ЄС цьогоріч планує скоротити споживання газу на 15%, - Bloomberg

Європейський Союз збирається запропонувати добровільне 15% скорочення споживання природного газу країнами-членами, починаючи з наступного місяця через побоювання, що Росія може припинити постачання палива

Про це пише Bloomberg.

Ціль буде включена в положення, що супроводжує план скорочення попиту, який Європейська комісія має оприлюднити в середу, щоб впоратися з потенційним повним відключенням з боку Москви. За словами джерел видання серед дипломатів ЄС, цей захід також передбачатиме обов’язковий виконання, якщо ситуація погіршиться, а добровільних обмежень буде недостатньо.

Згідно зі своїм планом "Економте газ для безпечної зими", комісія планує рекомендувати кроки, які включають зменшення опалення та охолодження, а також ринкові заходи. Згідно з проектом оцінки комісії, у разі суворої зими під загрозою ризикує потрапити 1,5% валового внутрішнього продукту ЄС.

Найбільшим завданням ЄС цієї зими є забезпечення достатніх поставок газу для генерації тепла та електроенергії.

Комісія працює, виходячи з припущення, що Росія не відновить повні поставки через трубопроводом Nord Stream 1, який був закритий на початку цього місяця на ремонт, заявив у вівторок комісар з питань бюджету Йоганнес Ган. Перед початком ремонту трубопровід був заповнений приблизно на 40%.

Зменшення російських поставок торкнулося 12 держав-членів і спонукало Німеччину підвищити рівень небезпеки до другого за величиною рівня минулого місяця. Загальні потоки з Росії в червні становили менше 30% від середнього показника 2016-2021 років, йдеться в документі.

Згідно з дипломатами, які побажали залишитися невідомими, оскільки переговори щодо пропозиції є приватними, запланована постанова надасть комісії право оголошувати загальносоюзну тривогу, якщо існує суттєвий ризик серйозного дефіциту пропозиції або стрибка попиту.

Цей захід потребуватиме схвалення держав-членів, яке комісія може запросити вже наступного тижня під час екстреної зустрічі міністрів енергетики. Велика група країн виступає проти обов’язкових скорочень, стверджуючи, що національні уряди вже мають плани на випадок надзвичайних ситуацій і скоротять попит незалежно від того, чи зобов’язує їх ЄС.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb