live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Імперське мислення": в МЗС України пояснили причини невдоволення Угорщини

У МЗС України пов'язали закиди Угорщини щодо мовних прав угорців Закарпаття з наближенням 100-річчя розділення Австро-Угорської імперії

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає "Прямий".

"Розділення Австро-Угорської імперії. Сто років. В якому, в наступному році? Це все ж імперське мислення. Як вони були поділені на умовах цього договору, і скільки залишилося території від Угорщини, і де залишились угорці? Все це болить.

За словами Зеркаль, Угорщина конфліктує не лише з Україною, а й з іншими сусідами, зокрема з Румунією та Словаччиною.

"У Словаччині ще гірше. Вони наполягають на тому, що їм також потрібна автономія і навчання тільки на угорській мові", - сказала Зеркаль.

Читайте також: Нуль українських шкіл та жорстка мадяризація. Чи має права Угорщина погрожувати Україні

Заступник голови МЗС, угорська громада в Україні має досить широкі права

"Угорська громада принаймні має всі угорські паспорти. Вони приймають участь у виборах. У нас навіть пан Москаль іншу позицію займає. Він також висловлюється дуже дивно", - додала чиновник.

Зеркаль наголосила на необхідності децентралізації на Закарпатті та інтеграції угорців у суспільне життя України.

"Я вважаю, що там треба проводити децентралізацію: те, що називається об’єднанням громад, і коли громади перебирають на себе функції місцевого самоуправління. Там цього не відбувається взагалі, на Закарпатті По-перше, угорська громада не зможе просто сама самостійно вести всі справи. Їм потрібно буде комунікувати з українцями. І це створить інший соціум. Вони мають бути інтегровані в інші громади. І це знову зніме всю напругу. Вони мають вирішувати разом питання шкіл, питання лікарень, всього решту. Їм доведеться жити не в цьому замкнутому своєму колі цих громад, а вони мають потім комунікувати з українцями. І це створить зовсім іншу реальність. Але цього не відбувається, на жаль", - підсумувала Зеркаль.

Читайте також: Угорщина "розганяє" тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"

новини партнерів

15 листопада, 2018 четвер

15 листопада, 2018 четвер

14 листопада, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати