"Є всі підстави для позитивного рішення": митрополит Євстратій про перехід ПЦУ на новий календар

7 лютого, 2023 вiвторок
00:56

ПЦУ вже раніше дозволило громадам переходити на новий стиль за відповідною процедурою, а календарна реформа буде у порядку денному Собору у травні

Зміст

Про це у фейсбук написав заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ, митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).

"У зв’язку з рішенням УГКЦ щодо календаря мав би нагадати, що Синод ПЦУ вже ухвалив рішення, що громади, які бажають перейти на новий стиль – можуть це зробити за відповідною процедурою. Також питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні", - зазначив представник ПЦУ.

Він додав, що до 1 вересня, коли починається новий церковний рік, є час для впровадження змін.

"На мою думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію. Бо досвід реформ в минулому свідчить: проблеми виникають там, де реформа впроваджується "в одну мить", без підготовки, "згори" та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до її сприйняття", - повідомив Євстратій (Зоря).

Митрополит наголосив, що дотепер ПЦУ діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. І додав: "Впевнений, що саме такий шлях – найкращий".

  • Нагадаємо, 6 лютого УГКЦ оголосила про перехід на новий календар, що стало початком революційної календарної реформи.
  • Під час засідання Синоду 2 лютого ухвалили рішення про те, що в травні 2023 року на засіданні Архієрейського собору ПЦУ буде обговорено календарну реформу.
  • Тоді ж парафіям і монастирям ПЦУ дозволили використання новоюліанського календаря за умови дотримання певної процедури.
Теги:
Читайте також:
Київ
+26.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
17 липня
17:35
МН17
"Правда сильніша за брехню": Україна і ЄС у 12-ту річницю вшанували жертв MH17 і нагадали Росії про відповідальність
17:34
Оновлено
Атаки РФ 17 липня: Суми, Херсоні, Ізюм. У Миколаєві через удар по порту двоє загиблих
17:25
прапори Україна Польща
Сейм Польщі ухвалив резолюцію про "волинський геноцид". У МЗС України відреагували
17:10
Оновлено
Командування намагалося з'ясувати, де служить ветеран, який ініціював мітинг на підтримку Федорова: ситуацію прокоментували в ОП і армії
17:01
OPINION
Цей липневий Майдан — завдання із зірочкою. Дорослі не допоможуть…
16:42
БПЛА FP-1
Українські дрони FP-1 і FP-2 отримали систему автоматичного донаведення на ціль, а на фронті — 100 боїв з початку доби
16:16
Україна Польща
У Польщі за півроку зафіксували 180 злочинів на ґрунті ненависті проти українців — на третину більше, ніж торік
15:49
Міністр внутрішніх справ Естонії Ігор Таро
"Українці гинуть, а росіяни їдуть на шопінг": голова МВС Естонії закликав ЄС посилити візову політику щодо громадян РФ
15:25
санкції проти Росії
Рада ЄС наклала санкції на п'ять компаній та їхню керівницю за масовані удари по Києву 1 і 5 липня
15:00
OPINION
Ельмаз Асан
Голос Криму з архівних полиць: чому ми повертаємо історію Валерія Возгріна
14:53
У Великій Британії змінився прем'єр: лейбористи зробили ставку на Енді Бернема
14:47
Андерсон Тейлор - наймолодший у світі куратор музею
Дев'ятирічний американець став наймолодшим у світі куратором музею й увійшов до Книга рекордів Гіннеса
14:26
Ігор Клименко
Зеленський запропонував Клименку посаду секретаря РНБО
14:23
Dassault Rafale
Повітряні сили Німеччини та Франції провели навчання за участю винищувачів, які здатні нести ядерну зброю
14:21
Оновлено
Maxar опублікувала знімки авіабази в Енгельсі
Українські дрони подолали 800 км і знищили стратегічний бомбардувальник Ту-95 на аеродромі "Енгельс", - СБУ
14:12
Нафтогаз
Тимчасовим керівником Нафтогазу став Сергій Федоренко
14:03
OPINION
Правова вакханалія президентських призначень
13:55
Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін кинув виклик США в боротьбі за світове лідерство у сфері ШІ, - Reuters
13:27
ГУР
ГУР перехопило наказ РФ: окупанти мають посилити дронове полювання на цивільних у прифронтових районах
12:56
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
У РФ на тлі паливної кризи фіксують рекордні темпи падіння рейтингу Путіна від початку війни 
12:55
Ексклюзив
Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"
Удари по нафтовій логістиці даються взнаки: РФ почала зупиняти свердловини, - Гончар
12:32
"Атеш" викрив великий логістичний вузол Чорноморського флоту РФ у Криму
12:16
ФСБ
ФСБ провалила секретний ШІ-проєкт "Павук", який мав аналізувати ЗМІ, протести та збирати досьє на людей
12:15
на фото Тарас Качка
Ексвіцепремʼєр з питань євроінтеграції Качка стане постпредом при ЄС
12:02
Ексклюзив
Ірина Фріз
Президент з подачі Єрмака підтримав Сирського, який перебуває в орбіті колишнього голови Офісу, - Фріз
12:01
OPINION
Конституція на картонці: чому українці знову вийшли нагадувати владі її межі
11:58
"Яхта Путіна" вартістю $135 млн тікає від українських дронів у Мурманськ під охороною кораблів ВМФ РФ
Яхти Путіна та шістьох російських мільярдерів одночасно перебувають біля узбережжя турецького Бодрума
11:37
Український Крим під російською окупацією
У Криму окупанти змушують жителів ставати на військовий облік, щоб отримати компенсації за відсутність води та світла
11:25
НБУ
НБУ збільшив кількість способів верифікації клієнтів з метою інклюзії
11:17
Ексклюзив
Путін і Лукашенко
Черниш назвав три передумови для відновлення переговорів з РФ у Стамбулі
11:04
Дональд Трамп
Скандал у Білому домі: оператор телесуфлера Трампа, маючи тексти президентських промов, міг заробити на ставках понад $100 тис.
11:01
OPINION
Народження Самопомочі 3.0
10:57
Meta сповіщатиме батьків про розмови підлітків із чатботом-ШІ про самогубство
10:24
Ексклюзив
Піррова перемога Сирського: воєнний оглядач Пехньо прогнозує його швидке звільнення
10:12
Нафтовий танкер Eagle S "тіньового флоту" Росії
Операція "МоЛоЧКа": 17 липня СБС уразили 12 суден тіньового флоту РФ у Чорному морі
10:02
валюта
Курс валют на 17 липня: скільки коштують долар та євро
09:49
Олексій Сухачов
"Ініціатива 143": вісім медіа оприлюднили розслідування про брата директора ДБР, публікацію якого заборонив Печерський суд
09:48
Дональд Трамп
Трамп звинуватив Китай у масштабному втручанні у вибори у США 2020 року, а розвідку - в приховуванні цього
09:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 18-25 квітня
Росія не полишає планів повністю захопити Донеччину, але ЗСУ зривають її наступальні дії, – 152-га ОЄБр
08:56
Сенат США
У Сенаті США є достатньо голосів на підтримку закону Грема про "пекельні санкції" проти РФ, – Axios
Більше новин