live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені виявили, що Чумацький Шлях постійно зростає. Чому так відбувається

Вчені заявили про те, що Чумацький Шлях і інші спіральні галактики щосекунди розширюються приблизно на 500 метрів за рахунок формування нових зірок

Про це повідомляє видання Eurek Alert.

Чумацький Шлях - спіральна галактика SBbc типу, діаметр якої становить приблизно 100 тисяч світлових років, а в самій галактиці знаходиться близько 200-400 мільярдів зірок і близько 25-100 мільярдів коричневих карликів.

Для того, щоб зрозуміти, розширюються чи галактики, учені під керівництвом Христини Мартінес-Ломбілло спостерігали за спіральними галактиками NGC 4565 і NGC 5907, які схожі з Чумацьким Шляхом за розмірами і структурою.

Метою вчених було проаналізувати, які зірки розташовуються на окраїнах галактик і скільки часу у них йде на те, щоб рушити з регіону свого народження.

NGC 4565, спіральна галактика, за оцінками, на відстані 30-50 мільйонів світлових років.

Аналіз молодих блакитних зірок показав, що галактики розширюються досить швидко. Так, межі Чумацького Шляху розширюються приблизно на 500 метрів щосекунди.

"Чумацький Шлях і так був не найменшою галактикою, однак тепер ми з'ясували, що його видима частина повільно, але постійно зростає у міру формування нових зірок на кромці його диска. На той час, коли Сонце почне вмирати, розміри Галактики збільшаться приблизно на 5 % ", - заявила Мартінес-Ломбілла.

Більш ранні розрахунки показали, що приблизно через чотири мільярди років Чумацький Шлях зіткнеться в галактикою Андромеди і форма обох галактик зміниться в результаті зіткнення.

Довідка:

Кори́чневий ка́рлик (у астрономії) — самосвітний об'єкт, переважним джерелом енергії для якого є гравітаційне стиснення, хоча деяку роль можуть відігравати й термоядерні реакції. Цей клас об'єктів є проміжним між зорями й планетами.

Читайте також: Космічна субмарина. Коли і навіщо NASA відправить підводний човен на Титан

  • Нещодавно астрономи виявили нову галактику, в якій майже немає темної матерії - раніше вважалося, що такого явища існувати просто не може.
  • Подивіться всю історію Всесвіту за 10 хвилин: режисер і монтажер Джон Бозвелл зібрав в 10-хвилинному ролику все, починаючи з Великого вибуху і до наших днів
  • Чорні діри можуть "стирати" минуле: математик з Каліфорнійського університету в Берклі довів, що рівняння теорії відносності Альберта Ейнштейна припускають, що всередині деяких чорних дір минуле умовного спостерігача стирається і з'являються різні варіанти майбутнього
  • Найбільший в історії космічний телескоп Webb планують запустити вже у 2019 році. Він майже втричі більший та потужніший за знаменитий телескоп Hubble.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

 

 

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати