live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виявили, що Чумацький Шлях постійно зростає. Чому так відбувається

Вчені заявили про те, що Чумацький Шлях і інші спіральні галактики щосекунди розширюються приблизно на 500 метрів за рахунок формування нових зірок

Про це повідомляє видання Eurek Alert.

Чумацький Шлях - спіральна галактика SBbc типу, діаметр якої становить приблизно 100 тисяч світлових років, а в самій галактиці знаходиться близько 200-400 мільярдів зірок і близько 25-100 мільярдів коричневих карликів.

Для того, щоб зрозуміти, розширюються чи галактики, учені під керівництвом Христини Мартінес-Ломбілло спостерігали за спіральними галактиками NGC 4565 і NGC 5907, які схожі з Чумацьким Шляхом за розмірами і структурою.

Метою вчених було проаналізувати, які зірки розташовуються на окраїнах галактик і скільки часу у них йде на те, щоб рушити з регіону свого народження.

NGC 4565, спіральна галактика, за оцінками, на відстані 30-50 мільйонів світлових років.

Аналіз молодих блакитних зірок показав, що галактики розширюються досить швидко. Так, межі Чумацького Шляху розширюються приблизно на 500 метрів щосекунди.

"Чумацький Шлях і так був не найменшою галактикою, однак тепер ми з'ясували, що його видима частина повільно, але постійно зростає у міру формування нових зірок на кромці його диска. На той час, коли Сонце почне вмирати, розміри Галактики збільшаться приблизно на 5 % ", - заявила Мартінес-Ломбілла.

Більш ранні розрахунки показали, що приблизно через чотири мільярди років Чумацький Шлях зіткнеться в галактикою Андромеди і форма обох галактик зміниться в результаті зіткнення.

Довідка:

Кори́чневий ка́рлик (у астрономії) — самосвітний об'єкт, переважним джерелом енергії для якого є гравітаційне стиснення, хоча деяку роль можуть відігравати й термоядерні реакції. Цей клас об'єктів є проміжним між зорями й планетами.

Читайте також: Космічна субмарина. Коли і навіщо NASA відправить підводний човен на Титан

  • Нещодавно астрономи виявили нову галактику, в якій майже немає темної матерії - раніше вважалося, що такого явища існувати просто не може.
  • Подивіться всю історію Всесвіту за 10 хвилин: режисер і монтажер Джон Бозвелл зібрав в 10-хвилинному ролику все, починаючи з Великого вибуху і до наших днів
  • Чорні діри можуть "стирати" минуле: математик з Каліфорнійського університету в Берклі довів, що рівняння теорії відносності Альберта Ейнштейна припускають, що всередині деяких чорних дір минуле умовного спостерігача стирається і з'являються різні варіанти майбутнього
  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

 

новини партнерів

17 липня, 2018 вівторок

16 липня, 2018 понеділок

17 липня, 2018 вівторок

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати