Дискваліфікація Нідерландів на Євробаченні-2024: Йост Кляйн вимагає, щоб прокуратура Швеції допитала більше свідків

28 травня, 2024 вiвторок
12:56

Співак Йост Кляйн, який представляв Нідерланди на Євробаченні-2024 та був дискваліфікований через інцидент з фотографкою, звернувся до прокуратури Швеції з проханням провести додаткові допити в поліції

Зміст

Про це пише нідерландське видання RTL.

26-річний нідерландський співак Йост Кляйн вимагає від прокуратури Швеції провести додаткові допити свідків у поліції у справі щодо інциденту, що стався під час пісенного конкурсу "Євробачення" у Мальме. Кляйна підозрюють у погрозах та загрозливій поведінці щодо однієї з учасниць продюсерської команди конкурсу. Шведський прокурор Фредрік Йонссон підтвердив виданню, що через запит Йоста попередні слухання, призначені на початок червня, не відбудуться.

Співак просить провести нові поліцейські допити свідків, які проживають у Нідерландах. Щоб організувати це, Швеція повинна подати запит про міжнародну правову допомогу. Це процес, який зазвичай займає місяці.

"Це займе деякий час. На жаль, зараз я нічого не можу сказати про те, як довго це триватиме", - зазначив Йонссон. 

І шведська прокуратура, і шведська поліція підтверджують, що справу було передано до прокуратури Швеції. Адвокат співака Ян-Оке Фельт наразі ситуацію не коментує.

"Ми очікуємо розслідування і, сподіваюся, незабаром опублікуємо заяву", - додав адвокат.

Йост став першим учасником Євробачення, якого дискваліфікували під час музичного заходу. Це сталося після інциденту, який викликає розбіжності у нідерландського мовника Avrotos та організаторів Євробачення. Повідомлялося, що після другого півфіналу Кляйн зробив погрозливий рух у бік операторки. Проте за словами його адвоката, артист лише відштовхнув її камеру, але не погрожував їй.

Під час виступу на фестивалі у Ванкувері цими вихідними Йост розкритикував організацію пісенного конкурсу "Євробачення". Зі сцени він вигукував: "До біса Євробачення".

"Інцидент" на Євробаченні-2024 з представником Нідерландів Йостом Кляйном

Нідерландський музикант Йост Кляйн був виключений з Євробачення-2024 через "інцидент", що стався після другого півфіналу 9 травня, за участі однієї з учасниць продюсерської команди конкурсу. Подробиці цього інциденту викликають розбіжності між організаторами музичного заходу та нідерландським мовником Avrotros.

У своїй заяві нідерландська радіо- й телевізійна компанія, що входить до Системи громадського мовлення Нідерландів, розповіла, що під час виступу 9 травня, попри домовленості, Йоста Кляйна зняли на відео, тільки-но він зійшов зі сцени та поспішав до грін-руму. 

"Йост неодноразово вказував, що не хоче, щоб його знімали. Цю вимогу не врахували. Це призвело до того, що він зробив загрозливий рух у бік камери. Йост не торкався операторки. Про цей інцидент повідомили, після чого Європейська спілка радіомовлення і телебачення та поліція розпочали розслідування", - йдеться у повідомленні. 

У Avrotros також заявили, що шоковані рішенням Європейської мовної спілки та вважають його непропорційним.

Натомість у своїй заяві Європейська мовна спілка наголосила, що версія подій мовника Avrotros, яка широко поширювалася в соціальних мережах, не відповідає свідченням очевидців, якими вони поділилися з організаторами та шведською поліцією. У EBU додали, що рішення виключити нідерландця було підтримано керівним органом конкурсу та одноголосно підтримано виконавчою радою EBU "після ретельного внутрішнього розслідування".

13 травня повідомлялося, що представник Нідерландів на пісенному конкурсі в Мальме залишив Швецію, попри те, що там проти нього триває розслідування.

Інцидент навколо представника Нідерландів став додатковим викликом для конкурсу, який і без того мав ризики через участь Ізраїлю. Йост Кляйн і ізраїльська співачка Еден Голан виступали у другому півфіналі в четвер. Прохід представниці Ізраїлю до фіналу викликав протести 12 тис. пропалестинських активістів біля місця проведення конкурсу. За кілька годин до шоу в Мальме тисячі пропалестинських й антиізраїльських протестувальників вимагали заборонити Ізраїлю брати участь в Євробаченні та закликали припинити вогонь у Газі.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
26 червня
10:50
Оновлено
РФ атакувала Одещину та Кременчуг: під ударом опинилася енергетика, а Румунія оголосила через це тривогу
10:36
Ексклюзив
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Далекобійні удари ЗСУ впливають на геополітичне становище Росії, - військовий дипломат Ординович
10:16
У Харкові чоловік напав із ножем на групу ТЦК: один військовий загинув, інший – поранений
09:58
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
США і Німеччина програли, але зберегли лідерство, а Швеція, Еквадор і Парагвай витягнули себе із дна: результати матчів ЧС-2026
09:45
Ексклюзив
Путін і Лукашенко
Жалімас: не можна довіряти заявам росіян щодо вступу України до ЄС
09:37
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
У Раді Європи закликали країни ЄС не поспішати зі згортанням захисту для українців
09:36
Уляна Пак
"Влада не повинна діяти всупереч волі громади": львівська депутатка Уляна Пак про дієвість публічних обговорень
09:20
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
Чи зможуть українці вільно працевлаштовуватися в Європі після вступу: пояснення радниці віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
08:53
Ексклюзив
російський диктатор Володимир Путін
Політтехнолог Подорожній назвав дві умови, які змусять Путіна сісти за стіл переговорів
08:34
Оновлено
Безпілотники вдруге за місяць атакували завод "Азот" у Тульській області РФ. Вибухало також у Москві і Криму
08:18
OPINION
Ордени у нас скоро тачками возитимуть туди сюди, - жартують поляки
08:14
Оновлено
Кінбурнська коса
СБС уразила техніку окупантів, на фронті — 213 боїв, мінус 1310 військових РФ та 68 артсистем. Підсумки роботи Сил оборони за добу 25 червня
08:10
Ексклюзив
Керченський міст
Незабаром у Криму настануть умови, близькі до гуманітарної катастрофи, - 1-й ОШП
08:00
OPINION
Про зацікавлених в тривалій війні в Україні
08:00
OPINION
Ярослав Качинський повертає орден Ярослава Мудрого, а яким буде майбутнє його польських нагород?
07:35
Інтерв’ю
сільське господарство, фермерство, урожай
Наш земельний банк більший за німецький і французький разом взяті: чому вступ України до ЄС лякає українських фермерів
2026, четвер
25 червня
23:05
ЄБРР надасть Укренерго 90 млн євро на захист енергосистеми від атак РФ та підготовку до зими
Антидроновий захист, три підстанції і резерви на зиму: ЄБРР виділяє Укренерго 90 млн євро
22:58
літаки ALTO NG
Україна отримала від Чехії партію навчально-тренувальних літаків ALTO NG
22:54
Україна ЄС
ЄС офіційно продовжив економічні санкції проти РФ до липня 2027-го — вперше відразу на рік
22:32
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Данилюк-Ярмолаєва: Собчак - це маркер, що визначає, які тези російська пропаганда вкидатиме в голови росіян
22:28
Ігор Коломойський, суд
У Татарстані Коломойського заочно засудили до 12 років позбавлення волі 
22:22
Четвертий за величиною НПЗ Росії у Нижньому Новгороді призупинив роботу через удар українських дронів
Четвертий за величиною НПЗ Росії у Нижньому Новгороді призупинив роботу через удар українських дронів, — Reuters
21:55
Оновлено
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Росія атакувала Київ балістичними ракетами: уламки впали у Дарницькому районі, спалахнула пожежа
21:47
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 188 загиблих, тисячі під завалами
21:25
Оновлено
Командир штурмового полку "Скеля" Юрій Гаркавий
У "Скелі" відсторонили командира Гаркавого та прокоментували випадки небойових смертей у полку
21:14
Ексклюзив
Енергетика, споживання електроенергії
Є два фактори, які впливають на стан енергосистеми: Войціцька пояснила, чи вимикатимуть світло влітку
21:09
НАТО прапор у Києві
Саміт НАТО в Анкарі зосередиться на нарощуванні виробництва зброї та підтримці України, — Politico
20:51
Італія та Франція блокують заборону в'їзду до ЄС для росіян, що воювали проти України, — Bloomberg
20:26
Ексклюзив
Дональд Трамп
США швидко зрозуміли, хто має карти: "травму Ірану" можуть закрити успіхом України, - Веселовський
20:26
Володимир Зеленський
Зеленський затвердив СБУ 40-денну операцію впливу на Росію для спонукання до миру
20:01
OPINION
Інформаційний вимір демократії
19:35
Ексклюзив
податки
ЄС не вимагає підвищення податків для ФОПів, головною проблемою є тіньова економіка, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
19:31
Дмитро Козюра та Василь Малюк
Справа "Щур": екскерівник штабу АТЦ СБУ Дмитро Козюра отримав довічне ув'язнення
19:27
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
У Лукашенка два шляхи: роль Муссоліні при Путіні або сценарій Франциско Франко, - Саакян
19:08
морський дрон Magura V5
США вперше випробували українські ударні морські дрони Magura на таємних навчаннях на Філіппінах, — Bloomberg
19:07
OPINION
Динамічний рух у залаштунках міжнародної політики повинен мати чіткі і непорушні кордони національної гідності
19:00
Білорусь розбудовує військову інфраструктуру біля кордону з Україною, а в Криму поглиблюється криза: дані розвідки
18:46
Огляд
Дно для Трампа: як забаганка президента США перефарбувати Дзеркальний басейн перетворилася на національний скандал
18:22
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Перший день конференції з відбудови України в Гданську: яких результатів вдалося досягти і через що сперечались
18:11
Оновлено
ДБР
Резонанс довкола штурмового полку "Скеля": ДБР почало розслідування, омбудсмен – перевірку. Позиція Сухопутних військ
Більше новин