Кількість загиблих в Ізраїлі українців зросла до 11, зниклими безвісти вважаються 9, - МЗС

Станом на п'ятницю, 13 жовтня, внаслідок терористичного нападу палестинських бойовиків ХАМАС на Ізраїль загинули одинадцять громадян України, ще дев'ятеро вважаються зниклими безвісти

Речник українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі Суспільному заявив, що в Ізраїлі загинули ще четверо українців. Таким чином кількість загиблих зросла до 11. Ще 9 громадян України вважаються зниклими безвісти. 

Водночас посольство України в Ізраїлі, посилаючись на дані ізраїльської сторони, повідомило виданню Інтерфакс-Україна про 12 загиблих та 8 зниклих безвісти українців.  

Про кількість загиблих станом на 12 жовтня повідомляв речник МЗС України Олег Ніколенко.

"Кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до семи людей. Консули встановили їхні особисті дані, підтримують зв'язок із родичами та вживають заходів задля репатріації тіл", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 9 громадян України отримали поранення різного ступеню тяжкості, ще 9 вважаються зниклими безвісти.

"Українське посольство взаємодіє із ізраїльськими службами безпеки в контексті пошуку зниклих", - наголосив Ніколенко.

Речник також повідомив, що понад тисячі українських громадян звернулися за допомогою для виїзду з території Ізраїлю через скасовані авіарейси. Крім цього, дипломати готують на 14 жовтня перший евакуаційний рейс до Румунії. Деталі будуть надіслані громадянам, які надали свої дані в українське посольство в Тель-Авіві. 

У повідомленні додали, що ще близько 200 українців заявили про бажання евакуюватися із сектора Гази. Проте через відсутність безпеки виїзд наразі неможливий.

Події в Ізраїлі: що відомо про українців

Уранці в суботу, 7 жовтня 2023 року, палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40-алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.

Тоді речник МЗС України заявив про створення оперативного штабу задля допомоги українцям в Ізраїлі. Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сказав, що посольство отримує звернення від громадян України як з ізраїльського, так і з палестинського боку. 

Увечері суботи президент України Володимир Зеленський повідомляв, що у результаті бойових дій в Ізраїлі могла загинути громадянка України. Тоді ж стало відомо, що оперативний штаб МЗС України розшукав одного українця, який напередодні зник на півдні Ізраїлю. Водночас у секторі Гази зараз перебувало до 200 громадян України.

Вже 8 жовтня стало відомо про двох загиблих під час подій в Ізраїлі громадянок України. Дипломати вживали заходів для репатріації їхніх тіл.

Днем пізніше дипломати евакуювали з ізраїльського міста Сдерот українського хлопчика, який отримав поранення під час нападу бойовиків. Зокрема, вдалось розшукати п‘ятьох громадян, які вважалися зниклими на півдні Ізраїлю.

У вівторок, 10 жовтня, дипломати розшукали в Ізраїлі ще сімох громадян України. Посольство також допомогло шести родинам знайти тимчасове житло в Ізраїлі.

Уранці середи, 11 жовтня, речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко повідомив про загибель в Ізраїлі ще одного українця. А станом на 12 жовтня було відомо про сімох загиблих. 

Пізніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що українці, які вважаються зниклими безвісти можуть бути в полоні терористів ХАМАС. Проте точного підтвердження цієї інформації немає.