих позицій – 8-9 км до цілі. Це підтримка їхніх та суміжних підрозділів. Дуже рідко трапляється класичне використання танків, але це дійсно унікальні випадки. Одного разу була спроба прориву ворога у суміжних підрозділів і танки були використані прямо в полі, щоб ліквідувати це.

За словами Романенка, ворог намагається в основному перетнути річку плавзасобами - човни, щоб переправити піхоту. Можливо, вони хочуть захопити більші плацдарми, щоб потім спробувати переправити важку техніку.

Рекрутинг в бригаду

Щодо програми "18-24",  Романенко сказав, що людей різного віку постійно не вистачає. Вони дуже задоволені, що бригада долучилась до цієї програми – тут люди місяць знайомляться з життям бригади, їх тестують, з ними проходять співбесіди. Через місяць вони підписують контракт і йдуть у навчальний центр на 1,5 місяця. Одразу після підписання контракту вони отримують свій бонус у 200 тис. грн, після навчального центру ще 300 тис. і ще через пів року півмільйона. Процес іде непросто, але активно – десятки заявок. Поки заявок багато, але підписаних контрактів мало. Позавчора прийшла людина, яка була в ЗСУ, потрапила в полон і знову йде на війну. Такі приклади заслуговують на похвалу.

Бронемашина Oncilla

Далі будемо говорити про зброю, зокрема від наших партнерів. Зброю від наших партнерів, зброю, яка створюється нами і нашими польськими партнерами. Будемо говорити про бронемашину  Oncilla. У яких версіях вона зараз постачається до ЗСУ, як вона використовується, який досвід набувають польські виробники, як він враховується далі – під час використання оновлених версій цієї машини. Кілька днів назад був великий захід в Польщі, де показували різні версії Oncilla, знаємо, що вона має українське коріння від БТР "Дозор". Насправді тепер вони схожі лише зовнішнім виглядом. Усередині польська версія – це зовсім інший зразок озброєння, який виправив усі недоліки "Дозора". Зараз Oncilla використовується в Нацгвардії, ССО, підрозділах ГУР МО. Щонайменше 200 машин було доставлено Силам безпеки та оборони. Вони забезпечують саме мобільність наших підрозділів, захист від уламків снарядів противника. Є низка машин, які підірвалися на вибухових пристроях, але екіпаж лишився живим. Також ця машина використовувалася в бойових діях на Курщини, де показала себе як гарний мобільний засіб.

Директор з розвитку компанії "MISTA"  Олександр Лещенко, яка виготовляє Oncilla, заявив, що компанія реалізовує довгострокову стратегію постачання техніки. Вони зацікавлені у супроводженні машин до переднього краю, забезпечення запасними машинами, проведенні ремонтів на території України. Для цього є партнерська компанія КБ "Берил". Постійна спланована робота з кінцевим користувачем дозволяє оперативно реагувати на потреби під час бойового застосування наших машин. Йде постійний зв’язок з військовими та керівниками технічних підрозділів – їх побажання, зауваження та застереження реалізуються в максимально короткий час. Це дозволяє Oncilla вдосконалюватися і відповідати вимогам на полі бою.

Відео: Мілітарний

Лещенко заявив, що було декілька випадків підриву техніки на мінах і вибухових пристроях. Не було втрат, були лише поранені. В цілому конструкція машини та рівень захисту дозволили вберегти життя наших військових. У компанії раді, що їхні рішення дозволили це зробити. 

Лещенко додав, що компанія може дуже швидко збільшити обсяги виробництва. Є також машини, які виготовляються в Україні – тож виробництво може тривати в обох країнах – Польщі та Україні. Щодо обсягів, компанія може виготовляти більшу кількість машин разом з українськими партнерами, якщо будуть замовлення. Oncilla може виготовлятися в Україні і компанія готова до того сценарію, щоб підтримати мету України щодо локалізації виробництва військової техніки на своїй території. 

Інші проєкти компанії

Компанія організувала співробітництво з приватними військово-науковими закладами Польщі та виробниками у Польщі та Україні, щоб організувати виробництво, розробку та розвиток наземних роботизованих комплексів. Йде тісна співпраця, зокрема і з кінцевим замовником командуванням Сил безпілотних систем ЗСУ і сподіваємося за  короткий час надати для випробувань наші нові зразки безпілотних наземних роботизованих комплексів. Також компанія працює над створенням систем SHORAD – тобто ППО ближнього радіуса дії. І йде робота за кількома напрямками для швидкого створення ефективних, перевірених та доступних систем боротьби з повітряними загрозами на коротких дистанціях. Лещенко заявив, що сподівається на те, що скоро ці розробки будуть тестуватися на полі бою.

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.58
    Купівля 41.58
    Продаж 42.12
  • EUR
    Купівля 47.9
    Продаж 48.62
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
23 червня
13:03
Оновлено
Наслідки атаки росіян на Київ проти ночі на 23 червня
Росія атакувала дронами та ракетами Україну: у Києві та в області є жертви і руйнування
12:55
протести в США проти ударів по Ірану
У США відбулися протести проти ударів по Ірану
12:37
На фото: Джоан Роулінг
Джоан Роулінг прочитала сценарій перших епізодів серіалу "Гаррі Поттер" і поділилась враженнями
12:21
сили ППО
У Києві створюватимуть групи ППО на базі добровольчих формувань громад, - КМВА
12:17
На фото: Джонні Депп
Джонні Депп назвав себе манекеном для краш-тесту #MeToo через судову тяганину з Ембер Герд
11:55
Ексклюзив
HIMARS
"Росіяни лютують": військовий експерт Ступак припустив, що мав на увазі Сирський під заявою, що ЗСУ не лишатимуться в глухій обороні
11:47
Володимир Путін
Путін взяв під особистий контроль історичну пропаганду в російських школах, - ЦПД
11:43
Норвегія
Норвегія вироблятиме надводні дрони на території України
11:30
Ексклюзив
Павло Вишебаба
Військові - це останні люди, до яких у нас мають бути питання щодо мови, - боєць ЗСУ Вишебаба
11:22
Ексклюзив
Ормузька протока
Росія позбудеться дефіциту бюджету: економіст Пендзин про наслідки закриття Ормузької протоки
11:19
Марко Рубіо
Рубіо закликав Китай переконати Іран не закривати Ормузьку протоку
11:00
Марʼяна Безугла
"VIP із фейковою службою": Безугла назвала руйнування квартири Тараса і Олени Тополі кармою
10:50
Зеленський
Зеленський після удару РФ по Києву анонсував свій візит до Британії. Про що говоритиме
10:37
енергетика
Українцям радять перенести активне енергоспоживання на денний час: ситуація в енергосистемі 20 червня
10:10
Росія продовжує продукувати фейки
"В Ірані затримали українських агентів": ЦПД попередив про новий фейк у мережі
10:09
Оголошена дата виходу 3-го сезону серіалу "Ходячі мерці: Деріл Діксон"
09:56
вибухи обстріл
Росіяни вдарили дроном по селу на Чернігівщині: двоє загиблих, серед 10 постраждалих - діти
09:37
Оновлено
долар євро валюта обмін
Курс валют на 23 червня: скільки коштує євро та долар в Україні
09:23
ЗСУ, ППО
Основний напрямок - Київ: сили ППО під час нічної атаки РФ знешкодили 354 ворожі цілі
09:15
Ексклюзив
Карта бойових дій за 10-20 червня
На Харківщині ворог активізувався у суміжних районах з Сумщиною, - командир полку безпілотних систем "Ахіллес" Федоренко
08:59
Сігеру Ішіба
Прем'єр Японії пропустить саміт НАТО у Гаазі, - Reuters
08:30
Ексклюзив
Павло Вишебаба
Я думаю, що зараз нереальна непримусова мобілізація, - боєць ЗСУ Вишебаба
08:18
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті зафіксували 142 бої: захисники зупинили 44 штурми окупантів на Покровському напрямку
08:07
Ексклюзив
Карта бойових дій за 10-20 червня
Тактичне завдання росіян на Сумському напрямку - не Суми, - журналістка Кордон.Медіа
08:00
"Залишилися стіни": через нічну атаку на Київ постраждала квартира музикантів Тараса та Олени Тополі
07:52
Ерлінг Холанд, Манчестер Сіті
"Манчестер Сіті" забив 6 голів екскоманді Реброва та вийшов у плей-офф клубного ЧС. Матчі 23 червня
07:30
OPINION
Іран перекриває Ормузьку протоку
07:24
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила танк, 58 артсистем і 1010 своїх військових
07:00
OPINION
В кулуарах все більше говорять про можливі ротації в усьому силовому блоці
00:43
Трамп
"Зробимо Іран великим знову": Трамп висловився щодо зміни режиму Тегерана
00:17
віце-президент США Джей Ді Венс
США воюють не з Іраном, а з його ядерною програмою, - Венс
00:09
Оновлено
"Реал", клубний ЧС-2025
Клубний ЧС-2025: результати матчів 22 червня
2025, неділя
22 червня
23:42
Володимир Зеленський
"Очікую на повний звіт щодо наслідків та обставин": Зеленський відреагував на удар РФ по тренувальному полігону ЗСУ
23:24
Оновлено
Зеленський зустрівся з міністром оборони Норвегії Сандвіком: Осло виділить $400 млн для українського виробництва дронів
23:04
Оновлено
вибухи обстріл
Росіяни завдали ракетного удару по тренувальному полігону однієї з бригад Сухопутних військ на Миколаївщині: 3 загиблих, 14 поранених
22:50
евакуація
Із Сумщини цього тижня евакуювали понад 350 людей, - ОВА
22:30
чорний леопард
У горах Болгарії блукає чорний леопард: небезпечну ділянку перекрили, розставили пастки, тварину шукають 100 поліцейських і мисливців
22:20
Вано Надірадзе
В Києві помер підполковник Вано Надірадзе, який керував грузинським підрозділом у ССО
22:13
Ексклюзив
Ігор Семиволос
"Іран залишить це питання підвішеним": експерт-міжнародник Семиволос про закриття Ормузької протоки
22:06
Саміт НАТО у Гаазі
У НАТО домовилися збільшити витрати на оборону до 5% національних ВВП, - ЗМІ
Більше новин